Hospitalizácia kvôli krčku

29. mar 2024

Ahojte. Chcem sa spýtať, ak je tu niekto, kto bol hospitalizovaný kvôli skrátenemu krčku, koľko ste ležali, kým vás pustili domov?

beatrixx1525
29. mar 2024

Do nemocnice som išla v 25tt pustili ma domov na moje naliehanie v 31tt s tým že som mala prísny kľudový režim okrem chodenia na wc len ležanie. Pôrod bol na konci 35tt. Kŕčok mal v tom 25tt 2.5cm, v 34tt už bol úplne spotrebovaný

autor
29. mar 2024

@beatrixx1525 mne gynekologicka povedala, ze par dni si poležíte, ale ako všade čítam, tak skoro žiadna sa už do pôrodu nedostala domov 😔

beatrixx1525
29. mar 2024

No ono to závisí. Ja som bola preložená v polke hospitalizácie do druhej nemocnice s lepšou JISkou pre predčasniatka. V tej predošlej nemocnici to síce bola otrava ale bolo mi tam príjemne aj prístup lekárov bol na inej úrovni. Ale po tom preložení mi bolo tak psychicky aj fyzicky zle z toho prostredia že som sa každý deň dožadovala prepustenia až nakoniec privolili. Keby som sa nebola dožadovala asi by som tiež ostala ležať až do pôrodu. Alebo som mala na izbe spolubývajúcu ktorá mala doma ročné bábo a tá si nemohla dovoliť ležať tam keď k malému nemal kto prísť takže tiež ju púšťali aj keď zdravotne nebola 100%. Potom zas bola na izbe aj jedna baba ktorá preležala dva mesiace a domov ju vlastne pustili s tým že už je bezpečné aby rodila, tuším nejako v 38tt tak to už ju nechali ísť domov že ona sa vráti porodiť a nech si dovtedy trošku oddýchne od nemocnice. Takže je to ozaj veľmi individuálne. Všetko toto boli prípady skráteného krčka

autor
29. mar 2024

@beatrixx1525 ja som v 25tt ešte len. Nemám ešte nič nakúpené ani pre seba ani pre maleho

beatrixx1525
29. mar 2024

Neboj to poriešiš aj z nemocnice kľudne. Ja som tak objednávala z nemocnice lebo aj tak nič iné nebolo na robote :D každý deň som si zobrala nejakú položku pozrela som na internete čo v akej kvalite odkiaľ kúpiť a potom som už len písala domov že "zajtra prídu 3 kuriéri" a tak 😂

liviiiiii
29. mar 2024

Ja som ležala v 26tt krčok 6milimetrov týždeň … pustili ma po týždni domov s prísnym kľudovym a kontrola každé 2 týždne. A potom som ležala týždeň ešte 34tt keď som sa otvorila .. teraz som 38🙂

avocmada2
29. mar 2024

9 týždňov som bola v nemocnici. Od 25 tt do ukončeného 34 tt.

k47
31. mar 2024

@beatrixx1525 To sú tí "poslíčkovia"? 😀

20erika07
31. mar 2024

S prvorodenym som prelezala v nemocnici hore nohami cely 8.mesiac, pustili ma domov s tym, ze prisny rezim, pod zadok vankuse a len lezat. Vydrzala som este 2 tyzdne doma. S druhorodenou som musela lezat od cca 27tt ale slubila som, ze budem doma poctivá , tak ma dr nechal doma a nakoniec som bola taka poctivá, ze porod musel byt vyvolavany po termine 🙂

beatrixx1525
31. mar 2024

@k47 😂😂 chvíľku mi trvalo pochopiť

bytc20
31. mar 2024

Ja som lezala tyzden, v cca 23tt. Krcok bol vtedy 2,5cm. Ked sa mi stav po tyzdni nezhorsil, pustili ma domov s tym, ze budem mat kludovy rezim a kazde 2 tyzdne kontrola v rizikovej amb. Ale ak by sa krcok zacal zase skracovat, tak znova nemocnica. Uz som v 31tt a stale krcok drzi na tych 2,5cm 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre