Hrozí mi preeklampsia

miirka123
27. apr 2021

Ahojte mám za sebou ultrazvuk, kde sa meral plod a cievy maternice. Gyn mi povedala že mi hrozí preeklampsia troska som sa vystrašila ale je tu niekto kto tiež mal takýto výsledok a nakoniec bolo všetko v poriadku? 😔

kiki68
27. apr 2021

@miirka123 ja som mala 1:50 a dost priznakov. Nasadili Thromboass a bolo po probleme.

miirka123
autor
27. apr 2021

@kiki68 môžem sa opýtať aké priznaky si mala v ktorom tt? ja mam napísané 1:15 a anopyrin do 34tt

katka388
27. apr 2021

@miirka123 ja som mala preeklampsiu v 1 tehu , druhé tehotenstvo anopyrin plus fraxik..bez náznaku preeklampsiu teraz mám tretie tehu a tiež užívam anopyrin plus fraxik🙂

miirka123
autor
27. apr 2021

@katka388 jej dakujem za info tak dúfam aj ja že anopyrin pomôže a vyhne sa to ako mne tak aj tebe 🙂

katka388
27. apr 2021

@miirka123 áno dúfajme aký si tyzden?

miirka123
autor
28. apr 2021

@katka388 13 a ty?

katka388
28. apr 2021

@miirka123 23 týždeň🙂

kiki68
28. apr 2021

@miirka123 nemohla som sa nadychnut, ne lad aka some prejst napr zo zastavky ( ja co chodim rada pesi a do fitka) , hviezdicky pred ocami, vysoky tlak , normal mam nizky. A potom to videli aj na usg, tam su nejake prietoky alebo co merane. Plus nejake hodnoty z krvi. Vyslo to na kombi teste. Hlavne ten tlak bol vykricnik a neumerne rastuca vaha.

miirka123
autor
28. apr 2021

@kiki68 a dobojovala si do šťastného konca ? Lieky ti teda pomohli a už si taký vysoký tlak nemala a babatko zdravucke ? Veľmi sa bojím aby sa mu niečo nestalo keď sa mu kvôli tejto chorobe nebude dostavať dostatok živín a kyslíka 😔

kiki68
28. apr 2021

@miirka123 Thromboass mi zabral behom par dni a tlak sa upravil na tych 130/85 . Symptomy prestali a mne sa ulavilo, kila sa zastavili. Dlho som sa drzala na +11kg potom . Prakticky do 36tt bol celkom pokoj. V 36tt som musela vysadit ( tak sa to bezne musi robit) a vtedy uz zacal haprovat tlak, zacali opuchy. A dala som to este tyzden cez termin . Potom uz sme vyvolavali aj kvoli tomu tlaku ( pod 140 uz nesiel ) a maly sa hned na 41 narodil. Porod bol spontanny, cely cas na Monitore a tiez cely cas kontrolovali ten tlak. Ale kratky porod, realne iba 7 hodin od prvej kontrakcie. A 4,5 hodky ze to bolo uz dost narocne. Po 2 dnoch mi ten tlak klesol na moj normal 116/65

miirka123
autor
28. apr 2021

@kiki68 ach tak to sú skvele správy som veľmi rada že to dobre dopadlo ☺️

veronikazigova
30. máj 2022

@miirka123 ahoj ako ste dopadli ? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre