Je normálne nič nevidieť na sone v 1. mesiaci?

alenkapacajova
5. jan 2024

Ahojte chcem sa opýtať, je normálne že v prvom mesiaci tehotenstva nevidieť na ultrazvuku nič? Dnes som bola u gynekológa pretože som mala pozitívny test ,pán doktor mi začal hmatať bruško a povedal že tam cíti tehotenstvo ale keď začal robiť ultrazvuk tak nič tam nenašiel vraj to asi bude mimomaternicové tekotenstvo 🥹 prosím mala z vás niektorá takýto problem? nechcem prísť o dieťatko

dadka1997
5. jan 2024

@alenkapacajova v ktorom akoze tyzdni by si mala byt? V prvych tyzdnoch teda nemusi byt nič vidiet, a z coho usudil a hned ta musel vystrasit mimomaternicovym ? A este nechapem akym sposobom dotyku po hmatani bruska zistil, ze je to mozne tehotenstvo keďže na zaciatku tehu je maternica malicka, a az postupne sa zacina roztahovat 🫣🫣🫣🫣🫣🫣😳😳😳😳

alenkapacajova
autor
5. jan 2024

@dadka1997 no ak som to správne vyrátala cez apku tak 5 týžden keďže menzes som mala naposledy v novembri 28 noo to sa aj ja čudujem pretože toto bude moje druhé bábo a pri prvom som ešte niečo také nezažila zobrali mi krv a podľa toho sa zistí o aké tehotenstvo ide 🥹

januska12323
5. jan 2024

V piatom týždni môže niečo vidieť ale ide aj o kvalitu ultrazvuku. Väčšina lekárov ťa skôr ako 7.-8.týždeň ani neobjedna.

alenkapacajova
autor
5. jan 2024

@januska12323 a je normálne prosím vás keď mám bolesti na pravej strane pod bruškom? Je to skôr taká krčovita bolesť ktorá netrvá dlho

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
5. jan 2024

hmatom citil tehotenstvo, to si dufam robis srandu a dokonca mimomaternicove 🤷‍♀️ absolutne suhlasim s @monsterablue, tvoj lekar studoval na vysokej skole zivota?

naatty10
5. jan 2024

@alenkapacajova ahoj ja som mala ms 27.11 a bola som u doktora v pondelok a tak isto videl len záblesk na plod si musíme počkať takze nepočkala by som 😇 držím palce

alenkapacajova
autor
5. jan 2024

@naatty10 a máte bolesti kŕčovité v podbrušku na pravej strane?

naatty10
5. jan 2024
alenkapacajova
autor
5. jan 2024

@januska12323 máte pravdu teraz som prišla s pohotovosti a tam im pekne ukázalo na ultrazvuku plod 🙂

dadka1997
5. jan 2024

@alenkapacajova a potom v ktorom tt si ? V piatom tt vidiet maximalne gestačný vak, ak vôbec...

A urychlenw treba menit doktora, tára 2 na 3

kiki68
5. jan 2024

Zmen lekara, akoze tazky amater. Vysetrovacie metody z roku pana. Dobre ze si bola na pohotovosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre