Infekcie a antibiotiká v tehotenstve

27. aug 2023

Ahojte. Som v 7 mesiaci a zistili mi v nose zlatého stafylokoka. To ma ale tolko netrápi než to, čo mi našli v hrdle- klebsiella pneumoniae. Doktorka povedala, že mi musí nasadiť atb, lebo keď som chorá a mám toto, môžem dostať zápal plúc. Nemám rada antibiotika, za celý život som ich užívala asi len 2x , štve ma, že musím zrovna teraz keď som tehotná…aby potom malé mebývalo často choré alebo niečo. No keď si čítam o tej klebsiella pneumoniae, mám celkom strach, lebo mi to nepríde ako nejaká obyč infekcia. Máte s tým niekto skúsenosti? Nechápem AKO a kde som to mohla chytiť… podelte sa o svoje postrehy a skúsenosti, vďaka.
Ps: Neviem či vám to k niečomu bude, ale atb užívam Unasyn.

domka222
27. aug 2023

Klebsiellu som mala aj ja. Ale zo steru vaginálneho. Nič mi nedali. Tiež som nechápala, kde som chytila

eliska125
27. aug 2023

Ja som prekonala klebsiellu ale zistili mi to pri silnom zápale priedušiek… treba urobiť testy ktore atb su citlivé.. mne zabrali a mala som kľud

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre