Hroziaci potrat - špinenie

22. nov 2021

Ahojte baby, vcera 6+1 tt som zacala spinit, tak som utekala na pohotovost, kde mi sluzbukonajuci povedal ze vidi gestacny vak, ale nic v nom nieje, ani plod ani srdiecko, proste prazdny je. Predtym, ako som dorazila na centralny prijem, som zacala krvacat a po vysetreni uz uplne :( Doktor mi povedal, ze krvacat mozem aj z fraxiparinu, kedze moze ist aj o vcasne tehotenstvo, alebo je to zacinajuci potrat, zamlcany potrat ktory sa este len rozbieha, resp, uz tam mohol byt plod, ktory sa vypudil, ze mi viac nevie povedat preco krvacam jak z vola. Mala som jasnu svetlu krv, ale bez zrazenin. Som z toho taka hotova, ze neviem co robit. Doktor povedal, ze ak by slo o potrat, ze sa sama vycistim, nie je potrebny kyret. Nepredpisal mi ani na udrzanie nic.

V noci som pisala svojej gynekologicke, tak mi dnes hned rano predpisala Duphaston 3x1 a trosku mi dala nadej, ze to este nemusi nic znamenat, ze naozaj to mohol zapricinit fraxiparin a ze plodik sa moze objavit o par dni a ze vsetko moze byt v poriadku. Mam prist k nej 29.11 na kontrolu a uvidime co dalej.

Baby som hotova zo vsetkeho, bojim sa....ja som zmierena uz s tym, ze to nevyslo....a to cakanie do buduceho pondelka - konecna pre mna. 😭

Stale premyslam, aj ked uz som viacmenej presvedcena o tom, ze nic z toho, ze ak som mala sice jasnu krv bez zrazenin, ze mohlol by sa este stat zazrak.... :(

Mate skusenosti s niecim takym?
Prepacte za moj vylev 😪

agacela
22. nov 2021

Nebudem ta zavadzať a dávať nádeje …
Je to 50:50… o týždeň sa dozvieš … nikto ti ten čas neurychly… hlavne nestrácaj nádej … ❤️ Drzim palce

jaskolka
22. nov 2021

Je mi to ľúto, že tak to máš. Ono v podstate v tak skorom štádiu je to vždy "hop alebo trop". Inak povedané, ak sa príroda rozhodne, veľmi sa nič nedá robiť. Duphaston môže pomôcť, ale ak je zárodok veľmi slabý, nepomôže. Mne to doktorka povedala po MA tak, že zdravý zárodok sa nemá prečo neudrzat. A poškodený, hoci to znie kruto, je lepšie, ak odíde sám.
Nádej je vždy. Momentálne sa nedá nič iné robiť, si veľmi na začiatku. Len vydržat do toho 29.11.Necb urobíš čokoľvek, nič teraz už neovplyvnis ani nezmeníš

monika_mt
22. nov 2021

Ak naozaj tak silno krvácate, tak veľmi veľkú nádej by som tomu už nedávala, ale samozrejme veriť a dúfať treba vždy, ale treba byť aj realista, aby človek nebol sklamaný. A toto je naozaj veľmi skorá gravidita, v podstate ešte ani plod nebolo vidno, tak ak by to aj skončilo potratom, netreba zúfať, ďalšie tehotenstvo môže prebehnúť úplne bez problémov.

ailiba
22. nov 2021

Ja som presne ako ty začala 6+1 silno krvácať. Ale tiež len taka krv, ako keď sa porezem. Nekrvacala som kontinuálne, ale vždy sa zo mňa tak akoby v lialo nárazov. Žiadne bolesti, ani zrazeniny. Išli sme na pohotovosť. Tam mi pichli infuziu a v nej niečo na zastavenie krvácania, ale vraj viac nevedia spraviť. Bud sa udrží, alebo potrati. Progesteron som už brala, tak ho beriem aj naďalej. Mne ale na ultrazvuku potvrdili akciu srdiečka... Ale nezúfaj, možno si ani nebola 6+1, ale trošku menej a tento čas je taky hraničný, ešte nemusí byť vidieť. Ale spinila a krvacala som až do 8tt...kazdu chvíľu som čakala, že už bude koniec. Teraz som 11tt a všetko vyzerá byt v poriadku. A dokonca mi ani nikto nevie povedat, prečo som tak krvacala, nič mi tam nevideli.
Takže bohužiaľ, je to také hop, alebo trop. To čakanie je najhoršie. Držím palce, aby ti to vyslo💪.

maminkadeticiek
22. nov 2021

Nadej je vzdy a treba mysliet pozitivne.Ale sanca zaroven naozaj nie je vacsia ako 50:50.Dokonca asi skor mensia,lebo to ze zena udrzi dieta v 6tt je pri vysokom podiely potratov uz samo o sebe sanca 50:50.Kedze si velmi krvacala ja by som tipovala sancu tak 20%.Ako hovori moj gynekolog,ak sa to malo stat tak radsej teraz ako neskor.Nie je to lahke ale zanecha to urcite mensie rany na dusi.Ak to aj nevyjde tak sa pokusite znovu.Tehotenstvo nikdy nema isty koniec a 2 ciarky este neznamenaju babatko.Mnohe z nas to bohuzial uz pochopili.

slniecko_12
22. nov 2021

Pokial ti nejdu zrazeniny tak je to ok. Vela zien takto krvaca..kup si v lekarni Ascorutin, je bez predpisu. ✊

evkamotka
22. nov 2021

Krvacala som viac nez cely prvy trimester a mam zdraveho 2r chlapca. Dr vravel, ze vela v prvom trimestri medicína nezmoze. Je to na prirode, stave plodu. Drzim palce

ivanocka331
28. okt 2023

@evkamotka ahojte viem ze uz je to stara tema ale ja sa akurat nachadzam v tom , ze som cca 6tt, srdiecko nebolo este vidno, len gestacny vak, ja si myslim ze mam ovulaciu posunutu,lenze od stvrtka spinim, ked sa utriem je na papieri krv,ale netecie intenzivne zo mna ako ked jw mwnstruacia...lekar mi predpiaal duphaston, beriem dost vysoke davky..pondelok kontrola ... myslite ze keby to bol potrat tak krvacam intenzivnejsie ? Alebo tie co ste si presli potratom bolo silne krvacanie ? Bolesti ? 😔😔😔

evkamotka
29. okt 2023

@ivanocka331 ahoj ja som nepotratila, mam zdrave dietatko a to som cely prvy trimester krvacala. Takze spinenie nic neznamena a dokonca ani krvacanie. Musis pockat na kontrolu, nic sa z toho neda sudit

ivanocka331
29. okt 2023

@evkamotka ďakujem za odpoveď, ešte otázočka kráčala ste ako keď máte menštruáciu? Lebo mne sa dnes spustilo krvácanie ako pri menštruácii takže asi je povsetkom... 😔prvého syna sa nám podarilo na prvý pokus , všetko bolo ôk a odvtedy už je to môj tretí potrat 😔

ivanocka331
29. okt 2023

@evkamotka * krvacala

blondinka95
29. okt 2023

@ivanocka331 mne takto začal potrat v 6tt :(

evkamotka
30. okt 2023

@ivanocka331 ano ako menstruacia. Komplet krvacanie

pamelaandersom
9. dec 2023

Ahoj prepač že sa spytam akoa si dopadla potom ked si krvacala udržal sa tehotenstvo alebo si potratila?naozaj si mohla po flaxiparine krvacat?vieš mam taki isti problem ako ty som 6 tyždni.a pichala som flaxiparine o pár hodin som začala špinit kontrolovali mi hcg a klesa na sono ešte nič nevideli ani gestačni vak ked že je to skoro oodla gynekologa som potratila ale ja ne krvacam len trošku špinim ne rozumiem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre