Hemangióm - hospitalizácia

10. mar 2024

Ahojte. Absolvovali ste niekto hospitalizaciu kvoli hemangiomu s babatkom v nemocnici? Idealne DFN v Kosiciach? Ako to prebiehalo?
Dakujem

natall113
10. mar 2024

Môžem sa spýtať prečo idete na hospitalizáciu?

saska.j
10. mar 2024

Môj ma na hlavičke hemangiom ale naša Dr nás nikde neposlala

kataina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. mar 2024

Lebo to ma na tvari a nezabera masticka a stale sa to zvacsuje

saska.j
10. mar 2024

Viem ze zvyknú dávať potom nejaký sirup na to.

rebecca8
10. mar 2024

Ahoj my sme boli hospitalizovane v KE. Kvôli nastaveniu liečby sirupom.

valeriakadarova
10. mar 2024

Ahoj, ja som bola s vtedy 5 mesačnou dcérou hospitalizovaná... Prijali nás, spravili vyšetrenia, USG hlavičky aj vnútorných orgánov a večer nasadili liečbu sirupom, sirup dostávala po jedle tak pol hodinku, začali dávať troška a vždy dávku zvyšovali, po podaní sirupu hodinu jej vždy skontrolovali cukor, tlak, proste ako na sirup reaguje... Prišli sme v piatok a pondelok sme už šli domov 🙂

autor
11. mar 2024

@valeriakadarova dakujem krasne za odpoved ☺️ a nevies ako je to u kojenych deti? A nemali ste problem s uspavanim? A ako dlho ste doma pokracovali v liecbe? Dakujě 🙃

valeriakadarova
11. mar 2024

Bola tam jedna mamička, ktorá kojila normálne ako doma, akurát vždy nakojila pred tým ako bábu šli dať sirup, keďže bábo má byť napapané 🙂 my sme boli na UM už vtedy a ja som s tým mala problém, nechceli mi dovoliť dávať naše UM a neviem ako ho zarábali oni, ale malá mala z toho hnačky, čiže som si nakoniec aj tak robila svoje a to čo dávali oni som vylievala😀 uspávanie bolo v poriadku, oni aj chodili do izby potichučky stále aby náhodou nezobudili malú keď spala, akurát moja bola aj je zvyknutá spať dlho takže nebola nadšená keď som ju budila o pol7ej aby sa najedla pred sirupom... My sme sirup brali 5 mesiacov 2x denne, po tých 5ich mesiacoch na kontrole usúdili, že jej to krásne mizne a už nie je potreba ho brať ďalej 🙂

autor
11. mar 2024

@valeriakadarova waau super. A uz aka doba presla ofkedy ste prestali so sirupom? Nevratilo sa jej to?

erikajan
11. mar 2024

My sme boli nedávno. Mala to ma na rucicke. Dali sme v nemocnici sirup, a sledovali(merali) sme tep 2 hodiny každú 0,5 hodinu po podani a doma sme merali ešte mesiac. Údajne je to dlhodobá liečba, kým to nezmizne

erikajan
11. mar 2024

@saska.j záleží, kde sa nachadza, či to nebude pre dieťa obmedzujuce, keď to bude rast

valeriakadarova
11. mar 2024

Skoro rok prešlo odvtedy 🙂 už jej na hlavičke ani nevidno, že by tak niečo mala 🙂

autor
13. mar 2024

@valeriakadarova tak to je super 🙂 mozem sa este spytat, ako ste to mali s jedlom Vy? Museli ste si pre seba zaobstarat este nieco zvlast? Pripadne ak by Vam napadlo este nieco, co si urcite zobrat tak budem velmi rada 🙂

domkagr
13. mar 2024

Ja som bola na hospitalizácii s dcérou keď mala necelých 6 týždňov. Hemangiom mala na pere. Bola plne dojčena. Ohladom vyšetrení a davkovania už písali baby hore.
Čo sa týka stravy pre mna, bolo to v mojej réžii. Niečo do chladničky priniesol manžel, niečo som si bola kúpiť v bufete. Išla som tam s dcérou v nosiči. Na oddelení väčšinou nemajú miesto aby skladovali veľké kočiky a taký ich erárny som si nechcela brat, predsa len neviem aké sú čisté a tak…
Zobrala som si aj detskú kameru, a keď dcera spala, mohla som sa v klude osprchovať, najesť, a mala som ju pod dohľadom. Alebo som poprosila personál nech mi ju chvíľu postrážia, dala som im kameru, a rýchlo si odskočila.

valeriakadarova
13. mar 2024

Ja som si zaplatila jedlo tam, ale nebolo to bohviečo takže nakoniec mi nosil manžel jedlo aj mimo to😀 ja som brala len základné veci pre malú: plienky, vlhčené, fľašky, oblečenie, príkrmy a pre mňa len oblečenie, príbor, vodu, kozmetiku. Kočík sme tam mať nemohli, čiže ten vzal a potom doniesol manžel, von sme nechodili, bola zima a aj tak sme boli väčsinu času na izbe, ja som chodila len do kuchynky nahádzať do seba jedlo 🙂

norki
13. mar 2024

@valeriakadarova Dobrý den, prosím Vas ako je to v DFN s izbami? mali ste na výber napr. samostatnu izbu? poprípade kolko pacientov s rodicmi je na izbe? neviem sa dogooglit k tejto info

valeriakadarova
14. mar 2024

@norki ahoj 🙂 no my keď sme boli hospitalizované tak tam bolo málo ľudí, čiže my sme mali samostatnú izbu s malou, štandardne na izbe sú dve postele a prístelka, jednu posteľ dali preč keďže malej dali postieľku a ja som mala nárok len na tú prístelku.

autor
17. mar 2024

@valeriakadarova kolko ml sirupu v jednej davke bolo treba podat prosim? Lebo malej mam problem podat aj espumisan tak asi budeme bojovat…
A vonku sa dalo vyjst s babom, ci cely cas muselo byt v nemocke?

valeriakadarova
17. mar 2024

Fuuuu to si už presne nepamätám, že koľko, podľa hmotnosti sa určuje množstvo sirupu ale ja som jej striekla jednu striekačku na 3x postupne, aby to vedela v kľude prehltnúť... A dá sa ísť von, majú tam aj spravený taký akoby dvor a aj do bufetu sa dá ísť, my keď sme boli bol zákaz návštev a aj hnusné počasie, čiže my sme boli len dnu 🙂

autor
18. mar 2024

@valeriakadarova este za mozem opytat, kedy Vas pondelok prepustali? Doobedu ci az poobede? Mam este starsieho skolkara a chcem sinpremysliet logistiku.
Inak DAKUJEM veeelmi pekne, ze ma tak odpovedate na vsetky otazky 🩷🩷🩷

valeriakadarova
19. mar 2024

Ráno okolo deviatej sme už boli vonku, aj som sa čudovala, že tak skoro😀 a nemáte vôbec za čo, som rada, ak som pomohla 🙂

autor
20. mar 2024

@valeriakadarova este prosim ako to bolo s jedlom? Objednat si pre seba nemocnicne jedlo ci radsej vsetko svoje doniest? A je tam nejaka mikrovlnka pripadne? A jedlo sa zje na izbe ci je nejaka jedalen? Uz mame nastupit v piatok, tak mi este stale napadaju nejake otazky 🫣

valeriakadarova
20. mar 2024

Za mňa sa neoplatí objednať nemocničné jedlo, nechutilo mi a platila som za dva dni okolo 25€, čiže si radšej doniesť svoje. Je tam mikrovlnka aj chladnička, len si treba na veci napísať meno, je tam kuchyňa/jedáleň full vybavená všetkým, taniere, poháre, príbory, umývačka riadu, konvica čiže fakt všetko, ale ja som mala vlastné príbory 🙂

norki
17. apr 2024

@valeriakadarova ako inak kontroluju cukor a tlak? Musela mat mala zavedenu kanilu, kvoli odberom krvi?

valeriakadarova
17. apr 2024

@norki nie, glukomerom - len ju pichli do pršteka a tlak normálne tlakomerom

autor
17. apr 2024

@norki v podstate rano sme dali sirup, o hodiu kontrola, potom cely den volno, mohli sme ist aj vonku a potom vecer znova nakojit, sirup, o hodinu kontrola.

norki
17. apr 2024

super, to mi odlahlo 🙂 dakujem za info

victoriah
29. jún 2024

Ahoj môžem sa spýtať ako ste dopadli? Mojej dcére a sa objavil podkožný hemangiom Keď mala 2 týždne šli sme na vyšetrenie do Košíc do detskej fakultnej nemocnici Dali nám mastičku o necelý mesiac sme mali ísť na hospitalizáciu na 3 dni Vtedy mala 4 mesiace ale nakoniec som s ňou nešla pretože som sa strašne bála Tých nežiaducich účinkov o pol roka sme volali naspäť či by nemohli dať nejakú mastičku lebo jej to narástlo na 5 cm v nemocnici nám povedali že už mastička nepomôže že Môžme prísť teraz 12.7.2 024 na hospitalizáciu ale keďže má 9,5 mesiaca nám povedal pán doktor Že už je to riziko keďže sirup sa podáva do 6 mesiacov ale vzápätí nám povedal že tam chodia deti aj čo majú rok a pol takže teraz je len na mne či pôjdem na tú hospitalizáciu a alebo to nechám tak ale pochybujem že to samo zmizne Ale aj sa bojím že keď si to po rany poškodí že vykrváca ten hemangiom Takže teraz som zúfalá neviem čo mám robiť lebo nebezpečne to je aj tak aj tak

norki
29. jún 2024

@victoriah nam pan doktor na onko-hematologii povedal ze bezne tam posielaju 8-9 mesacne deti. My sme prisli ked mal maly 4m a liecbu zacali ked mal presne 5m a to na spochvalil ze ako skoro sme prisli. Hospitalizacia bola v pohode, boli sme na detskej neurologii a liecba bola prve dva mesiace uplne ok, teraz posledne dva tyzdne bol maly v noci velmi mrzuty a uz som nevedela co to je lebo prve zuby uz vyliezli a prikrmy davame opatrne tak sme po dohode s lekarom vysadili vecernu davkj a berie sirup iba rano, cize len polovicku davku, a spanok sa znormalizoval.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre