Herpes počas tehotenstva

drobliatko
6. sep 2012

ahojte, máte niekto skúsenosti s herpesom počas tehotenstva a užívaním tabletiek Herpesin?

liz_lemon
6. sep 2012

@drobliatko kde mas ten herpes?

lenuska1991
6. sep 2012

kde mas herpes? pokial na pere, tak vyskusaj miesto tabletiek HERPIK 3% je to 5ml flasticka. je to velmi dobre a vzdy pomoze a mas pokoj ci moezs alebo nemozes tabletky.. :D

drobliatko
autor
6. sep 2012

no ono je to zložitejšie, ten herpes mám dolu, čiže aj pôrod závisí od toho, že ak ho tam zrovna nebudem mať tak normálne klasika, ak hej, tak cisársky rez :(

liz_lemon
6. sep 2012

@drobliatko jaj, tak to je nebezpecne
Herpes
Ďalšie ohrozenie novorodenca vírusmi pozostáva z infekcie matky vírusmi herpesu v oblasti genitálií (herpes genitalis). Infikovania dieťaťa počas tehotenstva sú zriedkavé, môžu však viesť k potratom a aj k vývojovým anomáliám. Počas pôrodu však herpes genitalis matky predstavuje pre dieťa vážne ohrozenie života. Častosť nákazy počas pôrodu činí cca. 40 %. Novorodenci majú typické herpesové pľuzgieriky, často zápal spojoviek ako aj všeobecné symptómy ako horúčka, vracanie a odmietanie potravy. Obzvlášť obávaným je generalizácia ochorenia s prechodom na mozog (herpesová encefalitída). V obsahu pľuzgierikov sa dajú vírusy dokázať. Liečba sa musí nasadiť už pri podozrení na infekciu novorodenca herpesom a pozostáva v podávaní Acicloviru (zovirax). Klinicky sa prejavujúca infekcia herpesu novorodenca končí v cca. 30 % prípadov smrteľne, u 30 % detí ostávajú ťažké neurologické poškodenia. Aby sa pri pôrode zabránilo infikovaniu dieťaťa herpesom, treba u matky s infekciou uprednostniť pôrod cisárskym rezom.
Pri terapii herpesu matky (Aciclovir) sa musí myslieť na to, že sa musí liečiť aj sexuálny partner, pretože ide o ochorenie prenášané pohlavným stykom. Bližšie informácie pozri pod herpes simplex typ II.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4116728/poskodenie-dieta...

drobliatko
autor
6. sep 2012

@liz_lemon tak to veru povzbudivé nie je, som z toho ešte viac nešťastná :(

liz_lemon
6. sep 2012

@drobliatko verim :( musis to konzultovat s dermatovenerologom a samozrejme aj gynekologom, a hlavne verit, ze vsetko dobre dopadne
drzim palce

drobliatko
autor
6. sep 2012

@liz_lemon ďakujem, len nech je drobec v poriadku, nič iné nechcem :(

erikasadek
6. sep 2012

@drobliatko ahoj za seb a ti odpoviem u mna kazde tehotenstvo vzdy vyvola ze skoro viac ako raz za mesica mam herpes bud na pere alebo dolu ako ty. dokonca tento raz sa mi urobil na bruchu... kedze lieky nemozem, ja pouzivam homeopatiu specialne na herpes vzdy zaberie.....; 😉 😉 😉

buba08
6. sep 2012

@erikasadek aké homeopaticke lieky uzivas na herpes?

drobliatko
autor
6. sep 2012

@erikasadek ahoj, a tehotenstvo s pôrodom prebehlo bez problémov a nejakých následkov? a aké homeopatiká sú to presne?

buba08
6. sep 2012

@drobliatko ja by som asi trvala na cisarskom, je to istejsie čo sa týka herpesu, aby sa to na bábätko neprenieslo

erikasadek
6. sep 2012

@drobliatko ano obe porody prebehli ok..; skoncilo to cisarskym na koniec al enie kvoli herpesu na konci som hop nemala/// dam ti zoznam... homeopatik jasne....;

@buba08 lekar ide automaiticky na cisarsky pokial je herpes dolu na perach neprenesie sa nic... ale len pokial je pocas kontrakcii... teda pocas porodu tazke na poslednu chvilu treba len dufat a modlit sa aby nebol... hodim ti zoznam dufam ze na slovensku zozenies... 😉

nie je nutne trvat na cisarskom pokial nie herpes pocas porodu...;

drobliatko drzeim palce.. neboj to bude dobre hlavne nestresuj.. prave toto najviac skodi babu....

buba08
15. sep 2012

@erikasadek ahoj, dnes sa mi urobil herpes ☹ prosím ťa , nápis mi tie homeopatika, možno ich u nás zozeniem, dakujem

lulu174
27. aug 2013

@drobliatko ahoj hratulujem ku csnad hlapčekovi 🙂
čitam teraz temy o herpesoch a prisla som až ku tebe. nemylsela som si že herpes može byt taky problem aj v tehu, mavam opary pravidelne na perach, inde nie. v sobotu som zistila že cakame babe.. planovali sme ho par mesiacov ale kedže som herpes od novembra nemala tak som to neriešila, ale teraz už ho mam mesiac-na striedačku raz na hornej raz na dolnej pere, od vcera treti ... a ked som to dnes povedala gynekologovi nebol najstastnejsi... a ja mam strach..

katka351
30. jan 2014

@drobliatko -vktorom si mesiaci?som zásadneproti tabletkam ked sú aj iné možnosti poznám krém-tyčinku aj tam dole ktorá ťa zbaví herpesu do 3 dní

katka351
30. jan 2014

@drobliatko -vktorom si mesiaci?som zásadneproti tabletkam ked sú aj iné možnosti poznám krém-tyčinku aj tam dole ktorá ťa zbaví herpesu do 3 dní.môžem ti poslať tú tyčinku a napísať viac onej

@katka351

sono2
30. jan 2014

@drobliatko poradím ti. Mávam aj ja. No dávno som nemala... Neviem akými štádiami ti to prechádza. Môžeme si napísat do spravy. Ale sleduj, kedy sa ti vytvára. Ja som už odsledovala a mám už dva roky pokoj. Nesmiem mäkké syry. Plesňové. Milujem francúzske syry. Môžem nič. A vieš že je infekčné už keď svrbí? Do konca cca to mne vždy trvalo aj. tri týždne. Je to pliaga mastila som vždy klasickým na herpes. Si tehotná. Šla by som rychlo k doktorovi.

sono2
30. jan 2014

@katka351 prosím napíš aj mne, môže sa niekedy hodiť. Ďakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre