Je ešte nádej, keď v 8. týždni srdiečko nebije?

sylwi23
20. dec 2022

Som tak smutná nešťastná... Máme už viac detičiek, ale priali sme si ešte jedno a mám už druhý potrat prvý bol v 9.týždni v júny bábo malo byť už v 12. Tiež mu nebilo srdiečko..
Tento krát som mala nádej aj keď veľmi zlý pocit a strach a nebolo mi zas tak zle a ako pri iných tehotenstvách ani prsia som si necítila proste som mala zas ten zlý pocit a potvrdil sa. Lekárka vylučuje genetiku nakoľko máme viac detí a sú krásne a zdravé. Chce mi robiť krvné testy na štítnu žľazu a hormóny... Nebolo to síce plánované tehotenstvo chceli sme ešte počkať, ale stalo sa napriek antikoncepcii... A nakoniec to takto dopadlo. Lekárka pozerala dlho malé všetko tam je ako má byť, ale srdiečko som nepočula. Tak smutné... Podľa môjho výpočtu som mala byť už v 9. týždni ovuláciu so mala medzi 28.-31 októbrom určite nemôžem byť časovo posunutá do zadu ba naopak... Stalo sa niekedy niekomu zázrak , že srdiečko začalo byť ?Lekárka vraví, že na to koľko plod meria a v akom som týždni je to nemožné , že ak chcem môžem znova prísť. Krv mi nebrala. Poslala ma na kyret, ale ja chcem ostať doma a čakať kedy to príde tak ako pri prvom. Bolo to strašne bolestivé, ale ja kyret nechcem. Odhovárala ma, že budem aj menej krvácať , ale ja to tak necítim. Inak nemám žiadne bolesti ani krvácanie špinenie ako pri prvom potrate preto som verila že tento krát je všetko v poriadku....

huginko
20. dec 2022

@sylwi23 ak srdiečko nebije, tak už asi nádej nie je.... Je mi to luto

sylwi23
autor
20. dec 2022

áno ja viem asi chcem len počuť o zázraku , ktorý nie je ... Príroda rozhodla a ja sa s tým musím zmieriť😢

lasoli
20. dec 2022

@sylwi23 ale no,mas iz vaicej deti ako pises tak ne id tak nestastna z toho,skus znova a ber to tak ze uz deti mas a neviaz sa na tie tejotenstva tak lebo to toez nieje dobre podla mna.
A inak mam taky pripad,s babou s kt som lezala v porodnici,nemohla otehotniet same potraty a sla na dalsi asi v 12tyz tiez ze nevidela akciu srdsa a sla na kyret kramare uz nahotovo tak jej este ore istotu urobili sono a predstav si bilo srdce.Takze ktovie.

sylwi23
autor
20. dec 2022

Hej ja preto ostanem čakať a veriť .... Keby sa mi toto stalo to by bolo úžasné ale nie som naivná ,Vieš toto som si dnes presne ráno povedala musím ísť ďalej. To čakanie je hrozné lebo viem čo ma čaká... Manžel povedal však počkajme možno k nám ešte neskôr príde... ďakujem

mimka1402
20. dec 2022

@sylwi23 Chapem tvoju stratu, ale z druhej strany keď sa ja pozerám na ženy ktoré zažívajú toto isté a nemajú ani jedno dieťa...Vravím si, že či nie je lepšie obetovať svoj čas už deťom, ktoré máš, lebo ten čas im nikdy nevrátiš. Neviem koľko máš rokov, ale zázraky sa bohužiaľ nedeju v tomto smere, teda veľmi ojedinele... Máš krásne 3 detičky, neznič si rodinu kvôli túžbe za niečím čo nemusí vyjsť a je niekde v nedohľadne. V rodine sme mali takýto prípad kedy žena mala 3 deti a stále chceli ešte jedno, veľa skúšali veľa sa nepodarilo a to, prišli veľmi neskoro na to, že tým premarnili čas venovania sa ostatným deťom, ktoré už mali, s ktorými sa aj vzdialili skrz strát nenarodenych embryi...
Príroda rozhodla, ano, ale príroda vás mala natoľko rada, že vám dopriala zdravé detičky, ktoré už máte... Nič nie je čiernobiele. Držím palce nech sa táto bolesť čim skôr stratí....

sylwi23
autor
20. dec 2022

Áno keď žena nemá dieťa je to hrozné to si vravím aj ja, že som šťastná 5 násobná mama. Máme úžasne zázemie krásne domáce pôrody krásne vzťahy to bolo vidno aj včera keď som prišla taká uplakaná domov. Deti už vedeli.... Som fakt nesmierne vďačná a stále viac si to uvedomujem aký je to dar a že mať dieťa nie je samozrejmosť. Ja som nikdy žiaden problém nemala a teraz vidím a viem sa vcítiť do žien, ktoré musia bojovať niekedy aj roky a verím ,že je to veľmi ťažké a bolestivé.... Ale ani to ,že mám moje deti nezmení tu bolesť na duši. Ja budem čakať a veriť, že srdiečko bude biť a keď nie tak príde prirodzený potrat. Som zmierená so všetkým a viem čo ma čaká. Budem veriť , že možno ešte niekedy to naše posledné príde ak má. ...
čítala som nejaké staré diskusie kde mamičkám nebilo srdiečko aj v 7.v 8. týždni a potom neskôr začalo biť.... Nie som naivná viem, ze sa takéto veci stávajú len zriedkakedy ale verím tomu že zázraky sú. Ale verím v to ,že o tom rozhoduje Boh a to je ten zázrak . Všetko sa pre niečo v živote deje a nič nie je náhoda. ďakujem, že som sem mohla napísať človek o tom nechce s nikým hovoriť okrem muža a takto aj to pomôže tých pár riadkov a iných názorov. ďakujem a prajem všetko dobre.

bambieblue
20. dec 2022

@sylwi23 Ak nie je ziadna aktivita srdca je zbytocne cakat a navyse ak ti samovolne neodide mozes este dostat zapal ,alebo sposobit dalsie komplikacie a to by si nechcela mohlo by to ohrozit dalsi pokus o dieta. Ja viem cim si si presla ja som tak potratila 3 krat prvy ked som bola 24 tt ,zacala som rodit a nedalo sa to zastavit, druhy krat v 20tt to mi umrel v brusku a tak v nemocke mi umelo vyvolali porod a musela som porodit a nakoniec tiez v 9 tt ako ty prstalo byt srdce a to ma cistili este v ten den. Vsetky zeny co to zazili vedia aka je to bolest, no odstupom casu sa s tym clovek nauci zit a mozno to tak malo byt my o tom zial nerozhodujeme a musime to prijat aj ked s velkou bolestou. Mas 5 deticiek mas vela lasky a podpori a ja pevne verim ze to spolu zvladnete. Prajem ti vela sil a lasky❤

sylwi23
autor
20. dec 2022

Dakujem za krásnu správu áno ja viem je to tak mám práve už aj to špinenie rátam, že do týždňa to príde a verím, že to dopadne dobre a doma a tak ako je ten prvý krát bez komplikácii.. Ja som tomu nemohla uveriť aj keď som to cítila. Určite si dám vyšetriť krv.
U teba niečo zistili? ak sa smiem opýtať.... Veľmi ma to mrzí strata bábätka v takom v 24.týždni musí byť veľmi ťažká nesmierne bolestivá... Ja verím a viem, že sa všetko pre niečo deje a nič nie je náhoda.. Verím, že sa to ešte niekedy podarí ak to tak má byť naozaj aj zhora tak to tak bude. Držte sa všetky mami v očakávaní prajem veľa šťastia,. mne pomáha moja rok a pol ročná dcéra a malé kozliatko ktorému treba dávať mliečko tu u nás na statku. Veľmi mi to pomáha pohladiť tie rany. Aj keď to ešte len príde po potrate. Je to taký malý pôrod, ale je úžasné môcť byť pri tom a rozlúčiť sa tak som to aspoň prežila prvý krát a verím že aj tento krát to bude dobre.

sylwi23
autor
20. dec 2022

Inak k tej aktivite srdca som naozaj čítala u viacero žien tu na fóre že sa dejú veľké veci a aj keď nebola v 8.týždni nakoniec bola v 10.týždni aj v 12. týždni a tu už baby išli na kyret.
Ja, ale cítim, že u mňa to tak nie je.

sylwi23
autor
20. dec 2022

Treba vždy veriť do konca a nevzdávať sa🙏❤

tabik
20. dec 2022

@sylwi23 Ak nemáš iné problémy, môžeš počkať. Ja som tiež čakala, lekár na Kramároch sa mi smial, že darmo čakám na zázrak. A o týždeň bol zázrak, bolo srdiečko a dnes má môj syn 10 rokov. Ako píšeš, Boh má v rukách naše životy.

sylwi23
autor
21. dec 2022

ďakujem pekne si to napísala áno ja čakám aj tak chcem aby sa to stalo prirodzene doma chcem byť pri tom plnou dušou a rozlúčiť sa prirodzene tak to bolo aj pri prvom a neľutujem to, áno bolo to dlhé čakanie veľa krvi a bolesti povedala by som , že pre mňa to bolo horšie ako normálny zdravý domáci pôrod. Ja som mávam akurát trocha také hnedé špinenie ale úplne máličko inak nemám nič ale včera som cítila trocha také tlaky ako pre Ms takže nemám od včera večera dobré pocity. Počula som všeličo že aj keď krvácala žena a mala dokonca nulové srdcové akcie, že aj tak bábo prežilo. Je to presne tak je v Božích rukách a ja vien že on vie prečo sa to deje a ja vlastne tiež viem prečo to je len je ťažké vyrovnať sa s tým... Ale snažím sa kvôli deťom aj mne ísť ďalej a byť tu pre nich prítomná a v pohode aj tak už nič nezmením musím len čakať a čakať poznám to....😢

sylwi23
autor
21. dec 2022

Ale je úžasné počuť a čítať aké zázraky z Božej lásky a sily sa dejú a veľmi sa teším tomu, že aj tvoj syn žije a je tu.

bambieblue
21. dec 2022

@sylwi23 ano bolo to velmi tazke lebo oba som musela porodit , to v 24 tt umrela pol hodinu po porode a chlapcek v 20 tt sa uz mrtvy narodil ani si nevies predstavit, bolo to tak zle ze som si chcela vziat zivot ... Bolo to velmi tazke ale az po rokoch som sa s tym naucila zit. A teraz kd mam uz druheho manzela chceli by sme babo ale zial sa uz 6 mesiacov nedari, som z toho nestastna bojim sa ze uz nebudeme mat ,a pritom by sme tak velmi chceli

sylwi23
autor
21. dec 2022

Tak to ma veľmi veľmi mrzí na toto neexistujú slová. Si silná žena keď si to všetko zvládla ja som bola z mojej fazuľky úplne v depresii a žiali a to mám 5 krásnych detí.
Držím Vám veľmi moc palčeky, aby sa tvoje vytúžené bábätko narodilo moc Vám to prajem z celého srdca. Veľa sily a nikdy neprestaň veriť.

sonuska1304
3. jan 2023

@sylwi23 ahoj, čítala som tu tvoj príspevok a zaujíma ma ci to dopadlo dobre nakoniec.. Veľmi sa mi páči ako veríš a nevzdávas sa.

sylwi23
autor
3. jan 2023

Vcera som sama porodila naše malé videla som ho bolo v plodovom vaku malo všetko hlavičku aj nožičky očká také maličké. Krásne bolo aspoň to, že som to prežila sama a s mužom a mohla som sa rozlúčiť teda mi všetci 7. Veľa sĺz, ale neľutujem nikdy by som nešla na kyretáž ak by som naozaj nemusela. Rozlúčili sme sa s ním tak ľudsky a prirodzene ako ku mne prišlo aj odišlo. Cítila som, že to bolo dievčatko.
Priala by som každej žene takú rozlúčku akú som mala ja. Verím, že nám naše malé ešte príde potrebujem čas aspoň vyše roka kým sa z tohto celého dostanem bolí to, ale prijala som to a viem už aj prečo sa to stalo. Nechám si urobiť ešte aj krvné vyšetrenia. Kamarátka lekárka mi radí pri ďalšom preventívne progesterón už od začiatku.ďakujem ti za tvoju správu a, že to tak vidíš áno verila som až do konca, ale keď mi začalo krvácanie a tiež tie bolesti v podbrušku sa stupňovali vedela som že je zle. Verila som silne týždeň a a ten druhý týždeň som sa pripravovala ja aj moje telo postupne na odchod . Boli to silné a ťažké dva týždne nehovoriac o tom, že boli Vianoce a nový rok a ja som presne na silvestra - 1. cítila že malé sto pro stratím. 2. poobede sa to stalo.

sonuska1304
4. jan 2023

@sylwi23 tak to mi je naozaj veľmi ľúto, verím ze sa dáš čím skôr do poriadku a do budúcna príde ďalšie krásne, zdravé a vytúžené babenko. Veľa síl tebe a celej tvojej rodinke.

sylwi23
autor
4. jan 2023

ďakujem tomu verím aj ja a verím tomu ,že ak to tak má naozaj byť zhora tak to ešte raz ten posledný krát u nás bude je to otvorené a o to viac, že som mala ešte dve straty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre