Jedno z dvojčiat zomrelo v 18. týždni

ivmila
17. feb 2015

Ahojte...chcela by som sa opýtať, či niekto zažil niečo podobné. Moja naj kamoška čakala dvojičky, no dnes jej doktorka povedala, ze jedno jej zomrelo ( nevedela urcit, ci to bola vyvojova chyba alebo udusenie pupočnikom). Je z toho velmi smutna....ale najviac ma zneistil verdikt doktorky, vraj ten odumrety plod moze byt v maternici az do porodu, potom ich porodi oboch. Poznáte takyto pripad? lebo mne sa to veru nezda..a o tom pocite ani nehovorim..musi to byt hrozne...dakujem za odpovede

trgypadl
17. feb 2015

@ivmila no bohuzial znie to hrozne,ale ina moznost neexistuje,iba vyckat do porodu

trgypadl
17. feb 2015

@ivmila ale zas treba verit,ze aspon to jedno vynosi do uspesneho kinca.drzim palce

bonaqa2013
17. feb 2015

sesternica mi rozprávala príbeh svojej naj kamarátky, ktorá tak isto čakala dvojičky a po čase lekári zistili že dieťatko nemá mozog - alebo vážna porucha mozgu. Takže maminku pripravili na to že jej jedno dieťa okamžite po pôrode zomrie. Aj tak bolo. Po pôrode pripravovali pohreb pre jedno bábo, druhé žilo. Už isto chodí aj do školy.

sardinka333
17. feb 2015

Toto samozrejme treba konzultovať s lekarmi....praveže som čitala pripad pani Ivany Winklerovej, ktora toto prežila chudatko a to mrtve dieťa v nej spôsobilo otravu krvi, sepsu....Ona z toho chudatko psychicky ochorela, lekari na nu tlačili aby ukončila tehotenstvo, ale ona to nedokazala koli tomu žijucemu babätku čo v nej ostalo. Nakoniec koli tomu skončila na psychiatrii, aj druhe dieťatko zomrelo....našťastie sa to potom na dobré obratilo, a dnes je myslím v poriadku. http://zivot.azet.sk/clanok/4568/vsade-vidi-spinu

sunnessie
17. feb 2015

Ked som lezala v nemocnici s mojimi dvojickami, tak tam bola mamicka co jej jedno dvojca zomrelo v brusku, uz neviem v ktorom bola tyzdni, ale normalne to druhe babo donosila... museli ju len viac sledovat....

nagulinka
17. feb 2015

@ivmila je to normálny postup, porodí naraz obe detičky. 😞Je to strašne, ale iná možnosť asi nieje. ,..prajem vela síl

sardinka333
17. feb 2015

@nagulinka no ja by som trvala na cisarskom reze, myslím že indikácie su viac než postačujuce. Si neviem predstaviť tu traumu rodiť spontanne živé dieťa a hned za tým mrtve alebo naopak? Bars aká kočka si vybaví cisarak aby nemusela rodiť normalne, čest výnimkám ale aj taku poznám...čo už teraz do predu vie, že ,,ona sa trapiť,, nebude. Tak snad ulahčiť to takejto žene by malo byť samozrejmosťou...ale vieme ake je naše zdravotníctvo. Ked za niečím nebeháš, netlačíš na to tak ťa nikto nerieši...

nagulinka
17. feb 2015

@sardinka333 zlatko, ja som rodila mŕtveho synčeka. ...ja viem,o čom hovorím a ver,že sekciu by som nechcela, ale to pochopí,iba žena, čo porodila anjela

tova
18. feb 2015

@ivmila ano, je to bezny postup, je dobre ze uz je vo vyssiom tyzdni, lebo musia sledovat tu otravu krvi, ak by sa zhosovalo musia tehotenstvo ukoncit a ked uz druhe dieta bude nad. 24tt tak mozu zachranit. Ak by boli jednovajecne cize mali spolocnu placentu, tam je riziko ovela vacsie ako pri dvojvajecnych, dieta je v svojom obale

mariuskaa
18. feb 2015

Mojej kamoske to spravili nejako.
Vložili jej 3 embrya ze sa možno jedno uchytí. A uchytili sa všetky.
Z krvných testov zistili ze su to dve dievcatka a 1 chlapec a ona toho chlapca dala prec. ;( uz mala jedného. Národného 2 roky predtým.
(Ked som jej dohovarala, ze ako to moze, tak zrazu akoze potratila práve toho chlapčeka.
Vybrali jej to von s tým ze dvojickǎm sa nic nestalo.

tova
18. feb 2015

@mariuskaa lekari tak bezne strasia ked zena ostane tehotna s viac ako 2 ks ze su rizika, v takom skorom stadiu to embryo vysaju a je sanca ze aj ostatne sa narusia ale tak jej ostali. Mam dvojicky a nedala by som si nikdy robit redukciu, Vobec neviem ako jej z krvi robili testy, lebo tie sa daju z jej krvi ze je tam aj muzsky hormone, ale neukaze je to kolko deti su chlapci ani ktory, a embyram krv tahat sa neda z vnutra. jedine ze bola uz vo vyssim tyzdni a na utz bolo vidiet ci je chlapec/dievca

bombonka
18. feb 2015

@mariuskaa z krvných testov pri viac početnej gravidite nevedia určiť pohlavie....Tvoja kamoška asi rozprávala asi bludy,lebo toto čo píšeš,je priam neuveriteľné !

elen83j
18. feb 2015

@drobec87 vyjadri sa prosím,ty si to prežila,možno pomôžeš upokojiť maminku 🙂

junovka
18. feb 2015

ja som si tym presla.Cakala som dvojicky pri prvom tehu, kde na 16 tt som zacala spinit, ked som dosla do nemocky, tak mi skonstatovali, tzv.syndrom miznuceho dvojcata. Dnes mam z toho tehu starsiu , zdravu dcerku a dodnes sme sa nedozvedeli, preco s druhym to tak skoncilo.Mne bolo povedane, ze sa vstrebalo do toho druheho zdraveho plodu, tak ja len dufam, ze v buducnosti moja dcera nebude mat na tele nejake podivuhodne vyrastky alebo nieco podobne, nakolko moj otec ma kolegu, ktory tiez pochadzal z dvojciat a ked bol dospely, tak mu na ramene vyrastol nejaky pahyl, ako keby zakrpatena ruku toho druheho vstrebaneho surodenca.

fg1984
18. feb 2015

@junovka mala som známu, čo chodila pravidelne na čistenie, vedľa chrbtice sa jej zapaľovala taká hrča, že vraj vlasy dvojčaťa.

marbalulka
18. feb 2015

@ivmila ked som bola v nemocnici s dvojcatami na rizikovom, bola tam mamicka, ktorej sa toto stalo. Dievcatko zomrelo (nieco s mozgom) v takomto case, ako ty pises a vybrali jej ho az pri porode cisarskym rezom spolu so zdravym chlapcekom.

marbalulka
18. feb 2015

@mariuskaa toto sa da robit, ale ked su babatka uplne malicke. Pri viacplodovom tehotenstve lekari hned nahovaraju na potrat jedneho, ci viacej deti. Za mna je to nieco otrasne, nehovoriac o tom, ze teba si vyberiem, teba nie.. Ale tym malym nieco vpichnu priamo do srdca, oni zomru a kedze su este male, tak sa vstrebu. Ale pri vacsich plodoch alebo nejaky kyret sa to podla mna neriesi, neda sa.

mariuskaa
18. feb 2015

@bombonka
Pozri ja som pritom nebola. Ale verím jej.
Neverím ze chlapček práve zomrel (to si vymyslela ked videla moju reakciu) ale verím ze mala redukciu chlapčeka. Bola uz c tom stadiu ked jej Robili geneticke (?)je testy (som sa pomylila hore ze krvné)
Lebo ma nad 40 rokov. A z tých jej zistili pohlavie s kde ktore je.
Dlho nemohli mat deti začali neskoro. Aj prvy je rovnako vložené embryo. Ma ešte 8 zmrznutych embrii.
Ona je taka necitlivka chce ich dat na adopciu. 😳😳
Ja by som nemohla. Je to krásne pomôcť bezdetnemu paru ale by som mala úzkosť ved to su vlastne moje deti!!! Všetky sa podobajú na ňu. Krásne su.

mircalla
28. feb 2015

@mariuskaa Embrya na adopciu?

katy2
28. feb 2015

@mircalla ona mysli darovanie embryi

mariuskaa
28. feb 2015

@mircalla
@katy2
Ano to som myslela.
Žijem dlho v zahraničí ;))) niekedy inak píšem ako myslím.
Alebo prekladám opačne.

mircalla
28. feb 2015

@mariuskaa Hej, mne to potom docvaklo

drobec87
28. feb 2015

Ja som čakala v 1. tehu dvojčatá. Okolo 20. tt. zistili, že jedno je mŕtve. Bola možnosť operácie - obe by vybrali a tak by zomrelo aj druhé. Alebo skúsiť zachrániť aspoň to jedno. Výsledky boli ok. Každé 2 týždne mi kontrolovali krv, pichala som si injekcie Fraxiparin na riedenie krvi, sledovali to. Rodila som 4 dni po termíne akútnou sekciou, vtedy vybrali aj to mŕtve. To druhé sa pekne vyvíjalo, rástlo, všetko ok. Je z toho krásna, zdravá dcérka Viktória 2 roky a 3 mesiace 🙂 A teraz čakám dieťatko, termín v marci ( o pár dní ). Nechceli sme, aby bola jedináčik, keď mala mať dvojča ...

katarina644
28. feb 2015

@ivmila poznam, kamoska mala tento isty problem, ale nakoniec to mrtve babo v piatom mesiaci jej vybrali v brne a druhe donosila.

mircalla
28. feb 2015

@katarina644 myslim, ze myslime tu istu....

katarina644
28. feb 2015

@mircalla asi nie, kedze jej sa to uz stalo. a uz ma velke dievcatko.

katkabg
28. feb 2015

Ajjte,mam kamaratku ona cakala trojicky,dvoch chlapcov a jedno dievcatko.Zial jeden chlapcek zomrel este niekedy v zaciatkoch tehotenstva,druhy omrel tesne pred porodom a malinka sa narodila jedina zdrava.

barisko
13. júl 2019

@drobec87 ahoj aj si ležala v menocnici keď sa ti hento stalo??? Ci len si chodila na kontroly

drobec87
15. júl 2019

@barisko Ahoj. Hneď potom som lezala 2 týždne v nemocnici. A kontroly potom každý týždeň, plus odber krvi pravidelne.

barisko
15. júl 2019

@drobec87 ajta nejako sledovali alebo niečo s tebou robili tie dva týždeň??? Mala si aj nejaké ťažkosti alebo výsledky zle???? Mne sa to isté stalo v 20 tt. Zatiaľ si ma tu nechali..počúvajú len druhé babetko ci mu bije srdiečko... Ale všetky výsledky mam v pohode nič mi není ani ma nič nebolí.. Jeden Dr povie ze ma pustia druhý zase že nie.... Už som z toho na nervy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre