Hnedé krvácanie - výtok v 7. týždni

petram_h
2. jan 2023

Ahojte zienky prosím je tu niektorá ktora mala podobný problém ako ja ?
Najskôr chcem napísať že prvé tehu som mala úplne bez problémov jediný problem som mala s vaginalnymi varixami a pri pôrode mi jedna cievka praskla a skoro som vykrvacala musela som potom dostať transfuziu 🥺
Teraz som v 6+2 a včera večer som opäť už druhýkrát krvacala ale nahnedo čiže opäť ako prvýkrát mi praskla cievka ( čo mi potvrdila pri prvom raze dr.bábätko bolo v poriadku už aj akcia srdiečka bola ) 🥲
Je možné vynosiť a v pohode porodiť aj prirodzene pri tomto probléme ? Mám strašný strach o babo ale aj o seba aby sme to obaja zvládli 🙏🏻❤️ nemáte niekto skúsenosť ?

tessa2299
2. jan 2023

@petram_h skus si nasadit ascorutin (volnopredajny) a pit vela citronovej vody 🙂 plus si mozes nasadit vit C. Toto vsetko "posilnuje" cievy. Drzim palce 🙂

majki_ki
2. jan 2023

@petram_h nuž, ja na tvojom mieste by som išla k dr aby ma pozrel.. pri každom jednom spineni v tehotenstve som bola, bolo to myslím tiež 2x a 3x to bolo veľmi masívne (placenta nízko položená), každý doktor či už môj alebo na pohtovosti povedal, že radšej prísť ako niečo zanedbať

petram_h
autor
2. jan 2023

@majki_ki áno ale v v tomto týždni mi nejako nepomôžu lieky na udržanie plodu mám a ani doktorka s tým nevie nič viac spraviť 🥺 mne dr. prvýkrát povedala že keď to bude len hnedý výtok tak je to v poriadku vraj keby sa menila fakeba krvi mala by som bolesti tak mám prísť … ono to bola určite cievka lebo ako no vytieklo ( ani hrudky nič ) tak to prestalo a po hodinke som už bola úplne čistá ja len mám strach či nás to ochoch nemôže do budúcna ohroziť 😣🥺

majki_ki
2. jan 2023

@petram_h ja som napríklad mala nasadený utrogestan, možno lieky na udržanie nepomôžu, ale utrogestan pomôže v prípade, že krvácaš, lebo nemáš dosť progesterónu, čo je veľmi časté a ženy často špinia preto

majki_ki
2. jan 2023

@petram_h hovorím teda z vlastnej skúsenosti pri dvoch tehotenstvach, tiež som spinila vždy len v tu danú chvíľu, vždy mi nasadili utrogestan

nikaeli
2. jan 2023

Ťsžko povedať, naozaj..
U mňa to raz skončilo zle a následné tehu sme zvládli, síce som špinila dobrých 20 týždňov, ale ustáli sme to. Šla by som to skonzultovať s dr. Môj nemal problém pozrieť ma už v 5tt, vedel, že sa snažíme. Držím prsty 💚

annnna18
2. jan 2023

Pri prvom tehotenstve hnede spinenie, bolesti uspesne dotiahnute do konca bez problemov. Druhe tehotenstvo hnede spinenie,nasledne bolesti a spontanny potrat. Takze tak ti poviem je to bud alebo. Samozrejme ti prajem len to najlepsie. Ked sa ti nieco nezda utekaj k lekarovi dat sa skontrolovat. Mozno ti nasadi nejake lieky ❤️

maminkadeticiek
2. jan 2023

Utrogestan ti mohla nasadit.

petram_h
autor
2. jan 2023

@nikaeli ja som bola u dr. 4 dni dozadu keď sa mi to stalo a vtedy dr povedalal že je všetko v poriadku a že mi len praskla cievka že pokiaľ je to takto jednorazové ( že cca hodinku) tak je to v pohode … tak jej verím 10.1 idem na ďalšiu kontrolu tak uvidím do vtedy 🙏🏻

petram_h
autor
2. jan 2023

@maminkadeticiek mám duphaston neviem aký je rozdiel medzi tými liekmi 🙏🏻

nikaeli
2. jan 2023

@petram_h držím prsty 🙃 duphaston by mal pomôcť, pokiaľ ide iba o cievku. Ascorutin nemáš?

akcul13
2. jan 2023

@petram_h tiez som zacala špiniť v 7 tyzdni, dr mi predpisal duphaston, teraz ma dcerka 4,5 roka, nic sa neboj, vraj je to časté 🙂

zuzi0911
2. jan 2023

Mala som to od 5tt vtedy tyzden spinenie a inak vždy jednorazovo hnedé...vždy ma pozrel dr nakoľko mi bolo povedané,že to treba pozrieť vždy...môže ísť o hematom a tam uz sú aj lepšie infúzie atď...čiže radím ísť k dr...trvalo to s prestávkami do 17tt ...
Momentálne som 28tt.

petram_h
autor
2. jan 2023

@nikaeli nemám ale chcem zajtra volať dr či si môžem dat … dnes mala dovolenku 🙏🏻

petram_h
autor
2. jan 2023

@akcul13 môžem sa ta prosím ešte spýtať či si rodila prirodzene a ak ani ci si nemala problém s tým že ti praskla cievka aj pri pôrode .ďakujem

kikus138
4. jan 2023

@petram_h ahoj zo zaujímavosti sa môžem spýtať hnedksty výtok si mala čistý alebo aj s odumretymi časťami sliznice (neviem ako to lepšie napísať ) ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre