Hydrocefalus a tehotenstvo

natalyy15
20. mar 2017

Ahojte môžem sa spýtať či má niekto skúsenosť že jej v tehotenstve zistili že babenko má závažný hydrocefalus?

kikus48
20. mar 2017

@natalyy15 ahoj. Mam iba skusenosti s detickami s hydrocefalom. S cim potrebujes poradit.

natalyy15
autor
20. mar 2017

Ahoj vieš ja som bola v piatom mesiaci a povedali mi že moja dcérka má závažný hydrocefalus a tvarovu dysmorfiu že nema šancu že mozoček je úplne vzadu...bola som na prerušení a teraz sa bojím že opäť sa to zopakuje

kikus48
20. mar 2017

@natalyy15 si tehotna ? Ber kyselinu listovu a vitaminy. Vobec sa to nemusi zopakovat. Niektore priciny su vrodene ale casto vznika nahodne. Dolezite je aby tehu bolo sledovane.

natalyy15
autor
20. mar 2017

Nie nie som ale budeme sa opäť snažiť ...a preto sa bojím lebo na genetike nám nevedeli vôbec povedať čím to bolo

kikus48
20. mar 2017

@natalyy15 tak ale to je dobre. Tym padom to bolo nahodne. Urcite zacni 3m pred pokusmi uzivat kyselinu listovu.

cinnamon111
20. mar 2017

Ja mám dcéru s touto diagnózou, ale nevedeli sme o tom počas tehotenstva. Zistilo sa to u nej keď mala rok. Bola tu aj skupina detičky s hydrocefalom, ale akurát som sa dívala, že je už asi zrušená, bolo nás tam máličko. Dcéra ma teraz 5 rokov, je sledovaná na neurológii, nemá ani operáciu hlavy, chodí do normálnej škôlky. Zatiaľ sa drží. Ale je pravda, že toto ochorenie môžeme mať rôzne ťažké postihnutia. V tej skupine boli maminy, s deťmi s rôznymi prejavmi, postihnutiami a pod.

cinnamon111
20. mar 2017

tak našla som to, skupina existuje, ale už nie je aktívna, skús sa ozvať , možno ti poradia, skupina sa volá - Detičky s hydrocephalom.

natalyy15
autor
20. mar 2017

@kikus48 vďaka za tip myslíme na to s partnerom a určite si dáme na všetko pozor nech všetko tak ako má byť

natalyy15
autor
20. mar 2017

@cinnamon111 držím palce nech sa darí a hlavne zdravicka veľa dúfam že budem mať aj ja to šťastie sa stať opäť mamičkou

natasha1988
20. mar 2017

Som v 30.tyzd. a doteraz som mala bezproblemove tehotenstvo. Dnes som bola na ultrazvuku a lekar ma podozrenie ze hlavicka je vacsia (mozno hydrocefalus). Som vystrasena. Neviem co to bude znamenat dalej...

kikus48
20. mar 2017

@natasha1988 ked bolo doteraz vsetko ok tak by malo byt babo ok. Pri hydrocefale ide o rozsirenie komor a to predsa nepovedal. Babo moze byt trosku inak otocene a uz inak to zmeria. Zavazny nalez by sa davno potvrdil. Objednaj sa na kvalitny 3d usg aby si sa upokojila ze vsetko je ok.

natalyy15
autor
20. mar 2017

@natasha1988 tiež si myslím to isté že to nie je hydrocefalus mne to povedali tak že malá má zväčšenú ľavú mozgovu komoru a potom sa žiaľ potvrdilo že aj pravú takže tam nebola žiadna šanca a celkovo mala malé ustocka a niečo ešte za očkami ...u teba to bude iné hlavne sa nestresuj lebo malé to s teba vycíti veľmi držím palecky ☺

natasha1988
20. mar 2017

žial, po morfologickom usg MUDr. Cupanik napisal v sprave - mozgove komory mierne dilatovane :( podozrenie na hydrocefalus. Este mam ist na konziliarne sono u MUDr.Cunderlika.

natalyy15
autor
20. mar 2017

Fuu tak to som mala aj ja poznačené v správe a potom som bola na kramaroch u Cunderlika veľmi dobry odborník a ten mi to potvrdil...ja si myslím že nieco vymyslia veď už si vo vysokom štádiu ale prečo to nezistili sa sa skôr?

natasha1988
20. mar 2017

Skor to nebolo vidiet 😢

skriatok26
20. mar 2017

@natasha1988 neboj sa, ked som bola v nemocnici s dvojkami, bola tam mamicka ktorej syncek mal zvacsene komory a je ok ;) hlavne nestresuj... a tes sa na krpceka, urcite bude v poriadku, len mu ver 🙂

skriatok26
20. mar 2017

@natasha1988 a este jedna vec, som v skupine predcasniatka, kde maju babatka vseliake problemy a je tam aj vela mamiciek co by ti vedelo rozpravat... hydrocefalus, krvacanie do mozgu plus strasne prognozy od doktorov.. a teraz maju zdrave krasne a sikovne deticky, zo vsetkeho sa dostali 🙂 drzim vam palce urcite to aj s krpcom date ;)

natasha1988
21. mar 2017

@skriatok26 Dakujem velmi pekne taketo slova ma povzbudzuju. Bude potrebovat silnu maminu takze sa musim vzchopit, plac nepomoze.

kikus48
21. mar 2017

@natasha1988 ahoj. Mierne dilatovane komory su v poriadku. Dolezite ze ze tam nie je zavazny nalez a aby to neprogredovalo. Kopec detiticiek to ma ako nahodny nalez na usg mozgu po porode a su sledovane u neurologa a naozaj im nic nie je. Hlavne sa velmi neboj. Skodi to babetku. Urcite to nebude nic na operaciu ci postihnutie babetka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre