Je normálne mať zrýchlený pulz pri normálnom tlaku?

anetiska
24. júl 2014

Ahojte, pri normalnom krvnom tlaku 119/73 mam zrychleny pulz (na 90-100). niekedy to vobec nepocitujem, niekedy ako busenie a niekedy ma strasne boli hlava... mate to aj vy niektora? mam sa bat? ci je to normalne? vdaka 🙂

trgypadl
24. júl 2014

A nie si v strese,ked Ti ho meraju?trosku nervozna??ja mavam 100/60 a niekedy pulz aj okolo 100

magic08
24. júl 2014

Mala som to pri oboch tehotenstvach, presla som vysetreniami a zaver, vraj moje srdce bije za dvoch 😉 zvyseny tep je v tehu nirmalny. Aspon v mojom pripade bol, no bolesti hlavy uz mozu naznacovat problem. Spimen to na najblizsej poradni

mimi8814
24. júl 2014

tiez som sa na to pytala lekarky, ze je to normalne, mas zvyseny obsah krvi a srdce musi viac pumpovat

ivetkab.
24. júl 2014

Pulz si upravíš tak, že športuješ. A keďže si teraz tehu, tak šport nepripadá do úvahy. Upraví sa to po pôrode a ak nie, tak dopomôžeš tomu napríklad aj rýchlou chôdzou. Teraz by Ti mohli pomôcť aj pravidelné dlhšie vychádzky. Samozrejme, netreba prekonávať seba samú a len dovtedy dokiaľ vládzeš. Máš to už len za pár, tak sa drž ... 😝

wrok
24. júl 2014

skus zvysit prijem magnezia ci uz vo forme tabletiek Galvex, alebo aspon mineralky - Magnezia...

katey
24. júl 2014

aj ja mam vysoky pulz, tak do 100.. aj maly ma po mne. a este mi nikto nehovoril, ze by to bolo nenormalne 🙂

senta_sofia
24. júl 2014

@anetiska a chudokrvna nie si? nizky hemoglobin? 🙂 to moze byt tiez pricinou, lebo hemoglobin viaze kyslik a ked je ho malo, musi srdce rychlejsie pumpovat, aby stihalo okyslicovat

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jellinga
24. júl 2014

Ja som dnes bola u internej, tiez mam rovnaky problem, akurat ze tlak mam nizky, mam si ho sledovat, pit vela tekutin, hlavne sa nestresovat (co sa niekedy lahko povie 🙂 ) Takisto odporucam magne B6, a skontrolovat krvny obraz. Ale pokial nemas pulz este vyssi, nie je dovod na paniku, v tehu je to normalne 😉

iwesska
24. júl 2014

Taky pulz aky mas v tomto stadiu tehu je uplne normalny, nie zrychleny. Ja mam s pulzom problem uz dlhsiu dobu a v tehu sa mi to tak zhorsilo, ze som takto ku koncu vacsinou len prelezala - pulz v klude aj 110-120. Porodila som a teraz si chodim s pulzom 80 aj na 3h. prechadzky. Takze fakt to nie je nic vynimocne, proste to ber ako sucast tehu a neries. Mozes mi verit, ja chodim aj ku kardiologovi a v tehu som mala spravene vsetky mozne vysetrenia. Zaver: Normalny tehotensky pulz. Kym neodpadavas, nepocitujes dusnost, tak nie je treba panikarit.

zuzi0911
28. jún 2019

Ja už roky mam tlak okolo 90/50 ale pulz cez80- 90 a viac. A je to ôk. Samozrejme po vyšetreniach. A teda u mňa to robí stres

zuzi0911
28. jún 2019

A teda aj počas tehotenstva som mávala cez 100 a bolo to ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre