Je to hlienová zátka alebo mykóza?

17. máj 2024

Ahojte dnes som 27+6 týždeň tehotenstva a dnes a včera keď som išla na malú potrebu utrela som sa tak som si všimla na toaletnom papieri taký hustý žltý výtok nebolo toho veľa skôr taká hrčka ako sopeľ alebo neviem k čomu by som to prirovnala. Mám strach či to není hlienova zátka alebo mykóza pretože mykozu som mala už viac krát a par dni dozadu som mala žltý výtok ako mam zvyčajne pri mykoze tak som si začala vkladať macmiror. Čo myslíte ? A už keď sa stane že ťa hlienova zátka odchádza tak sú aj nejaké bolesti alebo niečo že sa blíži pôrod ? Inak pohyby cítim hýbe sa stále aj cez deň aj cez noc. Akurát mi začalo ešte to že za deň príde niekoľko krát taka nevoľnosť na zvracanie alebo to bude asi tým 3 trimestrom.

sabinami
17. máj 2024

Nebolo by lepšie objednať sa k doktorovi na vysetrenie skôr ako máš termin poradne a nech to skontroluje priamo on ? Alebo môžeš ísť aj na pohotovosť, s podozrením ze odchadza hlienova zatka 🙂 nemôžu ta odmietnuť musia ta vysetrit ale osobne si nemyslím ze nejde hlienovu zatku, ta je povacsine aj prifarbená do ruzova no taktiež na to odpovie len gynekológ a sama si naordinovať liek zo spodu počas tehotenstva to by som radšej nerobila.

autor
17. máj 2024

@sabinami tie lieky mi dal môj gynekológ že to mám mať doma pretože mám často mykózu ... že si to mam začať vkladať keď mi to znova začne.

henikap123
17. máj 2024

Keď odíde hlienova zátka, tak obsahuje krv a je toho tak veľa. Bude to zrejme výtok. V tehotenstve je bežný. Keď odíde zátka tak do niekoľko hodín začnú bolesti a kontrakcie ale ani to nie je pravidlom.

ns994
17. máj 2024

Mne ked odisla zatka bolo toho viac a bolo to krvave.

autor
17. máj 2024

@ns994 odchádzalo vám to postupne každý deň alebo to išlo naraz ? Tak to čo som mala ja bol asi iba taky výtok z mykózy, neviem či mám čakať na poradňu ktorú mam 27.5 alebo mam ísť radšej na pohotovosť zajtra

ns994
17. máj 2024

Ja som sa rano zobudila a najviac vtedy. Potom este asi 3hodky som akokeby spinila ale bolo to stale take krvave ale slablo to. Cakala som ze toho bude menej. Ze proste vytok alebo hlien nie se mi to bude tiecť po stehne 🤣 mnoho zien ani nevie ze im odisla a teda toto by som nemohla nevediet 🤷‍♀️no na druhy den som porodila .večer prisli kontrakcie. Toto si myslim ze je vytok ako pisala kocka vyssie. Byva to bezne v tehu. No zalezi aj ako sa citis. Bolesti svrbenie atd. Pripadne mozno pondelok gynekolog

nika23t
17. máj 2024

Podľa mňa nejde o hlienovu zatku, zvykne to byť také do ružova sfarbené. V tehu je úplne bežné, ze je vytok kadejaký, tiež som mala často otázky na Dr ohľadom toho pocas tehotenstva. Ale Dr mi vravel, ze pokial okrem výtoku nemám žiadne problémy, tak nemám nič vkladať, nič liečiť. Pokiaľ nemáš svrbenie, alebo iný zápach, alebo niečo nezvyčajné, skus ešte bez liečby. Resp.skus navstevu lekára, ak más možnosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre