Jenamazol v 10. týždni

12. okt 2020

Baby som v 10tt a pred dvoma týždňami som douzivala čipky nystatin galvex... Teraz ma zas svrbí a páli tak mi Dr dala jenamazol... Pomohlo vám to? Ako dlho ste to užívali? Už som zúfalá, čo ak budem mat celé tehu s týmto problém 😥

ruzasipova
12. okt 2020

Ja som ho sice mala mimo tehu ale to je jedno, je lokalny. A hej, mne pomohol. + si pozrite na tuto temu (mykoza v tehotenstve) su uz diskusie, kde radia, co treba zo stravy vylucit a co nasadit.

diaalex
12. okt 2020

Mne pomohol, ale podľa mna skús aj rosalgin, ale len sa s ním umývaj zvonka 🙂

jana2123
17. okt 2020

Tiez som si davala nystatin ale mam obavy lebo niekde som sa docitala ze sa nemoze v prvom trimestri. Co si o tom myslite?

terezia323
17. okt 2020

Mne veľmi pomohol, mala som ho cca v 9.tyzdni. Po prvom použití som cítila úľavu

jana2123
17. okt 2020

@terezia323 a babatko je v poriadku?

terezia323
17. okt 2020

@jana2123 samozrejme, Jenamazol pôsobí lokálne v pošve. Len sa počas tehotenstva nemá používať aplikátor.

autor
18. okt 2020

@terezia323 ako dlho ste ho užívali lebo v letáku píše 3 dní tak neviem

terezia323
18. okt 2020

Len 3 dni

lucilaines
18. okt 2020

Ja som 25tt a uz ho mam druhykrat. Stale mam problemy s mykozou dokola sa mi vracia. Rosalgin nepomohol. Jenamazol mi pomohol hned, aj teraz mi pomohol uz po prvom pouziti. Ja dokonca pouzivam aj ten aplikator, lebo bez neho to bolo o nicom a vobec som necitila, ze by pomahal. Davam len polovicnu davku do aplikatora a zasuniem ho ln do polovice, cize nie tak hlboko. A toto stacilo a hned pomohol.

autor
18. okt 2020

@terezia323 a keď sa niekedy vráti mykoza tak to môžem zas použiť aj bez Dr? Ci sa mam radšej spýtať

terezia323
18. okt 2020

Radšej sa poraď s Dr, ale myslím, že nebude mat problém 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre