Hemeroidy- zlatá žila v 27. týždni

majka2307
9. dec 2016

ahojte dievčata som v 27 týždni teotenstva a akosi mi vykukla zlata žila :(je to bolestive no nerkvaca skôr je to nepríjemne :ä prosím su na to nejake domáce recepty ako si viem pomôcť? mám to riešiť s gznekologom? alebo akým odborníkom? nikdy som takýto problem nemala a je mi to dosť chulostive :(

dakujeeem

majaon
9. dec 2016

@majka2307 ahoj,domaci recept nemam,ale ja som to mala po porode a riesila som to s obvodnou dr,ta mi dala Faktu cipky,pomohli mi za par dni,asi sa mozu aj v tehu kedze ja som kojila a davala si ich,skus sa na ne spytat v lekarni,ci aj bez receptu predaju,vela stastia 😉

majka2307
autor
9. dec 2016

@majaon dakujem krásne skusim najskôr opýtať v lekárni a až tak bys om chcela Dr.
zatiaľ to nie je obmedzujuce ani moc bolestive rpeto som myslela že niečo domáceke by ešte vedelo pomôcť 🙂

karolinka1991
9. dec 2016

@majka2307 ahoj,ja sa pridavam k majaon s rovnakou skusenostou. Hemoroidy som zacala mat asi tyzden pred porodom,ale vtedy to bolo len male a nebolestive,preto mi to riesili az v az v porodnici - faktu cipky a faktu mast.Mne to zmizlo az dva tyzdne po porode,pricom som si tie faktu cipky a mast davala velmi poctivo,lebo ma to bolelo omnoho viac ako zasita rana.Keby som nemala tie hlupe hemoroidy,na dalsi den ani neviem,ze som rodila,cize odporucam cim skod riesit,lebo to vie poriadne boliet a ked Ti pojde babo nizsie do panvy,tak sa to moze zhorsovat.Drzim palce 😘

majka2307
autor
9. dec 2016

fuu dievčata dakujem krásne za rady a čítala som že sa môže aj v tehotenstve tato masť/čipky užívať taka si rýchlo skočím do lekárne

karolinka1991
9. dec 2016

@majka2307 veru asi utekaj 🙂 ja sama sa vyhybam liekom "ako cert svatenej vode" a skusam radsej dlhsie vselijake "babske recepty",ale kedze ma ta bolest - mala som ich dost rozsiahle" - doslovne nicila a potrebovala som normalne fungovat,dala som sito faktu..ja som fakt dlho kvoli tomu nevedela ani sedieta aj lezanie ma bolelo.Potom do porodnice odporucam pribalit taky ten vankusik na sedenie s dierou v strede - nebol to zazrak,ale bez toho by ma tie hemoroidy boleli este viac..vela stastia 👍

evittam
9. dec 2016

@majka2307 Ahoj, ja som nikdy hemeroidy nemala - dokonca ani pri prvom tehu a po prirodzenom pôrode. Ale vykukla mi po CR pri druhom dieťatku. Faktu masť, čípky mi vôbec nezaberali, sedacie kúpele v dubovej kôre tiež nič moc. Zabrala mi až konopná masť s dubovou kôrou - za 3 dni som nevedela čo je zlatá žila a neviem dodnes.😉

majka2307
autor
9. dec 2016

evittam dakujem krááásne skočím do lekárne a popýtam

katpizur
9. dec 2016

@majka2307 urcite vyskusaj, kamoska tiez mala tento problem a dubova kora je na toto ako stvorena. Drzim palce nech ti to pomoze 🙂

evitka83
9. dec 2016

@majka2307 zlata zia v tehu vznika dosledkom tlaku obsahom bruska na konecnik, takze v tehu asi toho vela neporiesis. 😉 Faktu je dobra na zmiernenie, aj tie odvary z dubovej kory, alebo je homeopat. mast Avenoc. Ale realne sa zbavis hemoroidov asi az po porode. Treba vela vlakniny na zjemnenie stolice, aby si nemala zapchy. drzim palce

evittam
10. dec 2016

@majka2307 No neviem či to kúpiš v lekárni. Skús pozrieť skôr na nete.

majka2307
autor
12. dec 2016

no v lekárni mi poradili gel z dubovej kôry...davam si to iba od piatku tak veľmi exstra slne zmeny nie su ale určite opuch trichu zmizol a aj menej citlivejšie to je určite...ešte počkám pár dni a ak nie budem musiť k lekárovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre