Hučanie a tlkot v ušiach

miushka13
18. júl 2017

Ahojte žienky. Potrebovala by som radu. Neviem síce či to súvisí s tehu ale predtým sa mi to nikdy nestalo. Asi tri dni mi huci v ušiach akoby Šum mora a tlkot srdca. Cez deň to az tak nevnimam ale vecer a v noci ma to dost stve. Volala som dr.a povedala že si mám najprv skontrolovať či mam čiste usi. To samozrejme mam. Kamoska mi zas poradila alpu na vatu a na noc do ucha. Nemate este nejake rady? Alebo ste sa stym nestretli? Za vsetky odpovede dakujem . Ps. Sorry za diakritiku ale moj mobil si robi co xce :D

zuzana76
18. júl 2017

mozno tinnitus

nikawero12
18. júl 2017

@miushka13 ja by som povedala, že tie príznaky môžu mať súvis s vyšším tlakom. Odporúčala by som ti skontrolovať tlak krvi. A čo sa týka tej alpy do uší, tak by som to na tvojom mieste nerobila, lebo si môžeš poškodiť ušný nerv.

zuzana76
18. júl 2017

aj z anemie huci v usiach

poloprudska
18. júl 2017

ties si myslim ze vysoký tlak , alebo tinnitus . Nič prijemne mam ho uz od roku 2011

miushka13
autor
18. júl 2017

Predtym som to nikdy nemala az teraz. Som v 17tt a cakame dvojicky. Dr.ma upozornoval ze mozem mat vyssi krvny tlak pri dvojkach. Nejake babske recepty nato nepoznate? A ten tinnitus sa prejavuje len tym tlkotom v uchu? @poloprudska

abreza
18. júl 2017

Možno Menierov syndróm, hlava sa ti nekrúti?

papalinka7
18. júl 2017

Nepotesim ta,mne toto iste zacalo v prvom tehu a ked som kojila stale pokracovalo. Po kojeni sa to ukludnilo a s druhym tehu "hucim" zas 😐 nepocujem ak niekto potichu rozprava alebo tv ked muz pozera a on pocuje tak ja nie..je to na nervy ale zvykla som si sak uz 4r 😐 usna mi pozrela usi a vsetko ciste ale ze ak to neprestane po kojeni (moze to byt hormonalne iba) tak operacia..aj my hovorila nazov co to moze byt ale uz som zabudla

miushka13
autor
18. júl 2017

@abreza . nie. Nic mi nie je ken ten tlkot a sum. Nic viac

miushka13
autor
18. júl 2017

@papalinka7 a to si si nato akoze zvykla?/ja to mam asi druhy den a ide ma porazit :( kamoska mi vravela o tej vate a alpe do ucha ze jej to pomohlo ale bojim sa zeby sa to naopak nezhorsilo

abreza
18. júl 2017

Ja si skôr myslím, že je to tehotenstvom a horúčavami

katulienkax
18. júl 2017

To je teda doktorka ze sama skontrolovať ci ma čiste uši. S takým treba hned k usnemu (orl) a on skontroluje ci su naozaj čiste lebo ak je maz zatlačený to sama nezistis iba on to moze vidiet cez kukatko. A vobec s týmto treba ist k usnemu tak ci tak, nechápem ze ta hned neposlala lebo sa moze stať ze ti bude hučať v ušiach až do konca života ako aj mne ☹

miushka13
autor
18. júl 2017

@abreza dufam ze mas pravdu 😉

papalinka7
18. júl 2017

@miushka13 zvykla co ine mi ostava, malu neodstavim kvoli tomu

poloprudska
18. júl 2017

Ja som bola na roznych vysetreniach , nic nezistili iba degeneratívne zmeny na krcnej chrbtici ze to sposobuje sum a bude to do konca zivota . U mba sa to zatial nemeni .

jeennyv
18. júl 2017

@miushka13 usny tinitus, podla mna..cakas dvojicky..tehu je zataz na chrbticu tvoja je dvojnasobna...ja som ho mala mesiac kvoli krcne chrbtici, su na to lieky od usnej, ale si tehu, tak skus radsej magnezium aj to mi na to lekarka dala...

adulka07
18. júl 2017

Mne už hučí 13 rokov...vyšetrili,nič nezistili,iba ,že na jedno ucho počujem oveľa menej..

jeennyv
18. júl 2017

@adulka07 to fakt nic nepovedali..vysetrenia, chrbtice, krcnej, neuro nic ? Mne stacil len mesiac a bolo to psycho

katulienkax
18. júl 2017

Ja si to hucanie vysvetľujem tak ze jak clovek starne a časom potrebuje okuliare lebo horšie vidi tak sa opotrebúva aj ucho vekom a niekto ma tu smolu ze mu začne hučať v ňom ☹ a tehotenstvo je velka záťaž pre organizmus odoberá živiny z tela. Mne zacalo hučať 2 mesiace po pôrode, to som este aj kojila a už je to vyše dvoch rokov co to mam stále a asi aj stále bude. A ozaj vyšetrenia som mala všelijaké aj röntgen chrbtice aj MRI hlavy aj cievne a nic nezistili ☹

miushka13
autor
18. júl 2017

@jeenyv no chrbtica ma pobolievala aj predtym. Zatial teraz v tehu nic ale ono to pride. A dufam ze to hucanie sa porodom skonci. A magnesium pomohlo? @adulka7 13rokov??? To ako sa da nato zvyknut? Ja by som sa tlacila po doktoroch. A mas to stale alebo len obcas??

adulka07
18. júl 2017

@jeennyv môj krcny lekár mi dával nejaké lieky čo dávajú starým ľuďom a dal má do tej kabínky stláčať gombík... potom ma poslal do vojenskej nemocnice a tam má 2 dni vyšetrovali aj s CT a nič.. všetko v norme až na to,že na to ucho skoro nepočujem, dali mi strojček,ktorý nenosím,strašne mi vadí a to druhé ucho mi ho kompenzuje,tak počujem skoro normálne,..poslali ma tiež na vyšetrenie krčnej chrbtice.bola zablokovaná.. chodila som na rehabilitáciu,lebo od liekov som zvracala.. začala som cvičit tak odvtedy ma chrbtica neboli..občas zájdem na masáž.. ale v tom uchu mi naďalej hučí.. ako píšem už 13rokov

miushka13
autor
18. júl 2017

@jeenyv tebe mesiac hucalo a potom to preslo??

adulka07
18. júl 2017

Chodila som po doktoroch a nevedia z čoho to môže byť..vraj sa to občas stáva...po čase si to všímam menej...naučila som sa s tým žiť..

jeennyv
18. júl 2017

@miushka13 ano pred 5 rokmi na vyske..mali sme narocny semester 10tka skusok atd a vecne nad knihami poloha hlava dole alebo pc na kolenach hlava dole...bola som na usnom, vysetrila mi sluch pozrela atd, dala lieky a magnezium a prestalo to

miushka13
autor
18. júl 2017

@ jeenyv no.urcite zajdem k dr.ale vyskusam aj magnesium predtym. Vdakaaa

poloprudska
19. júl 2017

@katulienkax toto som aj ja prešla všetky vyšetrenia .

01tatianka
19. júl 2017

@miushka13 ties ked som čakala dvojky tak som to mala,..Vysoký krvný tlak a malo železa,čiže anemia,klntroluj si tlak pravidelne lebo pri pôrode to nie je sranda a s väčším bruškom to bude stále horšie,doktor je asi riadny pako keď ti také nieco povedal,..magnezium je fajn no netreba preháňať..Skôr by som išla na rozbor krvi či nemáš anemia a tak by ti nasadili železo ..

adulik58
19. júl 2017

ak nepocujes dobre, tak naozaj treba ist na najblizsie ORL na Audiometriu, tam ti zistia a nameraju, ci ti len sumi v tom uchu (tinnitus) alebo ci mozes mat poskodeny aj sluch (vo vyssich alebo nizsich frekvenciách, je to niekedy ako pocit zalahnutia v uchu) a dalej to ries najlepsie tam s odborníkmi, prosim ta pekne 🙂

dolynkag
15. máj 2020

@papalinka7 chcem sa opýtať, či to hučanie už prešlo, mne začalo tretí den po pôrode aj taký akoby tlak v hlave, po 8 mesiacoch ustupilo a po 2 mesiacho sa zas vracia.....

papalinka7
15. máj 2020

@dolynkag ahoj nepreslo, mam operovane obe usi na otosklerozu - pomohlo ale hucanie aj ked tichsie zostalo.. najviac si to uvedomim vecer pri telke

dolynkag
15. máj 2020

@papalinka7 vďaka tieto dni to je horšie neviem prečo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre