Hydronefróza v tehotenstve - zväčšenie obličkovej panvičky

spanielka44
14. okt 2024

Ahojte, pre bolesti krížov a podbruška ma hospitalizovali v nemocnici a zistili mi hydronefrozu 2. až 3. stupňa na jednej obličke, druha je rozmermi hraničná. Čítala som že je to viac menej ‘’bežná’’ diagnóza v tehotenstve, avšak nie v takom nízkom tyzdni ako som ja (23tt). Lekár ma vystrašil že pokial to nie je vrodená porucha, tak sa to bude zhoršovať a dôjde buď k predčasnému pôrodu, operácii obličky alebo že o nu úplne prídem… druhé dieta vraj pravdepodobne nebudem môcť mat, prosím vás mala ste to niektorá mamicka v tehotenstve a dobre to nakoniec dopadlo? 🙏🏼 ďakujem…

123miaa123
14. okt 2024

@spanielka44 ahoj, mne to zistili v cca rovnakom týždni ja som mala 2.stupen na pravej obličke hospitalizovaná som nebola, no do konca tehotenstva som trpla, čo bude a či neskončim so stentom v obličke. Snažila som sa ležať stále na ľavom boku aby sa pravá strana ,,odbremenila" vydržali sme do konca s rovnakým nálezom ako mi bol zistený v strede tehotenstva a malá sa narodila 4 dni po termíne.
Treba aj veľa veľa piť aby sa moč riedil a nevznikol zápal...
Ale bolo mi povedané že ja to neviem ovplyvniť proste ako dieťa rastie tlačí na močovody a moč neodteka do mechúra a vracia sa späť a tým pádom sa panvička dilatuje ,,zväčšuje sa oblička" ..vzniká zápal apod.. držím palce...ja sa teraz bojím opäť otehotnieť že zase to budem zažívať...🥴

spanielka44
autor
14. okt 2024

@123miaa123 ďakujem za odpoved, môžem sa spýtať či sa ti to po pôrode aj nejako upravilo? Budem drzat palce v ďalšom tehotenstve nech sa ti to opäť podarí dotiahnuť dokonca 🙂
Mne cievkovali aj moč, nenašli zápal, ani krv ani bielkovinu tak snad je to zatiaľ v norme🙏🏼 o 3 týždne mám ist na kontrolu, či sa to nezhoršilo a veľmi sa bojím

123miaa123
14. okt 2024

@spanielka44 po šestonedelí na usg bolo všetko ako predtým 🙂 pekne sa to dalo dokopy...poznám ten pocit pred kontrolnym usg, budem držať palce ...ďakujem🙂

spanielka44
autor
14. okt 2024

@123miaa123 aj ja ďakujem 🙂

123miaa123
14. okt 2024

@spanielka44 ak budeš mať chuť kľudne potom napíš súkromne ako si dopadla, alebo keby hocičo...🙂pekný večer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre