Je bezpečn stomatochirurgia v tehotenstve?

12. dec 2021

Dobrý večer.
Vyberali vám korene zo zlomených zubov v tehotenstve (8 tt) na stomatochirurgii.
Je to bezpečné? Alebo počkať do 12 tt

lenuska9999
12. dec 2021

To sa musíš poradiť priamo tam. Ale mne bolo napr pri prvom tehu u zabarky povedané, že tehotným nerobia ziadne take zákroky , pretože aj v ústach je veľa nervových zakončení a aby sa proste niečo nestalo

nikpa
12. dec 2021

To sa pýtaš tu?? Snáď zubár, teda doktor, ti povie čo je bezpečne a čo už nie počas tehotenstva.

kikush2000
13. dec 2021

Mne mali trhať osmičku, vtedy som zistila že som tehotná, gynekologicka mi odporučila počkať na 2. trimestri a potom nech si to dám vytrhnúť. Vraj samotná injekcia na umrtvenie nie je problém, ale niekedy po zákroku sú nutné ATB alebo lieky proti bolesti tak tomu som sa v 1. trimestri chcela vyhnúť a keďže nemám veľké bolesti, tak vydržím. Ale zasa poznám babu čo bola v 1. trimestri na stomatochirurgii lebo mala veľké bolesti...a všetko ok aj bábo, zasa tiež nie je dobré bez liekov trpieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre