Hnačka v tehotenstve

zabka4
27. sep 2013

Kočky, má od minuleho piatku hnacky. sposobila mi to asi kapustnica s klobaskou. tento utorok mi robili vyter a bol negativny. nebola tam ziadna bakteria. včera som bola u mojho gynekológa a mala som ist rano na cukor. dala som si glukopur a do hodiny ma prehnalo na riedko. den predtym to bolo sice hustejsie ale asi 5 krat za den. povedal mi ze mam pit silny čierny caj, suchare a dat si imodium. uz som vycerpana a mam nizku hladinu cukru. zjedla by som aj koňa. mozem zacat pomaly jest ryzu s mrkvou uvarenu a aj zemiaky? chcem si ist kupit coca-colu. o tom som sa s nim tiez rozpravala, vravel ze davaju to mamicky detom. nechapem sice ako je mozne ze cola zapecie, ale som uz taka vyslabnuta a nervozna od hladu, ze idem skusat vsetko. mate nejake skusenosti, co by mi pomohli?krce velke nemam, iba ked to pride, ze sa to pyta von, tak iba tu chvilku, ale ani nehoruckujem ani nezvraciam. včera som si rano dala imodium a na wc som isla az večer o 8 co bol pokrok ale v noci asi o 10 a o 12. a to bolo len take drobne ale redsie. mozu to byt este dozvuky z toho glukopuru? teraz si varim ryzu s mrkvou..dufam ze nic nepokazim. mozem zjest aj varene bielko z vajicka?dakujem kazdej, ktora mi niecim pomoze. 🙂

nikaella
27. sep 2013

Mne sa to stalo posledný mesiac tiež som mala taký týždeň či dva... Tak som to tiež hovorila svojmu lekárovi a ten ma vysmial že môžem byť rada, že mi je iba to. Že máva také prípady že sa baby z WC ani nepohnú. Vraj to je normálne, len u každého sa to prejavuje inak. A potom to prešlo samé. Ešte banán a horká čokoláda by mala zapekať 🙂

zabka4
autor
27. sep 2013

bananov som uz zjedla asi 2 kg za tento tyzden a horka cokolada tiez moc nezabrala. doktor mi uz včera chcel naordinovat infuznu liecbu...vravim ze to hadam nebude treba. no vyzerala som vcera ako hruskove kako. cely tyzden som uzivala velky hylak forte a nic, predtym mi vzdy zabral. skusim aj tu coca-colu, je to humus ale ak je to dezinfekcne tak mozno ma trochu zdezinfikuje z vnutra a zbavi ma toho. uz som vyslabena. cucam cierny rusky caj. a suche rozky, jedla som predtym tie ryzove koliecka ale ani to to nezastavilo. ked mi sestricka včera brala krv ani jej to moc neslo. krv husta a ja odvodnena. ☹

majkabr
27. sep 2013

čučoriedky nemáš???

onlika
27. sep 2013

@zabka4 skus zohnat cucoriedky, uvar si ryzovy odvar a ten pi, tu ryzu potom mozes zjest. Mrkvu urcite mozes (uvarenu), rozky tiez, ale nie cerstve. A kup si enterol, ten by mal tiez pomoct. Mozno to je nejaka viroza, je ich teraz vela, mozno su to naozaj len hormony.

zabka4
autor
27. sep 2013

@majkabr nemam ☹

darina1952
27. sep 2013

skús Hylak - je to probiotikum, alebo si daj Smectu - tá sa nevstrebáva do organizmu - len v červách na seba naviaže nežiadúce toxíny a upraví trávenie čriev. Inak vodu z ryže, slané tyčinky, sucháriky.. čokoládu na varenie skús tiež 🙂
skoré uzdravenie prajem

majkabr
27. sep 2013

@zabka4 no škoda to su prirodné antibiotika na črevá

tatinka
27. sep 2013

@zabka4 skus si toto precitat , je tam co mozu tehulky si dat ked su chore alebo hnackuju, snad ti to pomoze,,,mozno by bolo dobre skusit cierne uhlie,,,
http://mojedietatko.webnode.sk/tehotenstvo/

marcovka1
27. sep 2013

@zabka4 ahoj,ked ti mozem poradit tak skus este harmancekovy caj 😉 moju sestru tak prehanalo asi mesiac,tiez ked bola tehotna a poradili jej har.caj a pomohol jej 😉

zabka4
autor
27. sep 2013

@darina1952 smectu uz nemam, a moc mi ani nepomohla. hylak nezabral ten somsi davala cely tyzden. 3 krat denne po 40-50 kvapiek

zabka4
autor
27. sep 2013

@marcovka1 to fakt?no vyskusam aj to....ved ked uz tyzden hnackujem..par dni experimentu hadam neublizi.. nieco zabrat musi...

zabka4
autor
27. sep 2013

@tatinka cierne uhlie nezabralo☹

xlucia
27. sep 2013

@zabka4 enterina ti zaberie

tatinka
27. sep 2013

@zabka4 skus este cierne ribezle aspom za sialku zjest, ak nemas doma v mrazaku daju sa aj kupit

sutiakova
27. sep 2013

@zabka4 tiež som mala hnačku, keď som bola v 1.trimestri. Trvala asi týždeň aj s kŕčmi, nič som nejedla, len sucháre, nakoniec mi ktosi poradil probiotikum Biopron 9. Je vhodný aj pre tehotné a obnovil mi črevnú mikroflóru.

zabka4
autor
27. sep 2013

@xlucia co to je?

tatinka
27. sep 2013

@zabka4 inak teraz manapadlo tie cierne ribezle vlastne neviem ci to mozes jest ako tehotna, to si radsej skus zistit, viem ze na hnacku pomahaju len teda neviem ci to mozes v tehotenstve papat,,,

zabka4
autor
27. sep 2013

vypila som harmancek a zatial som v klude...a pomaly jem tu ryzu s mrkvou. a na obed si uvarim 2 zemiacky. uz aj v tvari je vidiet ze som schudla. pred vyse dvomi tyzdnami som bola u gyn. a vazila som 71, teraz 70,10.takze som ani nepribrala praveze som schudla. och baby....viete ako by som si teraz dala vysmazany kuraci rezen na tenko vyklepany, varene zemiaky a posipane vnatkou.... ☹ ☹ ☹ uaaaaa. moja mala s muzom jedli od nedele do vcera cinu s ryzou a polievku. aspon sme cosi usetrili🙂

xlucia
27. sep 2013

@zabka4 http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-.... kup si dve balenia

harmancek nepi. ten pomaha pri zapche!!!!!

zabka4
autor
28. sep 2013

ten harmancek mi pomohol 🙂 🙂 je ukludnujuci na traviaci trakt a aj ma dezinfekcne ucinky. a vecer som si dala trochu matoveho. zo zahradky. 🙂 ....a ten ma antisepticke ucinky a pre velky obsah trieslovyn je vynikajuci na hnacky. včera som jedla prve varene jedlo a to zemiaky a dnes uz pangasia na vode, zeleninu na pare-mrkvu a varene zemiacky. zajtra by som skusila cestovinu s tuniakom vo vlastnej stave. po včerajsom rannom harmanceku sa mi brucho skludnilo. teraz skusam detske piskoty. aby som doplnila cukor.

zabka4
autor
28. sep 2013

Takže dakujem všetkym vam,ktoré ste sa mi snazili pomoct.veľká vdaka 🙂 😉

katus1990
10. jan 2022

@zabka4 Ahoj, vsetko potom dopadlo dobre? Ja som par dni dozadu zistila , ze som tehu, a uz druhy den hnackujem presne ako pises ty, tak som sa zlakla. Moja gyn. ma dnes dovcu, zajtra rano si volame.

zabka4
autor
11. jan 2022

@katus1990 v pohode. Ja už dlho pouzivam lastovicnik. Ten mam naložený v liehu a po kvapkach si dám a mam po hnacke. J proti baktériám a uvolnuje krce hladkého svalstva

katus1990
11. jan 2022

@zabka4 Dakujem za odpoveď. No ten nepoznám 🙂 ale dnes je aj mne lepsie . Pojedla som všetko , co som nasla v tejto diskusii... banany, čučoriedky, tyčinky, horku čokoládu, coca colu, harmančekovy čaj, čierny čaj, suchare a smectu, a veľa minerálky... niečo zabralo 😁 na večeru planujem zemiak, snáď už bude lepšie 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre