Kde vás kopalo bábätko?

6. jan 2023

Mňa vždy len dole, som v 27tt a stále dole cítim pohyby

alanko20
6. jan 2023

Buď rada. Mňa do rebier 😀

viestta
6. jan 2023

@alanko20 od istého momentu som aj ja mala okopane rebrá🙄

autor
6. jan 2023

@alanko20 len nerozumiem prečo vždy dole.. Veď ono sa tam musí premiestňovať nie?

liloastitch
6. jan 2023

Nemusí sa dlhšie premiestňovať, detičky sa okolo tohto týždňa už zvyknú uložiť tak ako zostanú do pôrodu. Už hýbu len rúčkami , nôžkami ale netočia sa . Moje dve deti kopali vždy do spodku, tretia kopala vždy inde lebo sa až do pôrodu točila. Chalani boli obaja od cca 25 tt uložený dole prdelkou a tak zostali aj do pôrodu

autor
6. jan 2023

@liloastitch len ja od samého začiatku od kedy cítim pohyby to bolo vždy dole.. A neviem či kope alebo rúčkami udiera keďže sú ti stále také isté pohyby dookola

liloastitch
6. jan 2023

Možno sa tam bábätku páči, tlačí sa tam k placente alebo naopak mu tam placenta nezavadzia preto tam je .. môžeš mať aj maternicu tak umiestnenú , že hore nemá ani kam vyjsť vlastne... Nie je to nič zlé.

esmeronka
6. jan 2023

Však ma len par cm tak čo čakaš....ja tiež stale citim v podbrušku kopance a mechur je oblubeny terč občas ako sa otoči citim aj pod pupkom....hlavne je že sa hybe nech si kope kde chce pruser nastane keď nebudeš citiť pohyby dlhšie

veronikaszabova
6. jan 2023

@esmeronka par cm??? Ved je v 27tt

veronikaszabova
6. jan 2023

Tiez ma kope hore - mala je otocena dole hlavickou. Som 27tt

autor
6. jan 2023

@esmeronka joj čo si nepríjemná? Samozrejme som rada že kope a je mi jedno kam... Len som chcela vedieť ako to majú iné baby..

autor
6. jan 2023

@veronikaszabova myslím že v tomto tt by mohol mať okolo 35cm nie? Tiež nemyslím že to je len pár cm.. A mňa kope práveže dole.. Len som sa pýtala lebo tak by ma zaujímalo len či cítiť nohy alebo ruky alebo čo tam to malé asi robí..

ropucha6
6. jan 2023

Tiez vacsinou dole, skoro cely cas bola ritou dole otocena. Ved sa spytaj doktora nabuduce, ako je dieta otocene.

autor
6. jan 2023

@ropucha6 povedal naposledy že hlavou dole, že pohyby by som mala cítiť hore ale mám to naopak 🤷

veronikaszabova
6. jan 2023

Na poslednej poradni v 26tt mala okolo 29cm. Priblizne 🙂

autor
6. jan 2023

@veronikaszabova mne nechcel povedať :/ že vraj to sa už nehovorí

veronikaszabova
6. jan 2023

Mne vzdy povie - priblizne odmeria a aj vahu povie

miska1701
6. jan 2023

Ja som mala placentu v predu,takze som ju ani na bruchu nikdy necitila,vzdy len dole, niekedy ruckami,niekedy tam kopala, vzdy na sone mi povedala ako je otocena ale ja som to citila stale rovnako, ci ruckami ci nozkami

autor
6. jan 2023

@veronikaszabova váhu povie aj mne len tie cm nechce a pritom ma zaujíma koľko asi má.. Tak si ho predstaviť už 🙂 kedy máš termín?

veronikaszabova
6. jan 2023

14.4

autor
6. jan 2023

@veronikaszabova ja 7.4 🙂

veronikaszabova
6. jan 2023

Tak ty uz si pomaly 28tt 🙂

sudocek
6. jan 2023

Mňa väčšinou do pravého rebra.

alanko20
6. jan 2023

@viestta ja som posledné týždne nevedela ležať na jednom boku, na chrbte nezaspím nikdy, nedalo sa mi dychať, ťahalo ma to, bolelo, ona ani nekopala, skôr len tlačila do rebra, akoby za zapierala nohami, celou silou.

dixitka
6. jan 2023

Ja som v 25. tt a najsilnejšie pohyby cítim vždy okolo pupku, tam sa vie akosi najviac zaprieť asi 🙂 občas kopká aj do boku, nad bedrovou kosťou. Dolu cítim pohyby len výnimočne a sú slabučké, takže to si myslím, že robí rukami (na sone v 21. tt bol drobec dolu hlavou a myslím si, že je tak stále)

zuzi0911
7. jan 2023

Som 29tt a dnes tiež cítim dolu...aké akože keď kopne tak mam pocit,že nožičky von vypadnú...
Stále sa ale otáča...ráno bol dolu hlavičkou (kopance rebrá) teraz zas je otočený ritkou...ale on je prevažne ritkou dolu...len občas a na chvíľu sa otočí opačne...😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre