Hladina hCG mi stúpa veľmi pomaly, ale plod neodchádza

zuz0110
8. sep 2020

Z tohto tehotenstva som sa tesila len asi 2 dni. Mam dlhe a nepravidelne cykly, mierne PCOS. Na 38DC som mala trochu nevolnosti, tak som si spravila test a velmi prekvapivo bol pozitivny. Na druhy den poobede som isla na krv k doktorovi a HCG bolo 250 a na dalsi odber som mala prist o tyzden. Dalsie dni som si robila znovu testy, pretoze som sa chcela uistit, ze ciarka pekne tmavne tak, ako to bolo pri synovi. No ciarka bola stale rovnaka, preto som po 5 dnoch (vcera rano), zbehla znovu na krv a HCG bolo len 350. To uz malo byt cez 1000, takze prosperujuce tehotenstvo neprichadza do uvahy. Mam prist na odber znovu o tyzden a vtedy ma asi aj objedna na sono, ci uz nahodou bude vidiet aspon polohu plodu. No a teda je vraj mozne, ze to dovtedy aj odide s menstruaciou. No ziadne krvacanie ani bolesti nemam. V ziaden zazrak neverim, stastna budem, ak sa vyhnem kyretazi a naslednemu cakaniu 6 mesiacov na opatovne snazenie sa.
Mate prosim niektora skusenost s takymto tehotenstvom? Neviem, ci je to chemicke, alebo MA alebo co, kedze na sone som este nebola. Vraj pri takom nizkom HCG by tam este doktor nic nevidel. Dostali ste samy menstruaciu, ci bol kyret nevyhnutny? Pripadne to bolo mimomaternicove? Dakujem za pomoc a odpovede.

miky25117
8. sep 2020

Ťažko povedat neostava ti len počkat či pride ms ale ak by si spinila a mala bolesti chod rovno na pohotovost moze to byť aj mimomaternicove držím palce

e1i
8. sep 2020

@zuz0110 mala som síce hcg cez 4000 ale srdiečko nebolo a na kyretaz som nemusela, odišlo samé. Ale bolo to po umelom,takze po vysadení liekov na tretí deň sa to spustilo

rachel36a
9. sep 2020

Ja som prišla o mimco viac krat...hcg je ozaj nizke, takže bud biochemické čo je ten lepší prípad, alebo začínajúci potrat kde sa to moze obist aj bez kyretu,alebo s kyretom, záleží od toho ako si poradi telo, alebo MMT čo sa nezaobíde bez operácie...ja som mala aj spontánny s kyretom aj bez, aj biochemické, a žiaľ aj MMT

veronikaa006
9. sep 2020

no pri pomalom raste HCG môže isť aj o mimomaternicové. Bolesti nemáš?

cookie29
9. sep 2020

tak ja som mala kamaratku, ktora tiez mala pomaly rast Hcg, cisla presne neviem, ale bolo to malicke... viem ze nadavala, lebo chodila do CAR cca 100km na krv ako na klavir a dnes ma mala skoro 6 mesiacov. Nechcem Ti davat falosne nadeje, je pravda, ze statisticky je to skor za bohuzial smutny koniec, ale zazraky sa deju tiez. Najhorsie na tom je to cakanie...

zuz0110
autor
9. sep 2020

@veronikaa006 tiez sa toho obavam, sestricka ma ale odbila, ze to by ten narast HCG bol vyssi a uvidime o tyzden. Ale bolesti ani spinenie nemam. Trosicku citim sem tam nejake rozpinanie, tak ako to bolo aj pri tehotenstve so synom. Je mi jasne, ze pri prvom naznaku nejakej jednostrannej bolesti letim na pohotovost. Ale snad s takym nizkym HCG zatial ruptura nehrozi.

zuz0110
autor
9. sep 2020

@rachel36a uf tak ty si si riadne vytrpela. Aj si mala ine priznaky pri MMT? Cakam na krvacanie ako na zazrak. Len potom tiez neviem, ako rozlisit spontanny potrat a mmt.

nikola545
9. sep 2020
nikola545
9. sep 2020

@zuz0110 ja som mala hcg 150 a na sone doktor uz videl bublinku

rachel36a
9. sep 2020

@zuz0110 spontanny potrat je dost bolestivy v prvej casti kym sa nevypudi bublinka, pripadne sa spusti len silne krvacanie a je nutny kyret...MMT zacne robit problemy az okolo 6-7tt, a pri hcg vyssom ako 1000... Bolest je vacsinou lokalizovana na jednom mieste, tam kde je uhniezdene embryjko a zacina rast a tlaci...

veronikaa006
9. sep 2020

@zuz0110 no u mňa si najprv mysleli že to je potrat lebo hcg som mala od začiatku nízke, potom kleslo, tak to uzavreli ako potrat a urobili kyret, potom som šla na kontrolny odber hcg a prišli nato že hcg mi opať rastie..tak už vedeli že ide o mimomaternicové. A pri druhom mimomaternicovom vedeli hneď že to nie je potrat ale mimomaternicove pretože najprv mi hcg rástlo a potom kleslo, ale kedže som nezačala krvácať tak vedeli že to potrat nie je.

zuz0110
autor
9. sep 2020

@rachel36a
@veronikaa006 dakujem baby za vase skusenosti. Cize este stale to mozu byt obe moznosti. Dufam, ze ak to aj je MMT, tak do pondelku nic nepukne a spravia mi konecne sono. Ja mam dobreho doktora, venuje sa, folikulometriu mi pri prvom robil mesiac. Neviem, preco k tomuto pristupuju teraz tak laxne. Spravim si este cez tyzden sem tam nejaky test, ze ci sa bude nieco diat s ciarkou.

rachel36a
9. sep 2020

@zuz0110 pri tejto hodnote este nie je nic vidiet...dufaj ze zacne klesat a odide saamo

zuz0110
autor
12. sep 2020

Baby, tak stale cakam na pondelkovy odber ale dnes vecer mi je dost nanic od zaludku. Tak som si spravila test a teda ciarka rovnako tmava ako kontrolna. Ked to porovnam s minulym tehotenstvom, s takou ciarkou som uz mala hcg skoro 2000. Takze dufam, ze ak je to mimomaternicove, tak mi to nerupne, kym sa dostanem doktorovi 😨

rachel36a
12. sep 2020

@zuz0110 😢drzim palce nech si cim skor ok

viikkki
17. okt 2020

@zuz0110 ahoj ako si dopadla bolo to mimomaternicove alebo si tehotná?

zuz0110
autor
18. okt 2020

@viikkki plod bol nastastie v maternici, spontanne som potratila o tyzden a pol neskor. S tym tempom rastu hcg nebola absolutne ziadna sanca na uspesne tehotenstvo.

ivetatimkova
17. mar 2021

Ja som stoho zmetena hcg som mala 18,3 a neska 16,7 neviem co to znamena lekárka má poslala že o mesiac mám ist na krv a sa uvidi test mi týždne nestupa nechapem môže mi to niekto vysvetlit

pietrula
22. aug 2022

@zuz0110 ako sa potvrdilo, ze bolo v maternici? Klesanim hcg po odkrvacani?

zuz0110
autor
22. aug 2022

@pietrula na sone videli mini gestacny vak v maternici , ktory po odkrvacani zmizol a samozrejme mi este niekolko krat kontrolovali hcg, ktore pekne kleslo.

pietrula
27. aug 2022

@zuz0110 Mozem este jednu otazku, krvacat si zacala 1,5 tyzdna od nameraneho hcg 350 alebo pocitajuc od toho dna, ako si mala velmi silnu ciarku? Ja mam velmi podobny scenar a chcu mi v pondelok robit laparku namiesto toho, ze by kamerou pozreli do maternice prv..

pietrula
27. aug 2022

@ivetatimkova Ako sa u teba vysvetlilo to pomaly klesajuce hcg ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre