Kedy vám začali opuchy nôh v tehotenstve?

11. okt 2024

Kedy vám začali opuchy noh ? Som v 33tt a nohy mam stále zaliate opuchnute, už to bude do konca tehotenstva alebo je niečo na odvodnenie?

kacena4
11. okt 2024

nikdy, kamoske opuchali, pridal sa vysoky tlak a bielkoviny v moci a predcasne musela rodit treba si dat na to pozor uz zvyseny tak je zly nemusi byt nejak extra vysoky drzim palceky

deti95060810
11. okt 2024

mala som , gyn mi odporučila diétu
držala som ju týždeň, nohy mi krásne odpuchli a už nikdy nenapuchli. ani pri ďalších 2 tehu....
týždeň bez soli. žiadne syry, údeniny, ešte aj chlieb si upeč bez soli. nesoľ ani polievku. Nič.
vyskúšaj.

ina2405
11. okt 2024

Nikdy pri poslednom tehotenstve, predtým vždy až v 9.mesiaci. Kvôli teho cukrovke v poslednom tehotenstve som jedla veľa bielkovín a pribrala máličko, možno to bol dôvod.

bublinka1426
11. okt 2024

mala som asi od 6 mesiaca, ale boli aj horucavy. sledovali moc, tlak. a samozrejme malo solit.

alenkatt
11. okt 2024

Neopuchli mi ani 1x za celé tehotenstvo. Pozor na preeklampsiu opuchy + vysoký tlak + bielkovina v moči.

diewcatqoo
11. okt 2024

V prvom vobec, v dalsom mi zacali opuchat asi v 8.mesiaci, ale nebol to velky opuch, len take mierne zvacsenie. Aj to len kvoli tomu, ze uz boli strasne horucavy a mne to teplo nerobi dobre ani ked nie som tehotna, nie to este v tehotenstve.

motorka97
11. okt 2024

Mne opuchli nohy tak v 8.mesiaci.
Paradoxne mi opuchli ešte viac po pôrode a neobula som sa poriadne do šlapiek, ktoré som si zbalila do pôrodnice 🙈
Asi po týždni sa mi to následne konečne upravilo 🙂

simsalabim
11. okt 2024

Mne ani v jednom tehotenstve nohy nepuchli.

evcagabi
11. okt 2024

Az par dni po porode som mala napuchnute nohy, inak nie a to som bola tehotna cez najvacsie horucavy teraz v lete.

kiki68
11. okt 2024

V 10tt , ale ja som mala vazne problemy s tlakom. Ale okolo 33 tt uz som vyzerala aj napriek liekom nic moc, to som mala o dve cisla vacsiu nohu. V 39tt uz som ani ruku nedala v past 😀 Ked nemas nejake naznaky problemu, tak telo moze robit somarinky

bobaas
11. okt 2024

Posledný mesiac, deti letné (jún a júl), boli aj horúčavy, po pôrode som sa tešila, že mám konečne zase členky

andreatytler
11. okt 2024

Asi v polke tehotenstva a nikdy neodpuchly a pritom tehotenstvo velmi zdrave. Musela som nosit drevaky a v zime muzove topanky, lebo som nic neobula.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre