Hemoroidy v 3. trimestri

31. aug 2023

Ahojte. Mám krátko pred pôrodom a mám hrozné vonkajšie hemoroidy. Neboleli ma, ale včera po používaní Aniballu sa mi veľmi podráždili tým tlakom na konečník a bolia ma. Čo by mi najviac pomohlo? Čítala som, že Procto glyvenol sa môže od 4.mesiaca a obsahuje aj anestetikum lidokain, ktorý by mi pomohol od bolesti. Alebo som čítala dobré recenzie na Preparation H. Doma mám len takú masť s dubovou kôrou a Emotralex, ale asi je to slabé.
Ďakujem 🙂

nitka1157
31. aug 2023

S aniball sa nesmie cvicit ked mas hemoroidy.ono sa to vie este zhorsit pri prirodz.porode.ziadne maste ani cipky ti nepomozu az porod.ale mozes vyskusat.ja som mala snad vsetko a mozno minimalne mi pomohol homeostop .po porode tiez len ten a to som mala vazne vsetko dostupne z lekarne.preslo to az cca po mesiaci od porodu.mne nic nebololen tie hemoroidy auu

nitka1157
31. aug 2023

Radsej si len masiruj hradzu

tanyan
31. aug 2023

Procto-glyvenol naozaj pomôže od bolesti, ale nemala by si prekračovať odporúčané dávkovanie. Striedala som to s Avenoc (homeo).
Mne pomohlo popri tom aj užívanie Detralex (alternatíva je DioMax v Dr. Max). Odporúča sa radšej v tehotenstve ako popri dojčení.

anavixy
31. aug 2023

Urcite Detralex a kombinovat Procto-glyvenol capiky a mast. Obe sa mozu bezpecne aj pocas dojcenia.
A samozrejme opatrenia proti tvrdej stolici, hlavne po porode.

autor
31. aug 2023

Ďakujem za rady. Tvrdú stolicu nemám, lebo jem aj lanové semiačka, ovsené vločky, pijem dosť vody.
O tom, že by sa Aniball nemal používať pri hemoroidoch som nevedela. V návode to nepíšu. Cvičím s ním už viac ako 2 týždne a bolo to v poriadku až do včera noo :/
Skúsim si kúpiť tú masť Procto glyvenol (čapíky sú asi skôr na vnútorné hemoroidy).
A Avenoc a ani iné homeopatiká nebudem skúšať (som proti homeopatii).
A Detralex a DioMax píšu na internete, že by sa nemal užívať v tehotenstve, len po porade s lekárom. Tak neviem. :/

lilizzachy
31. aug 2023

V poslednom mesiaci som mala aj ja hemeroidy, pomohol preparation H.

tanyan
31. aug 2023

Neviem kedy máš ďalšiu kontrolu u gynekológa, ale určite s ním konzultuj ten Detralex...

putulka
31. aug 2023

Za mňa dubová kôra je super, už po prvom sedacom kúpeli sa ten zápal stiahol, procto glyvenol a iné tie mastičky som skúšala a je to o ničom, slabé..tá dubová kôra to citeľne stiahne, mne pomohlo na noc na to miesto priložiť sterilnú gázu namočenú v tom výluhu ale pozor farbí takže radšej tmavé spodné prádlo.

zuzanna33
31. aug 2023

Hemeroidy sa po pôrode ešte môžu zhoršiť mne pomohli zábaly z Dubovej kôry

anavixy
31. aug 2023

Detralex v tehotenstve mozes. Skus okrem pribaloveho letaku (kde takmer pri vsetkom najdes ze mozes uzivat podla odporucenia lekara) citat aj odpovede odbornikov na tieto otazky. Urobis tak uplne jednoducho ze si najdes na MK archiv poradni a v gynekologickej poradni vyhladas detralex alebo pouzijes google “detralex v tehotenstve” a najdes niekolko odpovedi aj od profesora Zahumenskeho napr. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre