Ketóny v moči

julka1995
9. aug 2017

Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať či môže mať súvislosť vysoké ketony V moči S bolesťou po močení A kus ma pobolieva aj podbrusko A často mocim V malých množstvách. Má to nejakú súvislosť alebo nie?? A čo sú to vlastne tie ketony hľadala som aj na internete len nejako bezvýsledne.
Ďakujem

unctadorg
9. aug 2017

@julka1995 ked telo dlhsie hladuje resp neprijima stravu viac ako 8hodin napriklad. Velakrat to byva aj pri vysokom cukre.

chrissie_kf
9. aug 2017

Ketony v moci su pritomne pri dehytratacii, hladovani, horucke, zapaloch. Pises ake ze mas aj ine priznaky - moze sa jednat o zapal mocovych ciest ale moze ist aj o priznak inych ochoreni metabolizmu , pripadne obliciek- cim ta nechcem strasit - jepoznam ta, nevysetrujem preto pisem vseobecne vsetko ) Kazdopadne ak tazkosti pretrvavaju treba ist k lekarovi, ktory dokladne vysetri moc aj krv a da ti liecbu ak je potrebna. Pekny den🙂

julka1995
autor
9. aug 2017

Ďakujem vám pekne. Skúšala som čaje ale radšej zbehnem za odborníkom. Pekný deň 😉

esther03
9. aug 2017

@julka1995 smer lekar, ak sa stravujes primerane, moze to byt cukrovka alebo ochorenie obliciek. A ano, je to nebezpecne, su to toxiny v moci.

julka1995
autor
9. aug 2017

@esther03 no S tou stravou je to skôr tak že veľa nejem keďže je teplo nemám na jedlo vôbec chuť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre