Hraničné hodnoty glukózového testu

jajusa85
28. okt 2020

Ahojte, dnes som bola na glukozovom teste a vysli mi hranicne hodnoty. Pres zatazou som mala 5.3 a po 6.1 . Ked aom si citala starsie prispevky tak tam baby pisali o dodt vyssie hodnoty..neviem ci sa to teraz robi inak. Mate niektora skusenost aktualnu? Zatial mi dala len ze mam prestat jest uplne sladke, ovocie obmedzit a jest striedmo, ze o mesiac pretestuju. Dakujem

barus26
28. okt 2020

@jajusa85 robili mi v septembri. Pokial viem po 2 hodinach má byt glukóza až do 7.8... to je daleko od tvojho výsledku

lopuch22
28. okt 2020

@jajusa85 ved to je vcelku v norme,6,1 mas aj po rannej kave.V zahranici už to ani nerobia,iba rizikovym pacientkam.Zalezi od okolnosti,je rozdiel keď vypije 300ml s glukozou 55kg tehotna a 290ml 60kg a viac kg tehotna.,😉a každý organizmus to inak vstrebe.Mne to sestricka dokonca dala do malej salky,som drobna,jasne,že to vyslo vysoko.A neriesili to.No zakaz tehotnej ovocie..a sem tam niečo sladké.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre