Hormonálna úzkosť v tehotenstve

11. apr 2024

Ahojte, hľadam hlavne niekoho, kto si prešiel niečim podobným. Na základe prečítania nejakých podobných diskusií tu VOPRED VARUJEM, že NEPOTREBUJEM radu typu vyhľadaj odborníka, nakoľko aktualne navštevujem druhého, vyskúšali sme rôzne metódy, no nepomáha mi to.

Ide o to, že som v živote netrpela úzkosťami, depresiami, negatívnymi myšlienkami, ani jednoducho nič podobné ma neťažilo. Bábätko sme veeľmi chceli už dlho, len sme sa museli usadiť. Keď to konečne prišlo, tak som naozaj doslova otehotnela na prvýkrát. Obrovská radosť, nadšenie, bezpodmienečná láska k bábätku už od samého začiatku. Prišli ale problémy v tehotenstve, postupne sa stále niečo pridávalo. Cca v 26.týždni som prvýkrát pocítila taký zvláštny stav v hlave, negatívne myšlienky a smútok, strach. Veľmi som sa toho zľakla, čo to je, keďže to bolo niečo nepoznané. V tom ma chytilo čosi ako panický atak. Bol len jeden jediný a odvtedy sa to nezopakovalo a to už končím tehotenstvo.

Ako spomínam, vyhľadala som hneď odborníka, po niekoľkých terapiách usúdil, že ide zrejme len o tehotenské hormóny. Keďže mi nebol schopný pomôcť (nie jeho zavinením alebo neodbornosťou samozrejme), skúsila som druhú psychoterapeutku. Posun žiadny, akurát teda uvediem veci na správnu mieru- nemám tieto pocity denne, taktiež nie dlho, príde to sem tam a chvíľkovo. Podľa mňa to vrcholí všetko zo strachu z nového a nepoznaného, zo strachu o tú malú lasku, ktorú nosím pod ❤️ Sem tam ma jednoducho pochytí stres, keď idem z domu, či sa mi niekde niečo nestane po mojich problémoch a ťažkostiach, či na mňa neprídu znova tieto pocity a myšlienky a úzkosti a nejak sa toho bojím a bojujem s tým. Inak zažívam samozrejme krásne dni plné radosti a odpočitávam, kedy tu naša láska bude s nami 🙂

Mali ste to niektorá? Dajte tipy, skúsenosti. Prešlo to? Najviac sa obávam práve tooho, aby to zmizlo a aby som bola naďalej ako predtým, plná optimizmu a bez strachu z týchto myšlienok 😊

A ďakujem za tvoj čas, ak si sa dočítala až sem ❤️

kiki68
11. apr 2024

Ja som to mala v tehu podobne a hned po porode to preslo. Ale teda dost to kazilo radost z tehu, ale tak prezili sme a hotovo. Dieta je normalne, nic mu neni. Cakala som, ze to bude nejaky temny maly goth netopierik, , je to bezny tvor, co pozera paw patrol 😃

autor
11. apr 2024

@kiki68 jeej ďakujem, paw patrol poteší😂😂
A aj si to riešila nejako alebo len prečkať? Mala si tiež také kadejaké myšlienky niekedy? Verím,že mi to prejde, že sa z toho nerozvinie po pôrode ešte nedajbože niečo horšie 🙄🙈

blonde_bella
11. apr 2024

Ja súhlasím s prvým. Sú to hormóny
Dúfam, že nečakas, že dieťa sa narodí a budeš ho hneď milovať...
Vzťah sa buduje

kiki68
11. apr 2024

Ja som bola tak, ze som zistila ambulanciu v meste, kde to riesia priamo. A povedala som si, ze keby to je este horsie, pripadne po porode sa nelepsi, hned z porodnice tam volam o termin. Zvazovali sme cely cas antidepresiva. Len potom mi dost pomohlo to, ze som robila v zahrade. Nejak mi to dost vzdy pri tom polavilo. Najhorsie bolo zmenu napr nejakych terminov, to bolo pol dna v kute a pozerala som na jablon a chcela som sa obesit. Dalsia vec co mi pomahala bola taka no nie typicka hudba pre tehotne, Nine inch Nails, M. Manson atd. Nejak som cez to davala von to negativne. Ja som na to zabudla dnes sa na tom bavim, ale moj muz ma z toho dodnes zjezene vlasy.

autor
12. apr 2024

@blonde_bella ďakujem! Áno, je mi to jasné, že to nepríde hneď 🙂
Ďakujem za podporu ženy❤️

autor
12. apr 2024

@kiki68 ďakujem veľmi pekne❤️ potrebovala som počuť, že to je v poriadku sa takto cítiť 🙂

trokinka
16. apr 2024

Ja prezivam nieco podobne. V 6.mesiaci mi zacalo hrabat. Uplne sa bojim ze mi prepina, bojim sa ist na balkon , vecer zaspat. Uz zvazujem aj navstevu psychiatra ale problem je ze tu u nas ani ziaden nie je uz co by ma vzal

ronie338
17. apr 2024

Ja to mam trochu inak, ja mam záchvaty úzkosti a paniky už roky. Tehu som mala fajn aj keď aj ja som mala obdobie kedy to bolo horšie, aj sa mi vrátili na chvíľu záchvaty ale prešlo to a po pôrode som zase asi po týždni doma volala uplakana priateľovi aby prišiel domov lebo malý plače. Ukludnil jeho, potom mňa a mame to nastavene tak ze raz za mesiac mam víkend pre seba, on sa stará o malého. Treba si nájsť niečo čo pomôže nemyslieť na to. Ja hackujem, treba sa tam na to sústrediť. Niekomu pomôžu prechádzky v lese, niekomu uklidnujuca hudba, zvuk vody alebo dažďa... treba si nájsť co pomáha tebe. A tie pocity sú normálne, nie si o nič horšia ako iné. A netreba mať veľké očakávania o okamžitej láske k babu alebo ze doma všetko pôjde hladko a budeš všetko stíhať. Okná nemám doma rok umyté, vysavam najmä tam kde sa s malým hráme, keď ideme von púšťam robotický vysávač a nezqklqdam si na neviem aký poriadok. Reálne vydrží pri malom len keď spi. Inak upracem a za 5 minút môžem opäť. Keď je pekne a mam si vybrať ci upratať alebo ísť von s malým, radšej idem von s malým ani nevarim. A prvý mesiac mi varila svokra a priateľ nosil domov aby som sa len bábätku venovala q nemala s tým starosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre