Hematóm v 2. trimestri

adrika1912
23. mar 2022

Ahojte zienky,

Je tu niektora z vas ktorá mala v 2 trimestri hematom + krvacanie a vsetko dobre dopadlo? 😊 Rada si precitam vase skusenosti 😊

roztlieskavacka
23. mar 2022

Mala som veľký hematóm, cely 1. Trimester a na prelome 1. A 2. Mi hematóm sám úplne odišiel, v podstate tie 2 mesiace som bud krvacala alebo špinila stále dokola. Ale inak všetko v poriadku 🙂

adrika1912
autor
23. mar 2022

@roztlieskavacka a aký velky bol ten hematom? Lezala si aj v nemocnici? Super ze je uz vsetko v poriadku 😊

roztlieskavacka
23. mar 2022

@adrika1912 cez 5 cm, v nemocke som nebola, mi nariadili kludovy režim doma 🙂 A kázali mi prísť na príjem len v prípade že by som krvacala citujem “ako keby prasa zarezali”

adrika1912
autor
23. mar 2022

@roztlieskavacka aha no tak ja mam teraz 5x1,5 cm a modlim sa aby sa vatrebal a babatko bolo v poriadku 🙏 teraz som 18tt 😊🙏 a nikto nevienz coho to vznika 👀

roztlieskavacka
23. mar 2022

@adrika1912 No veru, ja som bola tehotná 2x a hematóm som mala pri oboch už hneď od začiatku. A ešte aj rovnako vyzerali na sone hore nad gestacnym vakom.

adrika1912
autor
23. mar 2022

@roztlieskavacka a prisli aj na pricinu z coho sa tvorili tie hematomy?

nikoleta999
27. mar 2022

@adrika1912 hematom vznika, lebo praskne cievka a ked sa nestihne vstrebat nahromadena krv, vznikne hematom… Jedz pohanku, spevnuje cievy, ja som krvacala 3 mesiace, vkuse sa zmensil, potom zase zvacsil, a takto dokola, potom mi jedna pani poradila pohanku aby som jedla, kase, chrumky, ako priloha a do tyzdna bolo po nom 🙂

adrika1912
autor
28. mar 2022

@nikoleta999 ahoj, jej ďakujem. Tak to urcite vyskusam tu pohánku. Vobec som o nej nevedela ake ma priaznive ucinky. Ja verim ze sa zacne vstrebavat pretoze pri odchode z nemocnice mal z povodnych 5cm uz 6cmx1,4cm a vraveli ze je to presne ako modrina ktora sa roztahuje a potom zacne vstrebavat. Tak verim 🙏 po tyzdni ked som v nemocnici vobec uz ani nespinila takou tmavou krvou tak od vcera sa to znova spustilo tak sa ukludnujem tym ze sa znova ten hematom akoby vyplavuje 🙏😊 lekári ma riadne prestrasili. Mala si aj nariadeny kludovy režim? V akych tt alebo mesiaci si mala hematom? Mne lekari povedali ze praveze mam ist na nejaku 10 min prechadzku ale ziadne domace praca, sport, atd.. M

nikoleta999
28. mar 2022

@adrika1912 Ani ja som nevedela o nej, ale prave rubin, ktory obsahuje spevnuje cievy. Zarad aj cucoriedky, tie zase cistia krv a do litroveho dzbanu polku citrona, ten zmiernuje krvacanie, to som pila kazdy den. Ja som zacala krvacat v 4tt som po IVF, tak mi povedali, ze nic nevidia, ze to zvyknu zeny v prvom trimestri, na den presne som dosla o tyzden do nemocnice uz s masivnym krvacanim a diagnozna zacinajuci potrat.. Krvacala som dost dlho, ani lieky nepomahali a lekari tomu nedavali ziadnu sancu.. Potom spinenie, zase krvacanie vyjazdy do nemocnice a potom prisla pohanka a bolo po vsetkom 😀🙈🙏Bolo to do cca 11 tt…Ja som mala aj 4cm cystu aj ta praskla…
Mne ked sa krvacanie spustilo, tak znamenalo to, ze sa mi zvacsil ☹️Lebo mne aj povedali, ako nahle zacnem krvacat hned dr. alebo nemocnica…Utekala som hned ku gynekologovi a z 2cm boli zase 4cm, lebo ze mi praskla cievka a znova naplnila hematom… Strasil ma, ze to mozem mat dokonca tehotenstva a budem lezat… Mne kazali len velmi rychla sprcha a max wc, isty cas som spavala aj v obyvacke, spalnu mam na poschodi a dost vela schodov, ako nahle som ich vysla, krvacala som… Takze som lezala od 5tt do toho 12tt, potom som zacala robit okolo domacnosti uz konecne 😀a znova som zacala spinit, tak som musela zo zaciatku zvolnit … No a porodila som nakoniec az v 41tt uz tehotenstvo potom bola uplna pohoda 🙂) Drzim palce

roztlieskavacka
29. mar 2022

@nikoleta999 Aka to bola konkretne cysta čo ti praskla?

nikoleta999
29. mar 2022

@roztlieskavacka vodova 4cm … Ked som dosla do nemocnice zistili ten hematom a tuto cystu. Tu vsak neriesili, na vizite dr., ze jaaj, vidite tu som do spravy zabudol aj napisat 😀Ze to neriesi, ze je tehotenska a vznika zo zvyseneho progresteronu …

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre