Hematóm a následné vylučovanie. Ako to prebiehalo u vás?

terezia150
17. apr 2020

Ahojte tehulky. Začnem od začiatku v 8 týždni som mierne zaspinila krvou v práci. V momente som išla na pohotovosť kde ma vyšetrili a oznámili že mám hematom nad vnútornou bránkou. Nevraveli mi veľkosť. Tak si ma tam par dni nechali a nasadili duphaston + Ascorutin. Už som nekrvacala len spinila hnedým vytokom.
Po prepustení ležím už piaty týždeň doma a za ten čas stále len hnedý výtok plus asi 2x krát mi na vložku vyšla tmavá krv.
Teraz som v 13 týždni lepšie povedané začínam ho. V stredu tento týždeň som bola na kontrole a doktor vravel ze babo je v poriadku a ze hematom tam je ale je malý ma asi 1 cm. A ze to špinenie je z neho. Avšak hneď po kontrole som začala mierne krvácať tmavou krvou. Je to už tretí deň. Ta krv netečie len vytekáju kvapky hlavne keď sa postavím. A dnes ráno som mala aj malinke krvné zrazeniny. Co si myslite je to tým ze sa to konečne začalo vylučovať? Ako to prebiehalo u vás? A koľko dní vám to trvalo že ste krvacali keď sa vám hematom vyučoval? Ďakujem pekne za odpovede.

domcurik1
17. apr 2020

Ahoj, presne tak som to mala aj ja..ak je hneda krv malo by to byt ok..maternica sa cisti...hlavne pokoj na lozku a ziadne natahovanie a bude to v poriadku..rodila som v 38tt prirodzene..drzim palce a zelam prijemne tehulkovanie 🙂 PS: ak by sa objavila cervena krv a viac preistotu treba ist do nemocky 🙂 pichnu injekciu na zastavu krvacania

terezia150
autor
17. apr 2020

@domcurik1 ďakujem za odpoveď. A môžem sa spýtať keď sa vám vylucoval hematom ako dlho ste krvacala alebo spinila hnedým vytokom?

deti95060810
17. apr 2020

kým je to hnedá krv tak je to ešte ako tak Ok...horšie je červená jasná krv - vtedy už hrozí potrat - tak mi to vysvetľoval lekár. Ja som sa pri druhom tehu s týmito problémami trápila dlho. Vložky som nosila ešte v 5 mesiaci. Potom to prešlo. Dcéra chodí do 8 tr.

terezia150
autor
17. apr 2020

@deti95060810 no tak to som rada ze vám to super 👌 dopadlo. Pravdaže ja to mam že vinde asi párkrát na toaletak taka tmavocervena krv.. Nie je jasná ale je to krv... A hneď potom zas hnedý výtok ako hlien... Tak dufam že to bude aj u mňa dobre a ze babo to zvládne

ivik111
17. apr 2020

Ja som spinila od 5tt,v 12tt uz hospitalizacia-silne krvacanie-objaveny hematom,ten sa nastastie zacal vstrebavat...ale hnedy vytok do 20tt.,to uz mi hrozila dalsia hospitalizacia,lebo sa to mojmu gynekologovi nepozdavalo,ale nastastie to prestalo!

terezia150
autor
17. apr 2020

@ivik111 prosím vás a tým ze ste začala krvácať sa vám vyplavil? Ako dlho to trvalo prosím vás?

janushka7
17. apr 2020

@terezia150 tmava krv je ok, iba keby bola jasno cervena je zle a treba ist na pohotovost. Ja som tak tiez skoncila na pohotovosti, teraz som v 23tt , hematom stale mam (cca 6x2 cm), beriem Progestanelle a mam dodrziavat kludovy rezim co dost zanedbavam ale hematom sa pomaly vstrebava. Po tom krvacani som spinila este asi 3 tyzdne teraz uz nie.

terezia150
autor
17. apr 2020

@janushka7 tak vám držím taktiež palce nech nam to dobre dopadne... A zatiaľ to mam teda s tmavou krvou teda dobre keď tomu rozumiem. Je to tým ze sa pomaly vyplavuje ak dobre chápem 🤔

janushka7
17. apr 2020

@terezia150 ano , mne povedal dr. ze ked je tmava krv tak sa vyplavuje, na pohotovost utekat iba ked je cervena krv, drzim palce 🙂

terezia150
autor
17. apr 2020

@janushka7 ďakujem veľmi 🙂

domcurik1
17. apr 2020

@terezia150 yslim ze viac ako mesiac...presne si nepamatam,ale bolo to dlho..potom sa vstrebal okolo 24tt..ale tiez som sa bala..ale doky povedal,ze hnede spinenie ok..alebo tmavocervene

terezia150
autor
17. apr 2020

@domcurik1 tak ja to mam tak striedavo raz ide tmavá krv a potom hnedý výtok.
Ale chcela by som sa opýtať celý čas ste len ležala alebo ste aj navarila. Lebo bojím sa aj to...

evelyn246246
17. apr 2020

mne zistili hematom asi ked som bola v 5 mesiaci ... cely cas ho sledovala moja dr ..nedavala nic.. nemala som ani spinenie ani nic ...tak som si pockala na porod a vlastne nim sa to cele vyriesilo a vycistila som sa ..

terezia150
autor
17. apr 2020

@evelyn246246 tak to je super. A veľmi dobre bolo ze ste nekrvacala to je najťažšie na psychiku

evelyn246246
17. apr 2020

tak bola som mierne v strese z tohto .."zistenia" .. ale kedze sa nedialo ziadne krvacanie ..tak to bolo hlavne ..na kontroly som chodila castejsie .. ale myslim ze u Vas ak to nieje nejaka jasna cervena tak moze ist aj o jemne vylucovanie , popripade sa Vam to moze aj vstrebat .. hlavne casto kontrolovat a bude to OK 🙂

terezia150
autor
17. apr 2020

@evelyn246246 ved upokojujem sa dookola tým ze sa tým krvácaním hematom vyplavuje. A dúfam ze to bude v poriadku

evelyn246246
17. apr 2020

urcite ano .. v dnesnej dobe ten hematom maju akosi zeny uz casto ..

terezia150
autor
17. apr 2020

@evelyn246246 presne tak. Každá druhá píše o hematome. Nechápem 🤷‍♂️ naše mamy také problémy nemali a fungovali ako keby ani tehotné neboli

domcurik1
17. apr 2020

@terezia150 no mna vtedy velmi vysstrasili..zacala som krvacat v 14tt...a ja som nerobila nic..vsetko manzel..moja uloha ako mi prikazal lekar, bolo len lezat! Potom cesta tak na wc, kupelka a najest sa..to je cele..treba takto vydrzat aspon do 20tt a potom pomalicky zacat normalne fungovat...potom uz som normalne fungovala pd toho cca 24 tyzdna..s tym, ze som sa velmi nenatahovala..varit som.varila normalne uz potom

terezia150
autor
17. apr 2020

@domcurik1 ďakujem pekne za odpoveď som aspoň o niečo múdrejšia

domcurik1
17. apr 2020

@terezia150 nieje zaco..bude to dobre,len treba oddychovat a mysliet pozitivne.. 🙂

chromcova123
13. máj 2020

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať som v 11+7tt tehotenstva a mám hematon 45×25×20mm
Bola som hospitalizovaná no po 5 dňoch má pustili domov. Ako som prišla domov išli zo mňa veľké zrazeniny krvi a mám aj bolesti pod bruškom chcela by som sa opýtať prosím vás či je to v poriadku. Ďakujem vám

terezia150
autor
5. júl 2020

@chromcova123 dobrý deň ako ste dopadla? Ja som nakoniec a babo prišla v 16 týždni a nie nie je to dobre keď išli aj hrudky a krvacate

ivik111
5. júl 2020

@terezia150 to ma veľmi mrzí....do budúcna vám všetko dobré prajem🙏😊

terezia150
autor
6. júl 2020

@ivik111 ďakujem pekne

natasha1988
24. aug 2020

tiez som mala velky hematom v 8tt a za par tyzdnov sa uplne vstrebal. Kludovy rezim a Duphaston. Zvysok tehotenstva bol bezproblemovy.

patusss
23. mar 2024

@terezia150 ahoj, aj ti prišli na príčinu? Ďakujem za info...

terezia150
autor
23. mar 2024

@patusss Ahoj nie nikto mi nič nevravel

alaxi
15. jún 2024

Baby ja v 9tyzdni
Hospitalizácia už dva krát 2x zo mňa išli veľké kusy krvi plus veľa krvi...svetlá aj tmavá...už som si myslela že je potom ..teraz som došla domov z nemocnice,hematóm mám ešte jeden okolo 2cm a ide zo mňa hnedé..snažím sa ležať navariť troška ísť z miesta na miesto ale nič namáhavé..
Beriem ascorurin, utrogesstan, fraxiparine a kyselinu listovú.... Verím že bude všetko ok..mám doma 2baby už pevne verím že túto šarapatu robí chlapec 🙏🤰
Všetkym držím palce treba veriť ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre