Herpetická angína v 36. týždni

sonapalagyova
22. apr 2016

Ahojte, dneska dcere zistili herpeticku anginu.a mna zaujima baby ci keby som to od nej dostala ci to moze nejak ohrozit plod v bruchu som v 36.tyzdni.dik moc za odpovede trosku som sa zlakla

8291
22. apr 2016

Tak je to vírusové ale myslím si,ze bábätku to nejak neublíži,ved podstate uz má vyvinutú nervovu sustavu,takmer všetky orgány,aj môj krpaňa mala herpeticku anginu a ja som ju od nej nedostala ani manžel.Nemyslim si že by si bola nejak ohrozená

sonapalagyova
autor
22. apr 2016

@8291 no ja som sa zlakla , lebo som si citala ze herpesy su velmi nebezpecne pre babo . A pises ze uz si sa s tym stretla-tak aspon mozem radu pytat.zacalo to vo stvrtok rano o 5tej horucky vysoke mala aj dnes dokedy to este cca bude trvat? A preco herpeticka angina? Lekar sa ponahlal nejak sim nestihla take otazky co by ma zaujimali.a este je normalne ked ju dneska prehnalo a aj sa povracala? Dik moc

8291
22. apr 2016

@sonapalagyova spôsobuje ju ten istý virus co aj herpes simplex,čiže klasický herpes na pere.malá mi teplotovala 4.dni a teda horučky do 39,3.na striedačku dostavala nurof,paralen každé štyri hodiny a ešte aj vlažné sprchy.takze dost ju do zložilo.papať mi vobec nechcela,lebo mala v hrdle a v puse herpetické afty.dávala som jej probiotika,cebion multi a pusu som jej vytierala šalviovou tinktúrou.Mala vtedy rok.Pokial si mávala klasický herpes na pere,tak bábo ohrozene nebude lebo máš protilátky a aj bábätko.pokial si herpes nikdy nemala,tak to by som sa asi,poradila s lekárov,ale pokial sa nenakazíš asi by nič lekár ani neriešil

sonapalagyova
autor
22. apr 2016

@8291 ja herpes na pere bobec nemavam . No aj nasa mala ma teoloty 40 no proste masaker hrozne co si teraz zazivame . Aha tak to sa jej po ustach spravia afty tak to sa mm este asi na co tesit .pojdem zajtra do lekarne a kupim aj ja tu tinkturu o ktorej pises dik

8291
22. apr 2016

@sonapalagyova a lekár vám co poradil?no to je fasa,ze si nemala herpes😞,môžeš sa kludne nakaziť,ano tou tinkturou som jej vytierala pusu.nasaď aj probiotiká a vysoké davky C vit.Ona už má afty v puse,ked vám lekár povedal,ze herpeticku anginu má,hlavne v hrdle.naša mala v hrdle a na podnebí.podstate ona mi začala teplotovať v nedelú večer a ešte vo štvrtok doobeda,mala tuším nejakých 38.st ale uplne ju to vyfluslo.celé dni mi prespala.len vodu pila,jesť absolútne nič a mlieko asi 1-2x denne a to bolo všetko

sonapalagyova
autor
22. apr 2016

@8291 lekar nic neporadil mal naponahlo lebo mal plnu čakaren ludi. No vazne ja herpes nikdy nemavam ani sim ho nikdy nemala este. Zajtra pre istotu zavolam na gynekologicku pohotovost aby sombola kludna lebo ma to uplne vystresovalo.. No ja ju nutim hlavne vela pit lebo tiez jest vobec nechce chuda male.

sonapalagyova
autor
22. apr 2016

@8291 a tie afty teda mam vytierat tou tinkturou a kedy asi tak ustupili? Mne mala ani nechce otvorit usta tak ani neviem pouriet co tam ma😢 A to moze byt zapricinene tym ze partner ma teraz herpes na pere a mala to od neho dostala?

8291
22. apr 2016

Je to vírusove,takže ano mohla to od neho chytiť s veľkou pravdepodobnosťou.Malá si to doniesla z Chorvátska.aj ja som bojovala aby som jej tu pusu povytierala,vatovou štetôčkou som sa jej to snažila ako sa dali.A ona vtedy dudlala cumel,tak ten som jej potierala a dávala do pusy.tak v strede môžeš byť,verím ti ani ja by som iná nebola,ale myslim si ze takú velku hrozbu to nepredstavuje.toľko tehotnych báb malo prvýkrát herpesy v tehu či v 1,2,3,trimestri a všetko bolo v poriadku.

8291
22. apr 2016

Nie v strede ale v strede😖.A malej ked ustupili teploty,tak asi na druhý deň uz bola taká ze by aj niečo zjedla,samozrejme bola hladná,pomaly sa dostavala do normálu.

8291
22. apr 2016

@8291 v STRESE božeee,tento telefooon

katka1981
22. apr 2016

@sonapalagyova, vies co niekde som citala ze herpes moze vyvolat potrat, inde ze neublizi. Vela bab malo aj pasovy opar a nestalo sa nic. Ja som mala pocas tehu a nie raz (nebolo to (prvykrat) a mala je zdrava. A teraz som mala zas dokonca aj na hradzi a v pohode. Ten virus je v nas stale a drieme, a potom sa aktivuje. Uz sa tak nebojim ako kedysi. Bala by som sa v prvom trimestri ale ajtak som vtedy asi mala. Neboj sa. Inak ja som herpeticku anginu nedostala od dcerky ked ju mala, nemusis sa ani ty nakazit. Davaj si vysoke davky C-cka a znizis riziko ze sa nakazis. Moja mala kiahne, 2 tyzdne na to ich dostal muz, tak ja cakam do 15.5. ci ich dostanem alebo nie.

8291
22. apr 2016

@katka1981 ja som mala pasovy herpes v 37tt. pestovala som si ho vyše tyždna,stále mi to pripadalo ako alergia a ked sa mi to začalo zlievať do jednej machule a urobilo sa mi to aj na hrudi,tak som povedala mužovi,ze ja mam asi pásovy herpes a on,že ukáž??hej je to pasovy opar (obidvaja zdravotaci😖čo už )tak mi nasadili vysoké davky antivirotík a infektolog povedal,ze kvôli liekom radšej skôr ukončiť tehu.rodila som na konci 38tt sekciou,ale to už mi aj zo stresu tlak vyletel do aleluja.jaaaj

katka1981
23. apr 2016

@8291, ffu, nestras ma :( dufam, ze vsetko dobre dopadlo. Zober si, ze ja som volala obvodnej, ze muz ma kiahne, ze ide k nim, aby ho prednostne vzali. Najprv, ze nech ani nechodi, hovorim, ze ale ved potrebuje PNku, ze ok hned ho vezmu. Nakoniec mali niekoho vnutri, tak cakal pol hodiinu v cakarni. Dr. pozera, ze to nebudu kiahne (nemal to este naliate), ze ona kiahne pozna. Ale vypisala ho. Jedinu naliatu vyrazku totiz nevidela. Na druhy den bol naliaty, vyzeral jak z hororu, volala som dr. nech mu predpise Herpesin tab. ze ma jednu kiahnu aj na spojivke, ze nie, nech ide k ocnej, hovorim, naco tam ma nakazit ludi, ze nech ide na infekcne. Ma to tak vytocilo, nikam nesiel, sak by tam zas nieo chytil, davala som mu koloidne striebro do oci, repik inde, zle videl, velmi som sa bala, ze mu kiahne poskodili zrak ale o tri dni mal zrak ok a tvar akoby ani kiahne nemal, a to si snad oskrabaval chrasty ale teda hojivost neskutocne super. A volal jednej pani, ze ona chytila kiahne v 42 rokoch na letisku vo Svajciarsku, ze oni to nepoznali, lebo to nikto v rodine nemal. Dr. jej dala ATB a ze nech chodi do roboty. Po tyzdni prisla na kontrolu (aj horucky mala), a dr. ze jezis sak vy mate kiahne. A co teraz? Teraz uz nic. No skvele.

8291
23. apr 2016

@katka1981 pokiaľ si mala kiahne,tak môžeš od muža dostať pádový opar,pokial si kiahne nemala,môže ťa nimi nakaziť,co je horšie ako pásovy.Ale pravdepodobnosť že pásovy dostaneš je malá.Nato vplýva aj oslabená imunita a hlavne veľká psychická záťaž.Ja som mala cele tehotenstvo veľmi psychický vyčerpávajúce,ani neviem ako ubehlo 9.mesiacov,ked som bola v 5.mes,tak mamina zomrela.Mesiac pred pôrodom nastálo také v celku kludné obdobie,aj ja som sa dostavala už to relatívne pohodoveho stavu.No a vtedy bum pasový opar.Aj infektolog mi povedal,ze určite som ho dostala zo stredu,ze zvykne vyrašiť,ked clovek prechádza zo stresujuceho obdobia do kludoveho,tak vtedy sa objaví.ale mohla som ho dostať aj odniekoho vonku kiahňového 😖 človek nikdy nevie.A ano všetko dopadlo dobre.Pokial by malá nebola donosena,tak určite kvôli tomu by sekciu nerobili,ale infektologovia povedali,ze ved je to uz 38tt,tak kvôli herpesinu radšej nech sa tehotenstvo ukonči,brala som dávku 3x800mg.

katka1981
23. apr 2016

@8291, tak u mna su hepresy na dennom poriadku, chvalabohu toto tehu sa celkom drzim. Ale ako nahle som vycerpana, ked sme infuzkoval tyzden nasho psika a potom zomrel, maal somna ustach asi 8 , to bol moj rekord, to bolo 2 mesiace dozadu. Malu som natierala ked mala kiahne, muza uzmenej. Psychicky som uz ok, ale teda kvoli imunite som na PNke cele tehu, ved prvy trimester som bola nonstop chora a teda poriadne.

8291
23. apr 2016

@katka1981 len pásovy herpes spôsobuje vírus kiahní,to nieje ako klasický herpes.čiže pokial si kiahne mala tak muž ťa môže nakaziť pasovym herpesom.

katka1981
23. apr 2016

@8291, ja viem.

sonapalagyova
autor
23. apr 2016

@8291 a kolko vam trvala teplota? Lebo mala aj dneska cely den horuckovala a to riadne horucky ze 39,5 .a ma ich od stvrtka nech to uz prejde lebo nebiem co robit

8291
23. apr 2016

@sonapalagyova malá začala v nedelu večer a poslednú teplotu mala vo štvrtok,no 4 dni.ale fakt celé dni bola v teplotach len antipyretika,vlažné sprchy,aj v noci,niekedy bola vo vami aj pol dňa,ked spočítam koľko krát cez dr som ju tam dávala.A ešte bolo leto,vonku horúčavy.podla mňa zajtra ustúpia,klesnú.Mne ked sa podarilo zraziť teplotu na 38,2 tak som bola šťastná ako blcha,len co z toho ked o hodinu uz mala zasa 39,2.

demetria
23. apr 2016

@sonapalagyova
Ma herpeticku stomatitidu alebo herpanginu?
Oboje by si nemala dostat, jedno sposobuje prvy kontakt s herpes simplex a druhe uplne iny virus, ktorym sa vacsinou infikujeme v detstve a nemalo by sa to opakovat.
To, ze nemavas herpes nehovori o tom, ci ho mas v tele🙂. Tiez nemavam herpes, ale herpeticku stomatitidu som mala ako dieta. Pokial ta doteraz neinfikoval partner, nie je dovod, aby dcerka predstavovala vyssie riziko ako on.

sonapalagyova
autor
24. apr 2016

@demetria lekar povedal herpeticku anginu .ale mala ked vstane chcem ists nou na pohotovost lebo zas v noci vysokanska teplota a uz zacala aj soplit a aj ju prehnalo a ukazovala na brusko ze au au tak ja neviem ci ju to moze z tej herpet. Anginy ze ci dal dobru diagnozu 😢

sonapalagyova
autor
24. apr 2016

@8291 no mne zacala horuckovazvo stvrtoko 5tej rano a odvtedy stale teploty 😢 Teraz ked vstane premyslam ze ju zoberieme na pohotovost lebo zacala uz aj doplit a stazuje sa na brucho tak chcem aby ju pozrel lekar ze ci netreba vazne antibiotika

8291
24. apr 2016

@sonapalagyova tak ano pokiaľ sa sťažuje na bruško,tak aj ja by som pri tom všetkom radšej išla.
@demetria malá mala naraz herpanginu aj herp.stomatitidu,😠 chúďatko katastrofálne slintala

8291
24. apr 2016

@sonapalagyova no ako sa má malá,lepšie?

sonapalagyova
autor
24. apr 2016

@8291 no dnes sme boli na pohotovosti doobeda lebo stale mala teploty 40 .robili jej aj crp test a vyslo ze virus takze nedali antibiotika a ze mam len vydrzat a zrazat teplotu..tak hadam uz bude lepsie zajtra . Teraz vecer sa pozvracala tak ja uz vazne nevhapem ze co sa deje .

babulka82
24. apr 2016

@sonapalagyova aj my sme mali takto teploty 40 asi 4 dni a maly mi aj vracal a tiez angina treba to vydržat.

8291
24. apr 2016

@sonapalagyova tento virus je fakt hnusný,atb by nemali efekt,ale ona chúďatko zvracia asi z tých teplôt.u malej teploty trvalo naozaj 4.do 39,5.

sonapalagyova
autor
24. apr 2016

@8291 no ako vazne tento virus je iny humus fuj. Chuda uz zaspala , teplota len zvysena tak hadam nestupne , ale myslim si ze keby mala stupat tak uz by o tejto hodine mala teplotu vysoku..tak drz oalce nech je zajtra dobre a dik moc 😉

sonapalagyova
autor
24. apr 2016

@babulka82 no ved viem ze vydrzat ale ked clovek sa o to dieta boji ved to chapete kazda

babulka82
24. apr 2016

@sonapalagyova jasne chapem ta ale tak treba len ju sledovat a pozitivne mysliet že to čim skor skonči.Držim palce a skore uzdravenie prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre