Hernia disku alebo posunutá platnička v tehotenstve

parabolla
16. jún 2013

Prosim o vase rady a skusenosti. Zacalo to cele asi pred 3 tyzdnami silnymi bolestami krizov. Vsetci mi hovorili ze to je tehotenstvom, tak som to drzala a neriesila. Ked mi to ale zacalo vystrelovat do lavej nohy a ja som sa nevedela ani postavit bez toho aby som neodpadavala od bolesti, utekala som k doktorovi. Uz asi tyzden mi trpne aj palec na lavej nohe. Ortoped mi povedal ze to vyzera na posunutu platnicku L5/S1 ktora mi tlaci na nerv a ten mi robi taketo problemy. Najhorsie je ze som prave v 18. tyzdni tehotestva, takze ma nemoze poslat ani na MR ani ine specialne vysetrenia. Povedal ze ak sa to zhorsi ze sa pravdepodobne nevyhnem operacii. Poslal ma na rehabilitacie kt. zacnem buduci tyzden a navrhol mi aj tabletky a injekcie kt. vsak koli tehotenstvu musim konzultovat so svojim gynekologom. Mali ste niekto z vas taketo problemy pocas tehu a ako sa to vyriesilo, ako ste to liecili??? Z operacie mam fakt obrovsky strach, lieky uzivat nechcem koli babu. Bolesti mi ustupuju, no len lezim, akonahle zacnem chodit, bolesti su spat a k tomu este to neprijemne trpnutie prstov na nohe.. ☹ takto som si moje prve tehotenstvo fakt nepredstavovala..okrem toho ortoped mi naznacil ze rastom bruska sa to fakt moze este viac zhorsit (zatial nemam brusko ziadne). Je tu niekto kto by mi dal aspon trosku nadeje a tiez sa s tymto problemom stretol v tehotenstve?? Pomohli rehabilitacie??

aristka
16. jún 2013

@parabolla v tejto fáze sú jedinou tvojou záchranou rehabilitácie,ktoré ti určite pomôžu a náležite ťa poučia ako sa máš hýbať ,zohýbať a hlavne tú záťaž vydržať...pýtaj sa aký m pohybom sa máš vyhýbať a vydrž....ja mám veľké problémy z chrbticou a viem aká je to strašná bolesť a trvá aj mesiace kým sa človek z toho dostane ,ale musíš vydržať ,dávaj si nato niečo lokálne čo ti odporučil lekár,kúp si biolampu a tri krát denne si to ožaruj,tá investícia stojí zato a pomôže a vydž ....

delideli
16. jún 2013

@parabolla : mne sa nieco podobne stalo v 31tt tehotenstva (prvy krat v zivote)..z nicoho nic sa objavila strielajuca bolest do nohy, ta sa zhorsovala, uz som z toho bola zufala,takze som sla najpr za fyzioterapeutkou..ta mi v prvom rade poradila ako sa spravne hybat, t.j. vstavat, sediet , lezat a pod. -v podstate musim mat postihnutu cast (tusim tiez v obl. L5) vzdy narovnanu a zaroven sa nesmiem natocit na lavu stranu,kam je platnicka vysunuta a ani predklanat,aby som nerv nedrazdila..spim na lavom boku so skrcenymi mohami a vankusom medzi kolenami (na lavom kvoli vysokemu stadiu tehu).. tiez ma postupne naucila par cvikov, ktore sice stav ustabilizovali,ale problem trva v tom zmysle,ze nesmiem spravit ziaden chybny pohyb inak sa to hned znovu "ozve"..este pomaha suche /v ziadnom priade nie vlhke/teplo, takze na noc si pred spanim vzdy na krize dam gumenu termoflasku s teplou vodou a tak zaspavam..dobre je vraj aj striedat sedenie, lezanie a chodenie ,tak aby sa ti co najviac ulavilo..ja nastastie mavam bolesti v krizoch len obcas a pomoze mi prave to spominane suche teplo..z liekov mi potom na neurologii odporucili podla potreby paralen pripadne guajacuran ,co schvalil aj gynekolog (ale tiez sa im snazim vyhybat), ciastocne moze pomoct aj magnezium (ktore aj tak beriem kvoli tvrdnutiu bruska uz dlhsiu dobu), pripadne B-komplex..
co som si citala o babach s podobnymi problemami,tak niektorym sa prejavy prave s rastucim bruskom zlepsili, ked ich zacalo tahat dopredu,inym nie,asi je to individualne..takze skusila by som urcite nejaku vzhladom k tehotenstvu setrnu rehabilitaciu pod vedenim skuseneho fyzioterapeuta, masaze sa velmi neodporucaju..drzim palce, dufam,ze sa to zlepsi..

fra
16. jún 2013

ano, mala som čosi podobne počas 3. tehotenstva v cca 5. mesiaci... a to som mala dve male deti, lieky som nebrala žiadne, chodila som len krátke trasy, s palicou a vykrivená a najhorší bol spánok, kedy som sa stale prehadzovala od bolesti a nevedela dočkať rána (teda nie že by to ráno bolo lepšie, len boli nejake podnety ktoré moju pozornosť odviedli od bolesti) , bolesť mi kruto vystrelovala do pravej nohy... lekar povedal, že v tehotenstve sa s tym nedá nič robiť, hlavne ležať vo vodorovnej polohe, tak som teda ležala kolko sa len dalo a brala som Magne B, ani paralen som si nevzala... mne to po cca mesiaci a pol prešlo našťastie samo od seba, najhorších bolo prvých 10 dní a potom sa to postupne zlepšovalo .. dr ma aj poučil ako mam dvihať ťažke predmety a pod (človek sa nesmie zohnuť a predkloniť, skor len drep s vystretym chrbtom), odvtedy si chrbát šetrím a už 15 rokov mi nič nie je a prebehlo dokonca aj dalšie tehotenstvo bez problemov

radkanika
16. jún 2013

Ahoj...viem presne, ako sa citis :( pred 2 tyzdnami som mala nieco podobne, zacal ma boliet chrbat, len mna na pravej strane, z nicoho nic som sa postavila a sialena bolest. Pichanie do pravej nohy, bez toho aby som sa pridrziavala steny, by som nepresla ani krok. Myslela som, ze to hned prejde, ako sa vyspim...no nie, takto to trvalo niekolko dni, od bolesti az plac, nevyspatost, kedze som sa nevedela ani otocit na posteli...lekari mi nemohli pomoct, vraj tehotenstvo nedovoluje v podstate nic, musim vydrzat. Sem tam som si teda dala aspon paralen proti bolesti, no a zacala som cvicit po leziacky, natahovala som nohu, teda spicky prstov ako baletka, potom zas pritahovanie k sebe a kruzila som aj nohou ako na bicykli (a to som rizikovka!!!). Navyse mi lekar povedal, nech si to nahrievam suchym teplom, mame doma biolampu, kazdy den som si dala 8 minut na chrbat a chodila som biolampou po pravej strane krizov. Par dni som myslela, ze je to blbost, no asi na 6.den som sa zrazu aj sama postavila bez pomoci. Sice bolest trvala este mozno tri dni, ale ovela mensia. Dnes po dvoch tyzdnoch fungujem normalne, obcas po dlhej chodzi pocitim, ze nieco bolo, ale uz som uplne ok. A to mi lekarka vravela, ze mi to do porodu zrejme neprejde :D tak skus, ak nemas biolampu, myslim, ze bude dobre taky teply vankusik si prikladat kedykolvek, asi co najviac na to bolestive miesto no a cvicit. Potom chvilu klud, ale po takych dvoch hodkach zas precvic, lebo tie svaly ako keby ked stuhnu, zas to boli neskutocne. Drzim palce.

fra
16. jún 2013

ano, aj to suché teplo (teda nie že si lahneš do horucej vody, musí to byť suché) mi dr odporučal a fakt to pomáhalo... ja som príliš necvičila, lebo postarať sa o 2 deti mi dalo tak akurat zabrať že som ledva žila

parabolla
autor
17. jún 2013

dakujem vam pekne za vase prispevky...bolest mi pomalicky odchadza, ale ten prst na nohe mam stale necitlivy... ☹ dnes idem opat k doktorke tak uvidim co mi povie..

fotoarch
17. jún 2013

☹ ja som to mala pred tehu ....cely pol rok..CT ani rezonanciu ti netreba, len by ti potvrdili ze ano mas vyskocenu platnicku, najcitlivejsia cast driekova-pomerne casti jav.....problem je ak zacne bolest vyrazat do nohy, lebo to uz ta vyskocena platnicka tlaci na nerv a moze ho -preseknut-resp hrozi ochrnutie, preto ak uz trpnu nohy riesia to casto operativne...
najucinejsie okrem liekov na potlacenie, ktore v tehu nepotesia je lezat - mne sa osvecil koberec, najmenej sa hybat respektive setrit tie krize - ono sa to vrati aj samo ale nie za den ani dva....drzim palce

barstie
5. aug 2013

Ja mam tiez problem s driekovou aj krcnou chrbticou, na tu krcnu chodim na masaz,to sa moze...a na tu driekovu cvicim par lahkych cvikov,ale tak ucinok nie je velky...mus.to nejako vydrzat,ale v noci tiez vela nenaspim ta bolest je intenzivna...a tiez teplo pomaha,tak ta biolampa nie je zly napad,mate nej.overenu znacku biolampy?

simca06022011
5. aug 2013

@parabolla konzultuj to s gynekologom a sup na PNku a doma "oddchvat", prejdi rehabilitaciou a snas sa nesediet (za pc, v kancelarii alebo hocikde...)... iba lezat a nic nerobit neodporucam, mne sa to potom este zhorsilo, tiez mi strasne trpnu z chrbtice nohy aj ruky... pomaha iba "rozumny" pohyb, posilnit chrbticu (samozrejme az po akutnej bolesti, ked ta to boli, nemozes robit nic aby si si nepohorsila) a nevykaslat sa na to ked to "prejde", lebo sa to vrati... skus magnezium

rebeka113
6. dec 2013

@parabolla Ahoj, ja mam akutnu etruziu disku AP rozsahu 7,5mm, sirka 17,5mm. je tam toho popisaneho vela, ale nebudem to tu rozvadzat. Pocas tehotenstva ma zacala boliet noha, nemohla som spat atd ved to poznas. Cele tehu som bola na rizikovom. A po porode som uz mala strasne bolesti v bedrovom klbe, krce v lytku, trpli mi prsty na nohe, tahal palec, nemohla som sa narovnat, chodlia som zohnuta a kriva. Uplna parada a popri tom som sa musela starat o maleho. Az o 2 tyzdne na MR bola diagnoza jasna. Od marca 2013 s tym doteraz bojujem. Na operaciu nechcem ist, bojim sa ze sa mi to moze zhorsit. Poznam takych co im to pomohlo ale aj takych co mali 2-3 operacie kym bolo dobre. Zo zaciatku som od bolesti plakala vo dne v noci, nic mi nezaberalo az v nemocnici po infuzkach sa mi ulavilo aj ked bolesti ostali ale mensie. A to som bola uz u tretieho lekara. Prvy lekar, mimochodom moj znamy ma uz po 2 mesiacoch posielal na operaciu, dohodil mi druheho, ten mi moc nepomohol az som si sama nasla tretieho. Ten mi povedal ze mam zabudnut ze slovo operacia existuje a ze sa z toho dostanem. Po odchode z nemocnice som cvicila SM system a na radu kamaratky som si nastudovala a zacala som cvicitj MC Kenzieho metodu. Od septembra chodim do BA do jedneho sukromneho centra kde sa specializuju na problemy s chrbticou. Moja fyzioterapeutka ma drzi nad vodou a pohana dalej ze to dotiahneme do uspesneho konca. Su dni ked mam vacsie bolesti a aj si poplacem a chytaju ma depky ale ked sa mi polepsi tak sa idem od radosti zblaznit. Aj ked mam stale bolesti ze si dam rano a vecer tabletku lebo inak by som nevydrzala, chodim tam cvicit 2x do tyzdna a doma cvicim kazde 2 hodiny. Nie je to lahke ale musim. Mam doma dve deti, 4 rocneho a 8 mesacneho. Daj mi prosim vediet ako si na tom.

dakoda
6. dec 2013

@parabolla nemusi to byt len posunutou platnickou,moze to byt zmenenou geometriou panvy, zmenou ťažiska. Ja som to mala tiez, nastastie ta akutna, najbolestivejsia faza mi presla masazami, lokalnou liečbou mastami. Teraz to tiez este nie je idealne, ale je to lepsie, len musim nosit iba uple rovne topankky, davat pozor pri vstavani, ...

adejuli
24. apr 2014

@rebeka113
Ahoj, ako citam, zrejme mame podobnu diagnozu. Ja mam extruziu disku 10mm L4/5 a cakam druhe dieta. Problem nastal cca 1,5roka po narodeni dcerky. Vidim, ze mas dve deti a momentalne riesim dilemu, ako rodit, preto by som sa rad opytala, ci si mala porod sekciou, alebo klasicky. Moj neurolog sa priklana k sekcii, gynekolog vzhladom na druhe tehotenstvo mi odporucil este pouvazovat. Fyzioterapeutka ze sekcia ... Tak zbieram informacie. Dakujem za odpoved.

rebeka113
24. apr 2014

@adejuli ahoj, rodila som sekciou ale to som vtedy este nevedela ze mam ten problem s platnickou. ja by som na tvojom mieste volila sekciu. klasicky by som sa bala ci sa to nemoze zhorsit. Ako dlho mas tu platnicku? Ja som sa s tym trapila od porodu rok. A uz som aj na operaciu myslela. Ale nakoniec sa to ukludnilo. Poctivo som cvicila ale bojim sa co bude dalej.

adejuli
24. apr 2014

@rebeka113 dakujem za rychlu odpoved 🙂. Mne to zacalo v juni minuly rok, tyzden pred dovolenkou :(, ale mali sme poistenie chvalabohu, ze kvôli malej, ale pouzili sme ho pre mna, tak z nicoho nic to prislo ..... Ale na MR som bola az v oktobri, kde sa to potvrdilo a relativne velky nalez, ako vravel neurolog, ale operacia je individualna u kazdeho, takze ja zatial zijem a pokial sa to extremne nezhorsi , tak ju neplanujem 🙂, samozrejme nebolo to lahke, v tom case som malu este kojila, takze tiez bez liekov..... Bezna rehabilitacia v poliklinike moc nezaberala, az v BA v sukromnom centre ma dali ako tak dokopy - cvicenie u nich a doma - pravidelne. Teraz chodim pomenej, ale snazim sa cvicit aj doma, aj ked je to biednejsie, bo mi byvalo aj dost zle.. A otehotnela som v novembri, takze cca po pol roku co sa to stalo, trosku menej planovane, aj ked druhe dieta sme chceli 🙂. ale zatal chvalabohu je to pocas tehu v ramci vydrzatelnosti, skor to moze byt horsie potom, ako vravela fyzioterapeutka, zo skusenosti... Ale hernia disku s extruziou je dozivotne, moze pomoct len spevnenie svalov pozdlz chrbtice a zastabilizovat to, ale to je vzdy individualne. A neurolog vravel, ze by sa mohlo stat, ze ma "sekne" priamo na stole a koho by potom skor ratovali ...... to mne najprv ani nenapadlo, len mam vcul dilemu, ale do porodu este 4 mesiace a ktovie ako maly narastie, a ako sa budem citit ja. No pôrodom by sa to mohlo zhorsit, tazko povedat, to mi nikoto do predu nevie povedat, ani zarucit ... trochu sa sekcie obavam, najma toho, co som si precitala, ze potom musis lezat 24 h. len na chrbte a nehybat sa, a ja moc na chrbte nelezim, ani dlho nevydrzim. Je to pravda? Dik.

rebeka113
24. apr 2014

@adejuli ja mam za sebou 2 sekcie, najskor som lezala na chrbte a potom som uz lezala iba na boku ked som sa vedela trochu pohnut. mne bolesti isli iba do nohy, takze mne bolo jedno ako lezim 🙂 ja chodim cvicit do revitalisu ale priznam sa ked teraz cvicim tie spevnovacie cviky dost to flakam lebo je to hrozne nudne a teraz pri malom nemam cas na nic, cvicim iba raz denne.

adejuli
24. apr 2014

@rebeka113 no mne bolesti vystreluju tiez do noh, najprv len do pravej, v poslednej dobe aj do oboch, podla toho ako sa namaham, ale citim aj krize, ale je to rozna intenzita .... Ja chodim do moonu. To ti verim s tym casom, moja ma skoro 2,5 a od kedy sa pohybuje sama, tak nechodim ani velmi na net, ani k PC, bo mi stale do toho stucha 🙂, je taka akcna a uz ani spavat sa jej doma nechce, este tak vonku v kociku 🙂, ale teraz ma chytene priedusky, tak musíme byt doma :(. A ked som to mala najhorsie, tak som s nou nebola schopna ani chodit von, ani nic, trvalo to cele leto, to bolo hrozne a deptajuce, ked sa cloveku nieco nechce, tak ok, ale ked by aj urobil , ale nemoze, tak to je hrozne, ale to asi poznas 😅
Dakujem za info. Taka dlha konverzacia je mojou premiérou, ja sice fora obcas citam, ale neprispievam, len teraz , som ani nemyslela, ze tak rychlo odpises, kedze tam bol uz taky stary datum... Dakujem. Pekny den.

rebeka113
30. apr 2014

@adejuli Ahoj, ak by si mala niekedy cas ozvi sa mi hoci aj do IP ako sa mas. Viem ake to mas tazke, mne to trvalo rok kym som sa z toho ako tak dostala.

adejuli
1. máj 2014

Dakujem.

eva423
10. máj 2014

Ahojte žienky, trápia ma také isté problémy ako vás. Teraz mám takýto stav druhý krát v priebehu roka a veľmi rada by som sa dozvedela viac o liečbe , možnostiach ,alternatívach .Chcela by som vás poprosiť,či by sme nemohli spolu založiť skupinu ,kde by sme si spoločne odovzdávali rady a skúsenosti a nemuseli tak brázdiť po internete a hľadať pomoc . Dajte mi prosím vedieť .Veľmi pekne vám dakujem. eva

adka1978
10. júl 2014

Ahojte, ja som na tom rovnako. Asi mesiac uz mam bolesti, ukrutne. Najskor to zacalo krizami, potom sa pridala bolest panvy, chvilu som.bola.v nemocnici na.infuziach, to zabralo tak na par dni a teraz posledny tyzden mi bolest vystreluje do lavej nohy. Chodim tiez na fyzioterapiu, cvicim SM system, poctivo aj doma, dokonca aj v noci ale niekedy to bez tabletky fakt nejde. Ako teraz je noc, dve hodiny prec a ja bolestami nemozem zaspat. Zaujimave ze sa mi ulavi ked chodim a ked lezim tak sa bolest zintenzivni. Som v 25 tt, do porodu strasne daleko a kolko stresovych vyplavujem babatku nechcem.ani pomysliet. Som z toho zufala ☹

adejuli
12. nov 2014

Ahojte,
tak maly je uz na svete 🙂 7.8. a krize zatial "drzia" - na cvicenie vela casu nie je, ale snazim sa. Nemam vela casu teraz chodit ani na net a pod., ale chcela som len povedat, ze pocas tehotenstva sa mi vsetko zdalo horsie a bala som sa hlavne dopredu, ako to vsetko bude, ale zatial to zvládame v ramci normy "v pohode" . Pocas tehotenstva mi pomahalo cvicenie a masaz - tzv makke techniky, co mi robila moja fyzioterapeutka vzdy po cviceni (cca 1xza tyzden, ci dva), Davat si nahriate kostky - bo okrem vystrelovania do nohy, ma strasne bolel "zadok" a stehna - naskakovali mi "tzv. trigerpointy" (ak si to spravne pamatam). A snazit sa oddychovat, co u mna pri dcere velmi neslo 🙂. Rodila som sekciou, co nebola pre mna ziadna "sranda", ale napokon to s odstupom casu nebolo az take strasne a napokon , kazdy ma iny prah bolestivosti a mne sa trochu pridruzili aj problemy so zazivanim,- kedze mam aj celiakiu a po operáciách je to s travenim horsie, tak to cely dojem o trochu zhorsilo. Kedze dojcim, ziadne lieky na "chrbticu" uzivat nemozem, takze je to len o cviceni, zvyknem nosit neoprenovu bandaz s protetiky, ak je to horsie a zatial to ide. Ale po porode mi vystrelovanie do pravej nohy trochu ustalo, ani zadok uz tak casto neboli. (zmena taziska po porode). Ozyva sa hlavne vtedy, ked prilis vela "beham" - ze upratujem, abo dlho varim, abo teraz ked som robila malej tortu a pod. Ale inak sa drzim. Teraz som cca 1,5 roka, odkedy sa prve bolesti objavili, teda myslim tie "hrozne", na co potom bola diagnoza stanovena. Momentalne by som to nazvala , ze som ciastocne zastabilizovana a dufam, ze nespravim nahodou nic - pohyb apod., co by to zhorsilo. Uz sa chystam opat na fyzio, ale neviem to este uplne logisticky skoordinovat, kedze maly je v case ked som chodila cvicit najaktivnejsi 🙂. A ktomu stresu - ja som ho pocas tehotenstva mala mnoho, aj som nieco schudla, potom opat pribrala a maly je uplne v pohode a skoro stale sa usmieva 🙂, takze asi ten stres k nemu az tak nesiel 🙂. A spanie mi bolo ,a aj je najlepsie na boku a na noc som si davala na bolestive miesta nahriate "kostky". Je to o tom ze si treba najst ulavovu polohu, ale ta moze byt pre kazdeho ina. Dobry vankus a podkladat nohy, chrbat,..... treba na to prist. Tiez to pocas dna byvalo lepsie - myslim ze kvôli tomu, ako sa hovori - ze sa to rozchodi a v noci to trochu tuhne. Drzim Vam vsetkym a aj sbe 🙂 palce, aby sa problemy nezhorsovali a idealne zlepsili.

sisi998
10. máj 2016

Dobry den tiez mam prblemi s platnickami_hernia disku a tlaci to na koren su to hrozne bolesti,bez tabletky bi som ani nezaspala.Pred rokom som otehotnela ale v 3 mesiaci som potratila,mozno goli tabletkam ,uz neviem ako bi som to mala riesit,neviem ako sa toho mam zbavit,mam 24 rokov a nedari sa mi teras otehotniet,rada primem Vase rady.Dakujem.

tajav
17. máj 2016

@parabolla ahoj, ja mam podobny problem, mam zaseknuty SI klb to je v krizovej oblasti,neviem poriadne chodit a lezim len na lavom boku a sedenie je katastrofa. Mam to od zaciatku tehu, chodim na obstreky, a uzivam Milgamu N a magnezium, som uz ale v 32tt . ale obstreky mi dava od cca 20tt ale som to kukala aj na nete ze tie injekcie co mi dava sa davaju bezne ze to tehotnym neskodi, dava sa to aj pri porode. Ale pravdaze nie kazdy den. Dava mi to raz za mesiac. A po porode ma caka mag.rezonancia Ctcko a podla toho ako velmi je to poskodene tak operacia.

mirka0044
29. jún 2016

@tajav ahoj,aj ja mám podobný problém, už cca mesiac akútny lis syndr., teraz som už týždeň v nemocnici na infúziách, po infúzii sa trochu uľaví, no po čase sa bolesť vráti, chodím už veľmi ťažko,som úplne predklonena a vylejte na, teraz som v 37tt. tehotenstva, mám strach,ako porodim. Jeden neurológ odp.sekciu, druhý epiduralku. Neviem, čo je bezpečnejšie.

mirka0044
29. jún 2016

@tajav ty ideš ako rodiť?

libus0406
29. jún 2016

Ahojte ja trpím tiež na kríže. Som v 30.tt a bolesťami som trpela ešte pred prvým tehu. No rastúcim bruškom sa mi bolesť vytratila pri prvej dcére. No teraz zažívam peklo. Nevyspana, bolesť je môj chlieb každodenný a k tomu sa musím venovať naplno aj ročnej dcére domácnosti a práci v záhrade. Po pôrode si tiež musim vybaviť magnetickú r. a operácia bude nutná. Určite, aby som sa začlenila normálne do života a našla si prácu.

tajav
30. jún 2016

@mirka0044 ahoj. Ja mam indikovany cisarsky, lenze primar v nemocke mi povedal ze je to zbytocne, ze mi ho spravi len ak sa nieco stane,a lebo ak to nebudem zvladat, ze v nevyhnutnom pripade. Cize idem normalne a bez epi. Necham sa prekvapit, ale pre istotu mam aj int.predoperacne uz spravene.

mirka0044
30. jún 2016

@libus0406 a nebola si u lekára aspoň na obstrek?

mirka0044
30. jún 2016

@tajav prečo ti ani epi neodporúčali? Či nemôžeš mať? A nemáš tie bolesti také silné? Ja sa obávam, či sa tie platničky pri normálnom pôrode nemôžu ešte viac posunúť, aby som neostala úplne dorobena.

kakatulik
30. jún 2016

@libus0406 ze sa vamm do toho montujem,ale nie som si celkom ista,ci operacia vyriesi poroblema uz nebudu bolesti.Ja mam tiez HD na jeden priestor v oblasi L4-L5 myslim,alebi este jeden priestor nizsie....ja to momentalne riesim konzervativne a fyz.terapiou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre