Hraničný zvýšený tlak a bielkoviny v moči v 37. týždni

sona272
25. jan 2014

Prosim Vas lezim v nemocnici mam na hranici bielkoviny v moci, na hranici zvyseny tlak. Som na zaciatku 37 tt. Myslite, ze by mohli urychlit kvoli tomu porod ?

sense
25. jan 2014

@sona272 ano moze sa stat ze porodis skor, vysoky tlak, opuchnute koncatiny a bielkovina v moci moze znamenat preeklampsiu a vtedy sa tehotenstvo musi ukoncit...hlavne sa zbytocne nestresuj lekari vedia co treba robit...

ematko29
25. jan 2014

@sona272 Určite,oni ťa budú velmi intezívne sledovať.Ale myslím,že počkajú ak sa bude dať do ukončeného 37týždna ,vtedy sa plod považuje za donosený.Ak by sa im čokolvek nevidelo,určite zvolia pôrod ako čakať .držím prsty

lentilkapb
25. jan 2014

Ahoj @sona272 ja som tiež bola na tom podobne... hospitalizovali ma v nemocnici v 36.tt (v auguste, vonku vysoké horúčavy) kvôli zvýšenému krvnému tlaku + opuchy nôh + bielkovina v moči ... hneď prvý deň mi vpichli kanylu (dávali mi pravidelne magnezium v injekciach + tbl Dopegyt), 3krát za deň som chodila na CTG, zbierala som 24 hod. moč ... keď ma prijímali, tak mi doktori hneď povedali, že pôjdem cisárskym, vôbec som sa neotvárala, nechceli riskovať, žeby sa nám niečo stalo pri prirodzenom pôrode (bolo mi to ľúto, ale išlo i moje zdravie aj zdravie dieťatka), urobili mi predoperačné vyšetrenie (bála som sa....), takto som v nemocnici vydržala 3 týždne ... až prišiel pondelok 17.9. 2012 a mne tlak vyletel 160/100 a hneď ma brali na operačku, mala som spinálku, doktori boli veľmi dobrí, rozprávali sa so mnou, keď robili sekciu... malý Miško sa narodil v poriadku v 39.tt+1. Držím Ti veeeľmi palce.

andrejka1978
25. jan 2014

@sona272 ahoj, je velmi pravdepodobne za sa u teba rozvinie preklampsia a budes musiet porodit. nic sa ale neboj, dietatko je uz dostatocne vyvinute a uz nepojde o predcasny porod, ten je do 37tt. zrejme pojdes sekciou,kedze taketo stavy nenechavaju normalne rodit koli tomu tlaku. treba to dosledne sledovat,moze to byt nebezpecne ak sa to nedari udrzat v normale.urcite to dobre dopadne,toto vedia velmi dobre odsledovat.drzim palce nech ste v poriadku.

januska14
25. jan 2014

ahoj ja som mala podobny problem, malinka sa narodila v 36 tt. a sme ok, neboj dopadne to fajn

awalancha3
25. jan 2014

.........nahla preeklampsia bol jeden z dovodov, precorodicky umierali tak casto pri porode v minulosti....dnes mame naozaj gynekologiu a porodnictvo na slusnej urovni, lieky, testy, a vobec lekarsku starostlivost (nech sikto chce hovori co chce)...preto pri eklampsii a preeklampsii je rodicka pozorovana, je moznost nechavat dozriet plod kolko sa da a vcas urobit sekciu...............vdaka za moderne porodnictvo a zubne lekarstvo..........
Tým, ze si uz v 37 tt a hospitalizovana, si na najlepsej ceste byt coskoro mamickou bez ujmy na zdravi tvojom ci dietatka....

sona272
autor
25. jan 2014

Ale opuchy nemam a bielkoviny v moci mam v norme. Tlak na hranici tak mi dali lieky. Nechcem tu lezat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre