Jarná únava v tehotenstve

27. mar 2024

Kazdorocne pocitujem jarnu unavu a teraz som tehu (33tt) a k tomu sa pridala tato skvela jarna unava, urcite v kombinacii s hormonmi. Cely den polihujem, nic nevladzem, len cumim do toho blbeho telefonu a mam sproste myslienky z toho vsetkeho. Som taka apaticka, znechutena zo vsetkeho a privolavam uz teplo a slnko. O chvilu rodim a ja sa tieto dni ani nedokazem tesit z toho ze som tehotna, nasilu chystam veci a premaham sa vo vsetkom. Nejaky tip ako toto zlepsit? aj ked asi len preckat 😀 Vrta mi v hlave myslienka ci budem zla matka ked sa teraz netesim a ci sa to po porode voebc zmeni 🤷🏻‍♀️ Dajte tipy

kellypiu
27. mar 2024

mne nepomahalo absolutne nic, len vela oddychovat 😀 a po oddychu si zacvicit. jedine to ma akotak dokazalo udrzat pri zivote a vedela som fungovat. tie dni, ktore som necvicila som bola totalne nepouzitelna. 😀

ivangeline
27. mar 2024

Bud rada,ze mozes. ;D Ja vrcim,ked nemozem.

autor
27. mar 2024

@kellypiu no presne 🙈 a aj v tehu si cvičila nejake cviky?

autor
27. mar 2024

@ivangeline 😂nie vždy sa da

arexka
27. mar 2024

Ja som tiež v 33 tt a tiež posledné dni unava na mňa pada ja mam teda už skôr trojročnu dcerku a musim sa i o ňu starat muž pomaha no ale ozaj hocičo robim upratujem varim som zachvilu zadychana horuco mi je ..ja si už davam aj slabu kavu na prebratie neskutočne veľa vody vypijem aj v noci ma smädi.. tento posledny trimester som aj nejaká skôr depresivna že sa začínam už ozaj bat toho pôrodu aj ked bude druhy ale aj maly je stale KP a bojim sa hrozne cisarskeho a celkovo vsetkeho celeho porodu aj ked bude prirodzeny ja som taky bojko na bolesť ..aj keď tento posledny trimester je zaberak hlavne na pluca ťažko sa mi dycha spi ale aj tak mám obrovský strach z pôrodu teším sa na to keď už budem v normálnom režime keby bol ten pôrod aspom rychly bez poraneni aj keď to by si priala každá 😔

autor
27. mar 2024

@arexka ja presne toto iste, neviem dychat pomaly a neviem z coho to je ci tak babo tlaci alebo co ale niekedy je ok a niekddy zle. Tiez je male KP 😔 ja som tiez bojko..a hovoris ze uz mas dietatko, aj pri prvom si mala take strachy? Tiez som taka depresivna presne a bojim sa aby som sa tesila po porode aby som nebola tiez takato :(
Inak aj ja pijem denne 3litre vody a stale mi je malo.

arexka
28. mar 2024

Mala som strachy aj pri prvej dcerke ale to bolo take ine že som nevedela presne čo ten pôrod je ako to bude bolieť atď ale teraz keď čakám druhé a už mam skúsenosť bojim sa o to viac aj keď mi hovoria že keď som raz zvladla druhy musím tiež len podľa mňa každé tehotenstvo i pôrod su iné toto tehotenstvo je ine ako bolo prvé v tom som nemala žiadny problém palila ma zaha akurat ..pri tomto druhom som mala špiennie na začiatku a nasadene lieky nizko placentu najskôr..a isto aj porod bude iny🫣..po tom pôrode už má každá asi taky inštinkt postarať sa o to maličké čo najlepšie to ide už akosi samo chlapi to nemaju ty su strateny 🙂 ja som mojmu musela všetko hovoriť a stale to tak je... Hej babo tlačí na pľúca ja už aj menej vladzem .. mame to rovnaké teda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre