Heterozygot a zvýšená kyselina listová v 8. týždni

katkacer92
31. aug 2020

Dobry den, Mam heterozygot mthfr c677t, pani dr povedala, ze je to ok. Ma to cca kazdy treti. Citam ale, ze telo nevie spracovat kyselinu listovu na folat. ALE ja mam praveze ZVYSENU kys. listovu (brali mi krv na hematologii). Norma ma byt do 54 ja mam 74..............
Som chvala Bohu uz aj tehotna 8tt, snazili sme sa 3 roky, vkuse som uzivala tehu vitaminy, kedze som nevedela kedy otehotniem.... :/ viac ako 400 denne som neuzivala NIKDY. Teraz uzivam tiez iba 400.

Podla dr to nevadi, ze su zvysene, ale na nete citam v odbornych vyskumoch dost desive vyskumy o zvysenej kys listovej.

Dakujem za odpoved.

katty2012
31. aug 2020

@katkacer92 ja by som pre klud na dusi overila vsetky vysledky este i u ineho hematologa. niektori stoja za nic, tak ako i niektori doktori. okrem toho po precitani veela clankov na tuto temu viem, ze mnohi lekari doporucuju aj pri tvojej mutacii pichat fraxiparin. to, ze ju ma kazdy treti nic nevypoveda o jej vplyve na donosenie a vyvoj plodu

katkacer92
autor
31. aug 2020

@katty2012 ano, picham si aj fraxiparin. B12 a homocystein mam v norme. 🙏🏼 Kebyze sa zle stiepi kys listova, tak by som homocystein mala zvysene, ze?

katty2012
31. aug 2020

@katkacer92 ano, ked sa zle stiepi, dosledkom je zvyseny homocystein

katkacer92
autor
31. aug 2020

@katty2012 zaujimave.... Ale preco potom mam zvysenu kyselinu listovu? Ja som sa zlakla, ze sa zle stiepi a preto jw nadbytok v krvi. Ale kedze homo a b12 je v norme, tak asi potom aj kys listova

katty2012
31. aug 2020

@katkacer92 to ti neviem vobec povedat, len viem, ze nejako suvisi spolu hladina B12 a hladina kys. listovej, nizka B12, moze sposobit zvysenu KL., tak nejako, ale nechcem ta domotat, over si to u dr este raz, nech si hlavne v klude

katkacer92
autor
31. aug 2020

@katty2012 ano... Prave zvysenie homocystwinu jw to riziko v prvom trimestri. A zvyseny homocystein je sposobene nizkou hladinou kys listovej.

Snazim sa..... Uz mi je na vracanie, tak som sa vystresovala........
V stredu idem na gyndu, opytam sa

ninah1486
6. feb 2022
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

ja som mala problemy s homocysteinom, bolo nevyhnutne brat vitaminy od hcy vitality

beahavala
8. feb 2022
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

@ninah1486 tiez som brala vitaminy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre