Kiahne v 6. mesiaci tehotenstva

majka938
4. jan 2024

Dobrý deň som v šiestom mesiaci tehotenstva a dostala som kiahne viete mi niečo poradiť do úst mám ich tam dosť nemôžem prehĺtať a ani nič zjesť boli ma celé hrdlo aj ústna dutina... Ďakujem za odpovede

anjelicek26
4. jan 2024

Sestra bola kvoli tehu + kiahne na infekcnom v nemocnici, dostavala nejake infuzie s antivirostatikami. Urcite tam zavolaj.

luciahac
4. jan 2024

@majka938 mozno kloktat repik alebo striekat tamtum verde detom som iba to nic ine do ust ...po par dnoch bolo uz dobre

majka938
autor
4. jan 2024

@luciahac len doktorka a v lekárni neodporúčajú pre tehotné ženy tamtum verde

majka938
autor
4. jan 2024

@anjelicek26 volala som včera tak ma odbili že oni mi nemôžu viac dať ako mi dala doktorka a že ležať môžem aj doma že si mám natierať a byť v kludovom režime a čakať kedy to prejde.... Ale predca bábo potrebuje aj niečo zjesť ale keď mne to ústa nedovolia boli to strašné keď prehltam

anavixy
4. jan 2024

Tantum Verde na kloktanie mozes aj v tehotenstve (lekarnik ti povie len to co je napisane v pribalovom letaku a tam sa vzdy bude pisat ze sa neodporuca, lebo legislativa). Skus si dat do googla “tantum verde v tehotenstve” alebo si najdi poradnu na mamaaja.sk (vyhladaj si tantum verde), kde najdes odpovede od lekarov gynekologov! Alebo aj tu na MK je poradna mozno aj tam najdes nieco…
Ries to s gynekologom, ked nemozes ani jest, nech ta on odporuci niekde na infuzie, ak je to potrebne alebo proste skusaj inokedy, mozno budes mat stastie na iny personal..

anavixy
4. jan 2024

@majka938 Alebo teda s infektologom ambulantne.

nika11103
4. jan 2024

Lokálne sa môže všetko aj v tehotenstve , priamo prof zahumensky to vraví .

nevenka
4. jan 2024

@majka938 no neodporucaju, ale co namiesto toho?Mne gynekolog povedal, ze lokalne cokolvek na bolest hrdla, ze radsej takto, ako to nechat zajst daleko a potom celkove ATB. Vsetky 4 deti mam zdrave. Skor by som sa bala samotnych kiahni v tehotenstve, nez tantum verde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre