Je možné, že to drobec zvládne?

24. sep 2022

Zdravím, som v 5tt vcera rano na prvej kontrole u doktorky všetko v poriadku, gestacny vak na správnom mieste, nasadený duphaston a kontrola o 2 tyzdne.
Podvecer z ničoho nič silná bolest v podbrusku a krvacanie, leteli sme na pohotovosť, diagnóza začínajúci potrat, mam nasadenú no spa v prípade bolesti plus niečo proti krvácaniu, dnes už len minimálne hnedé spinenie skôr to vyzerá ako zvyšky zrazenej krvi ešte zo včera, bolesti minimálne sem-tam pichnutie.
Je možné že to bolo podchytené a k potratu nedojde ? Stalo sa vam niektorej niečo podobne a dopadlo to dobre ?
Strašne sa bojim

ivka_3335
24. sep 2022

Ahoj, prepac nemam s tymto skusenost, ale zaujimalo by ma, preco nasadeny duphaston ked je vsetko v poriadku? Drzim palce aby ste to zvladli, neviem si predstavit co prezivas

hennyinnsbruck
24. sep 2022

@ivka_3335 duphaston sa zvykne brat aj preventivne tiez som ho brala

Autorka drzim palce nech je vse ok

tina5959
24. sep 2022

No ja som mala kŕče bez krvácania v 6.tt. Mne dr.nasadil okamžite Duphaston a magnezium. Dopadlo to dobre.

nafka0483
24. sep 2022

Urcite to moze dopadnut dobre 🙂 bohuzial aj nie. Treba mysliet pozitivne, drzim palce 🙂

cipina
24. sep 2022

Ahoj, ja som mala tiez podobnu skusenost, krvacanie, sli sme na pohotovost, no myslim, ze som nemala taku diagnozu ako Ty. Ukazalo sa, ze to bol hematom a vsetko bolo v poriadku. Velmi som sa vtedy bala, takze chapem ako sa citis. Niekedy to dopadne dobre, niekedy nie. Ked nieco nie je v poriadku (napr geneticka porucha), tak to nedopadne. Kazdopadne Ti drzim palce 🌻

tina5959
24. sep 2022

Vlastne bolo to zakrvacane ale len zvnutra. Takže nejake krvacanie tiež bolo ale nie veľmi. Ale tie kŕče boli. Ľahla som si,vyložila nohy hore a prešlo to. Na druhy deň som šla k dr. a nasadil ten Duphaston a podla uzv zistil zakrvacanie zvnutra.
Ale dopadlo to dobre. Bábätko bolo zdravé.

ziwka
24. sep 2022

Ahoj aj ja som to mala pri prvom... Injekcie rano vecer, tyzden v nemocnici a kazdy den iba, musime cakat, robime co sa da o tyzden zistime ci to pomohlo. My sme odisli dvaja z nemocnice, takze ano moze to zvladnut, nestracaj nadej. I tak bude vsetko len tak ako ma byt. Drzim palce a posielam silu ❤️

darina14m
24. sep 2022

Presne toto iste som mala, ale v 8tt...Krvácanie-pohotovost-duphaston-na druhý deň hnede zostatky...
Malá ma dnes 11 m🍀😍 držím palce

autor
24. sep 2022

@ivka_3335 pretože bezne pri vyšetreniach keď mi bol robený hormonálny profil som mávala nižšie hodnoty progesteronu preto mi ho teraz rovno preventivne predpísala, ďakujem veru je to hrozné, neprajem to nikomu 😔
@hennyinnsbruck
@tina5959
@nafka0483
@cipina
@tina5959
@ziwka
@darina14m

Magnezium som pridala tiež. Ďakujem vam veľmi ❤️ Dodali ste mi nádej ❤️

tina5959
24. sep 2022

Mne dr. vtedy povedal, je to 50 na 50. Čiže buď -alebo. Potom sme ešte v 4. mes. prekonali silný kašel, zapal priedušiek. 2 zuby mi trhali počas toho tt, na konci prietoky na hranici, tlak vyšši. Ale zvládli sme.

tina5959
24. sep 2022

Tiež som mala nizky progesteron. Duphaston v tomto pomohol. Držim palce.❤

kiki68
24. sep 2022

Tak to je mozne ze tam rupol hematom alebo nieco take. Ked to nevzalo babo a je to tam, tak proste setrit sa, minimalne pohyb, namaha. Rozhodne do 18tt bud doma a kukaj tak netflix. Ako ja som mala tiez horucky a spinenie silne na zaciatku, udrzali sme to utrogestanom, magnezkom, bola som doma na gauci. Mierne pichanie je v poriadku. To sa cele moze roztahovat a robit si miesto. Zla je jasna krv. Spinit mozes aj celkovo este dlho. Hlavne nech babatko dobre prosperuje, urcite femibion dat. A hadam bude dobre. Teraz je to este o prirode, ale tak clovek pomoze ako vie. Bodaj by sa podarilo to babatko, modlim sa za Vas ❤️

kiki68
24. sep 2022

Mne dal magnezko Magnosolv nejak okolo 600mg to bolo na recept.

kiki68
24. sep 2022

@ivka_3335 u mna tiez ihned, predosle neuspechy, tak to hned chcu podchytit mozno aj tu

autor
24. sep 2022

@kiki68 ďakujem ❤️ To prvé krvacanie sprevádzanie bolesťou bolo jasno červene ale bolo to veľmi tekuté vyslovene akoby zmiešané s vodou, kým sme dobehli na pohotovosť prestalo to a teraz mylsim že je to ok, sem tam nejaké pichnutie v podbrusku a úplne minimálne spinenie, šetrím sa 🙏🏼 Len ležím

bielavila
24. sep 2022

Moje to zvladlo, uz ma 4 roky, krvacala som v 7 tt, mala som hematom

kiki68
24. sep 2022

Mozno to bola cysta alebo hematom, ja som tiez mala hematom a ten odkrvacal v 9tt a zmizol. Potom uz na usg nebol. Este ma kvoli tomu poslal K ku kolegovi na kontrolu, ze by to este iny videl. Dobre je, ze babo ostalo nedotknute

autor
24. sep 2022

@bielavila
@kiki68
Bodaj by to bolo tak a bola to len cysta alebo hematóm 🙏🏼

bielavila
24. sep 2022

Tak s tym hematomom to neni tiez sranda, davali mu 30%, , hematom som mala velky ako detska päst, vdakabohu plod bol silny a hematom sa vykrvacal, verim ze aj tvoje to zvladne

iluviel
24. sep 2022

Áno u mňa v 10tt silné krvácanie aj s veľkými zrazeninami (bez bolestí, ak si správne pamätám). V tom čase som už tiež brala niekoľko týždňov Duphaston, takže som si myslela, že došlo k najhoršiemu. Lekár na pohotovosti videl biť srdiečko a celý plodík, ktorý si tam veselo tancoval, takže ma pustili rovno domov. Ešte pár dní som špinila, ale jedno mi povedal aj sám lekár: "Ak sa psychicky neupokojíte, tak oň prídete." A mal pravdu, teraz mi tu robí radosť čerstvá prváčka 7-ročná 🙂 Posielam objatie, zvládneš to, aj my iné ženy sme zvládli 💪

nikaeli
24. sep 2022

u mňa to bolo 50:50 - pri oboch s duphastonom a ascorutinom - prvé to nezvládlo a druhé už chodí do MŠ.. držím ti prsty 💗

angelheart
24. sep 2022

Ja som krvácala v 6. alebo 7.týždni, a teda že dosť, kŕče som tuším nemala. A dopadlo to super, dnes máme 4-ročnú vrtuľu. Nasadili mi ale injekcie (Prolutex) , dvojnásobné dávky. Takže každé ráno po dobu 3 mesiacov mi ich muž pichol.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre