Je toto bolesť panvy v 16. týždni tehotenstva?

22. apr 2021

Dnes som 15tt+4 a už asi týždeň ma bolí niečo čo ma ešte nebolelo 🤦‍♀️😄 nie je to bolesť bedrového kĺbu, ani kríže, myslím že ani kostrč.. Najskôr som myslela že mám svalovicu na zadku (ale nemám mať z čoho keďže pracujem z domu a veľa spím) ale bolí ma to tak vzadu, akokeby za polkami zadku. Prepáčte neviem to lepšie opísať.. Keď sedím a nadvihnem sa rukami tak ma to tam dosť veľmi pichne, akokeby ma chce seknúť. Pri chôdzi to necítim len keď sa dvíham z postele alebo prehadzujem, že tam napínam tie svaly ale svaly ma nebolia. Je toto bolesť panvy? Zaujíma ma to. Na internete som našla že panva začína bolieť okolo 7 mesiaca.. Nemáte s takouto bolesťou skúsenosť? Je to v poriadku? Ďakujem

0silvia0
22. apr 2021

za kostrcou je upevnene panvove dno a kedze si tehotna, tak tam mozes pocitovat napatie.

0silvia0
22. apr 2021

pre predstavu...

pluska95
22. apr 2021

Ahoj počas tehotenstva sa meni cele telo može to ako aj babenko radtie može ta niekde tlačit skus ked budeš ist na poradňu pripomenúť to lekarovi možno ti poradi aj nejake vitaminy ja som tiež dlho bola praci este cely december som pracovala a vo februári som mala termín ale ja som mla stojacu prácu ale mala som super kolektív že ked som nevladala už som si musela oddýchnuť može to byť aj tým že nemáš dostatok pochybu skús nejake prechadzky aspoň trošku prídeš hneď na ine myšlienky

autor
22. apr 2021

@0silvia0 ďakujem za vysvetlenie 😊 len ma naplašilo to, že to býva až v neskoršom štádiu tehu.

autor
22. apr 2021

@pluska95 ďakujem. No určite mu to spomeniem. Áno tie prechádzky som zvažovala že by boli super. No musím sa premôcť pretože táto únava je extrém. Ale máš pravdu, možno to bude lepšie keď sa rozhýbem 😄

nati41
22. apr 2021

Ja mám to iste 🙂 mam široké boky a to som si myslela , že bude v pohode ale od 15 týždňa ma manžel musí dvíhať aby som vôbec vstala. Ale väčšinou sa to deje keď som dlhšie na nohách.

4444mono4444
31. máj 2021

Akurát som založila podobnú diskusiu ...som v 24 týždni .A bolesť neskutočná ...A tiež zadok jedna strana čiže sedací sval🤷🏼‍♀️som myslela že pôjdem na pohotovosť no bojím sa či má nevysmeju že je to normálne v tehotenstve....ja chodiť neviem niekedy až do plaču mi je ...No ale už je to trocha lepšie tak uvidíme.Snad to nie je zápal .....a to nebude trvať do 9 mesiaca má picnee 🙄Ale poviem doktorke keď pôjdem na kontrolu tak uvidíme že čo to

nati41
31. máj 2021

@4444mono4444 mám to isté treba vyložiť nohy a viac chodiť na prechádzky ja to mám zas na pravej nohe na klbe v noci sa budím na silnú bolest ako keby mi rezali nohu a strašne ma láme sranda že len vždy prava noha. Po ľahnúť ma manžel musí dvíhať nedokážem sa ani pohnúť pretoze ma boli zad panvi a zadok. Ono je to take ze tyzden nic a potom sa bolest vrati. takže je to bruta l ale podľa mňa normálne keďže nemám žiadne iné problemy. Boky sa mi rozšírili o 17 cm tak to bude asi proste tým.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre