Hospitalizácia kvôli skracovaniu kŕčka v 22. týždni

14. nov 2023

Je tu niekto, kto odmietol hospitalizáciu kvôli skracovaniu kŕčka maternice? Som v 22tt, nemám s kým nechať deti a musela som odmietnuť. Ako si môžem doma pomôcť proti skracovaniu kŕčka? Čo pomohlo vám?

autor
14. nov 2023

A ešte by ma zaujimalo, či ste nejako pociťovali to skracovanie kŕčka? Nejaké bolesti, tvrdnutie a podobne? Môžem si to aj sama odsledovať doma?

matullienka
14. nov 2023

Sama si to neodsledujes určite, ja som nepociťovala žiadne bolesti a prelezala som 7 týždňov v nemocnici. Tiež som malá doma staršie dieťa a muža na týždňovke

trgypadl
14. nov 2023

Ahoj, dolezite je vediet o kolko je krcok skrateny, ci babo tlaci na dolny segment, zvazila by som hospitalizaciu a niekoho si zavolala na stráženie

yogagirl
14. nov 2023

Nepomôže Ti nič, mala som skrátený krčok od 21 týždňa. Vďakabohu som bola v nemocnici keĎ sa mi v 28. týždni spustil pôrod... Mohla si ísť aspoň aby Ti podali kortikoidy na vývin pľúc, keby sa náhodou dieťa narodilo predčasne.

autor
14. nov 2023

To nejde, manžel je v zahraničí, starý rodičia sú v zahraničí tiež, deti sú malé 5r a 3r okrem toho som s nimi stále sama, takže si neviem ani predstaviť, že by mali byť s niekym cudzím, na opatrovateľku sa finančne necítim a čo som čítala nejaké diskusie, tak ženy ležali v nemocnici až do pôrodu, čo u mňa sú ešte cca 4 mesiace, keby to bolo zopár dní tak to nejako vykryjem, ale takto som to odmietla, som strašne v strese kvôli tomu, bojím sa aj o dieťa v brušku aj o tie staršie, neviem čo robiť a ako si môžem ešte dopomôcť okrem ležania a magnezia

matullienka
14. nov 2023

Nepomozes si doma nijak, do pôrodu by ťa určite nenechali mňa pustili v 34 tt vtedy je už dieťatko v podstate úplne vyvinuté a aj v prípade pôrodu už nebýva veľký problém. Ešte možno skúsiť sa spýtať dr na serklaz tu mi robili pri staršej dcére

martaatram
14. nov 2023

ja akurat lezim doma uz dva mesiace zasita s krckom..necitila som sa nijak inak poradna z mesiaca na mesiac krcok 1 cm akutna serklaz... prisny kludovy rezim ... neviem si predstavit zeby som nesla a mohla porodit ...

autor
14. nov 2023

A neviete do akého tt sa môže urobiť serklaz?

matullienka
14. nov 2023

Tuším do 25tt aspoň pri prvej mi tak hovorili ak si pamätám aké to je už 12 rokov. A nie všade ju robia

martaatram
14. nov 2023

max do 25 tt treba Prezistiť či náhodou nemáš baktérie ktoré treba preliečiť ja som prišla v hodine 12.

evaachesa
14. nov 2023

Ani v takomto akútnom prípade sa manžel nevie vrátiť domov? Ak nebudeš oddychovať a šetriť sa tak to žiaľ môže zle dopadnúť a nakoniec aj tak skončíš v nemocnici. Manžel nech zváži návrat domov ak nemáš u koho nechať deti . Držím palce. 🍀❤️

autor
14. nov 2023

@evaachesa môže ale na týždeň, max. 2, potrebuje zarábať peniaze, musíme platiť hypotéku a energie a pod., a aj tie 2 týždne by už boli na hrane, nakoľko idú Vianoce a nový rok a to bude počas nich doma 😭

ewula192
14. nov 2023

Ja som bola v 20 tt +2 prijata do ambulancie kvoli skracovaniu ziadne bolesti som normalne prisla na to doktorka na poradni .. isla som lezat do nemocnice na 10 dni tam mi nasadili antibiotika lebo zistili na krcku nejaku infekciu ktora vlastne 95% ludom nic nerobi ale v tehotenstve to moze byt problem .. zvysili mi davky horcika+ si vkladam utrogestan
Ked som isla do nemocnice mala som krcok 3cm pri prepustani 2,7 cm teraz som bola na kontrole min tyzdne v 26tt a krcok bol 2,2 cm ale doktor povedal ze sa mu zle meral lebo babo bolo priecne som na rozikovej a kazde dva tyzdne kontrola
Buduci tyzdne idem na kontrolu a verim ze to bude 2,2 cm
Som na pn a lezim co najviac aj 22 hodin denne + sa snazim mat panvy vyssie ako hlavu resp ramena a verim a modlim sa aby sme vyzdrali do 36 tt

martaatram
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martaatram
14. nov 2023

@ewula192 to mas taky isty rezim ako ja ... ja lezim 23 hodin jedine ked idem na rizikovu... jedine co ma ukludnuje ze som zasita...

ewula192
14. nov 2023

@martaatram mne serklaz nerobili povedali ze netraba ale neviem keby sa to aspon neskracovalo bola by som aj ja kludnejsia ale tak lekar sa tvaril ze je to ok ze uvidime nabuduce ale tak setrim sa co to da .. no verim ze vedia co robia

martaatram
14. nov 2023

@ewula192 tak papajme vela magnezia zevraj to nieje naskodu 😂

lillyd
15. nov 2023

Odmietnuť hospitalizáciu v tehotenstve je riziko za 2 životy.. navyše starať sa sama o 2 malé deti pri tejto diagnóze je dosť rizikove, mám problémy s krckom od 16tt, cize dva mesiace, zatial to nie je na hospitalizáciu ale nemožem nič robiť, nikde chodit, musím ležať s podlozenou panvou.. takze naozaj to zváž, vybav niekoho k deťom a utekaj do nemocnice.. moja rada
A k otázke - väčšinou sa to neprejavuje nijak ale ja som teda príznaky mala 4-5dni pred poradňouv 16tt som upratovala - veľké upratovanie (namahala som sa, lebo konečne som vládala a negrcala som ako od začiatku tehu) - este v ten večer má chytili neskutocne bolesti krížov, na druhý deň som už oddychovala ale aj tak po dvoch dňoch mi to vyrážalo až do sedacieho svalu a boleli má bedrové kĺby - stupňovalo sa to. Noc pred poradňou som už plakala od bolesti a keď mi doktor nariadil tento prísny kludovy režim a magnezium vo vysokej dávke, všetka tá bolesť prešla a krčok sa skracuje už menším tempom ako ten prvý týždeň…

zuzi0911
15. nov 2023

Ufff sama si nepomozes ,navyše ide o naozaj prísny kludivy režim..to znamená Max na wc a ležať . Naozaj si to nejako skús zariadiť ,nie je to sranda .a hlavne ak ani nemáš bolesti tak ani nevieš ,že sa vôbec niečo deje .
Aspoň do 24+0 si zabezpec stráženie a choď do nemocnice kedy už aj keby sa narodí vedia ho zachrániť aj keď ideálne to vôbec nie je

henrieta2022
23. nov 2023

Ahoj, mna hospitalizovali z poradne v 29+5tt, krcok som mala 0,5cm. A 30+6 mi robili akutnu sekciu. Dcerka je nastastie v poriadku. Nechcem ta strasit, ale radsej by som isla lezat do nemocnice teraz, ako neskor aj s babatkom..spravila by som vsetko preto, aby vydrzala co najdlhsie v brusku, pretoze som videla co vsetko sa moze stat. Velmi velmi drzim palce, aby ste co najdlhsie vydrzali 🙏😊

martaatram
23. nov 2023

@henrieta2022 tak super ze je vsetko v poroadku ❤️🙏🏻🍀a preco akútnu ? Mna ukludnuje ze som zasita ale tiez pocitam kazdy den .. som 31+3 🙏🏻

henrieta2022
28. nov 2023

@martaatram zistili mi, ze uz nemam plodovu vodu, musela mi po kvapkach odtiec😪 Nastastie som bola v nemocnici a vedeli hned konat🙏 Ak by som bola doma, tak by som to nezistila. Nemala som ziadne bolesti, ani nic podobne. Tesim sa, ze krcok drzi a velmi vam drzim.palce aby to vydrzalo co najdlhsie 🙏😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre