Ketóny v moči v tehotenstve

17. nov 2022

Dobry den, mam papieriky kde si kontrolujem moc.. vecer sa najem max o 20;00 spat chodim az o pol 12. zvykla som aj pit mlieko na vecer teraz som jo vylucila kedze sa mi potvrdila cukrovka.a Mam dietu len. dnes som mala nalacno merany cukor 4,7. Posledne dva dni nepijem nic sladke ani to mlieko. Moze to byt tym? Ohrozujem tym babetko? Hodnoty merane glukomerom po jedle su v norme. Inak tie ketony mam takto ako na fotke. Moze to byt tym ze som prestala jest uplne sladke? Mam si nieco cez den dat?

nevenka
17. nov 2022

A nemozes mat malo tekutin? Toto dcera mala pri crevnej viroze, ked mi odmietala pit, aj ovela horsie, hrozila nam nemocnica. Nakoniec sa rozpila a ked sa zavodnila, tak sa to upravilo. Este toto ma napadlo, z enemusi to suvisiet so stravou...ci...? 🤔

autor
17. nov 2022

@nevenka ci to neni nahodou aj tym ze som uplne vyradila sladku vodu, zvykla som si dat dzus za pohar, alebo aj vinneu a na vecer mlieko.. teraz prisne dodrzujem uz 2 den som nic sladke nedala do seba.. pijem iba vodu 🤷‍♀️

katkine_terapie
17. nov 2022

Autorka: Nemozes mat nizky prijem jedla (najmä sacharidov)? Ketóny mozu byt aj pri nizkom prijme tekutin. Tu si pozri clanok, mozno pomoze: https://pohodovamama.cz/ketony-v-moci-v-tehoten...

autor
17. nov 2022

@katkine_terapie kedze som obmedzila sladke nic si nedam.. ani to mlieko tak to moze byt aj tym?

katkine_terapie
17. nov 2022

Autorka: podla mna by mohlo byt. Mala som to podobne pri druhom tehu. Musela som najst pomer kedy mi to nerobilo problem s glykemiou a zaroven nezvysovalo ketony. Pre istotu sa porad s diabetologom, ktory ta sleduje.

autor
17. nov 2022

@katkine_terapie takze kludne si to mlieko mozem dat vecer? 🙈

bluemoon24
17. nov 2022

Ketony v moci jsou pri tehotenske cukrovce naprosto v poradku!!! Dulezita je lacna hodnota glykemie. Pokud ti mleko v noci projde, tak v poradku, ale pokud ne, tak ketony ano, zvysena ranni glykemie ne.

autor
17. nov 2022

@bluemoon24 nejde o noc ale zvykla som cca o 20:00 vypit pohar mlieka... nalacno mam glukomerom dnes 4,7 vcera som mala 5.0.

katkine_terapie
17. nov 2022

Autorka: s mliekom neporadim, mam ABKM, tak mlieko nepijem.

bluemoon24
17. nov 2022

Tak potom, by to melo byt ok 🙂 klidne si dej dneska vecer pohar mleka a rano zmer glykemku + ketony a uvidis. Jestli bude glykemka ok, tak si to mleko klidne o 20 mizes davat 🙂

autor
17. nov 2022

@bluemoon24 okk dam vediet ako som dopadla

jan510
17. nov 2022

Teraz som tehotna a mam tiez zvysene lekar to neriesi zatial vraj mi babo moze tlacit na organy a z toho aj. Paniku z toho nerobi a to je top pedant

autor
17. nov 2022

@jan510 len ja mam potvrdenu cukrovku a vtedy to je asi ine .. 🤷‍♀️

jan510
17. nov 2022

Juuj tak to neviem.

fiafia
17. nov 2022

Moja dcérka mala zvýšene ketony v moci ale bola dehydrovaná. Naša dr vravela,že to môže byť aj z toho a nemá to nič s cukrom 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre