Gynekologické vyšetrenie kvôli bolestiam

12. jan 2024

Ahojte bola som dnes na vyšetrení na pohotovosti kvôli bolestiam na ľavo dole asi vaječníky povedal že všetko je v poriadku dieťatko sa hýbe srdiečko bije a dal mi magnézium. A na papieri je napísané (diagnózy: O200 - hroziaci potrat ) čo to znamená prečo to tam je ? Už ste sa s tým stretli ?

klip0
12. jan 2024

Tak niečo napísať musel. Nič to neznamena, keď povedal že si v poriadku

petamich
12. jan 2024

no diagnozu "vylet" nemaju 🙂 nieco tam dat musel a pod toto sa da skryt toho vela, bezne mi to lekar daval, ked mi predpisoval injekcie na riedenie krvi

nestresuj sa zbytocne ❤️

autor
12. jan 2024

@petamich @klip0 takže je všetko v pohode nemusím sa zbytočne báť že prečo to tam dal

klip0
12. jan 2024

Presne tak, nemusíš sa báť

lneviemmeno
12. jan 2024

aj mne to tam dal ked som isla na pohotovost kvoli niecomu a uz sa mi blizi termin porodu cize vsetko ako ma byt 🙂

anavixy
12. jan 2024

To je len kod pre poistovnu, pre teba to nema ziaden vyznam, nie je to tvoja realna diagnoza.

jj298
12. jan 2024

Nenapadlo ta opytat sa tam ze? Na konovi je to lepsie? Domyslat si a tipovat. Boze zena.

hipuska
12. jan 2024

@jj298 bože žena. Keď mi lekár povie, že je všetko v poriadku, nezoberiem si lekársku správu, posadím sa na stoličku a začnem si ju čítať a pytat sa ho ...aždý normálny to robí na chodbe alebo doma

jj298
12. jan 2024

@hipuska nie? Citas si lekarsku spravu doma a potom zakladas diskusie s otazkami preco tam napisal to a hento? Sak jasne, tu ide len o to ze tehotna skoncila na pohotovosti. Nic podstatne.

hipuska
12. jan 2024

@jj298 a ty si čítalas lekarsku správu a pýtaš sa na veci co sú tam napísané? Však hádam, som tam osobne na to, aby mi.lekar povedal moju diagnózu. A ak by bola iná ako ta co mi povedal, prinajmenšom by som googlila

jj298
12. jan 2024

@hipuska asi ta sokujem ale ked som bola na pohotovosti citala som si lekarsku spravu. Nie je to elaborat na 5 stran. Rovnako som si citala moju aj synovu prepustaciu spravu pred odchodom z porodnice. Keby mam na sprave slovo potrat tak sa pytam priamo lekara ci je to tam kvoli poistovni alebo zabudol prepisat a podobne. Lebo vies ak ides na pohotovost v tehotenstve je fajn to potom aj oznamit gynekolovi a vediet mu vysvetlit aj zaver a ked sa ta opyta preco kolega uviedol do spravy hroziaci potrat a co sa dialo nebudes musiet mykat plecami ze nevies ale na konovi povedali ze vraj iba pre to a tamto.

hipuska
12. jan 2024

@jj298 jasne, keď je priestor, tak sa dá. Prepúšťania správa je o niečom úplne inom. Nie keď si v strese, bojíš sa o babo, lekár ti povie všetko ôk, nemáš dôvod

jj298
12. jan 2024

@hipuska ok. No ja mam k tomu iny pristup. Ide o babatko nie o bolavy zub. Ale sak kazda matka nech si robi ako uzna za vhodne. Niektorym to mozno staci takto.

ivkav5
12. jan 2024

Áno, pri každej návšteve gyn. pohotovosti ma ale upozornili, nech sa nezľaknem diagnózy 🙂
Že niečo tam proste dať musia a že toto je pre nich vždy najjednoduchšie🤷‍♀️

hipuska
12. jan 2024

@jj298 ty si zjavne ten typ pacienta, čo dostane do rúk lekársku správu s osobným vysvetlením ale aj ide znova kopať na dvere a pýta sa, čo znamená značka xyz.

rebekita45
13. jan 2024

Aj ja som raz bola na pohotovosti s bolestami a tiez ki to tam napisali a vsetko bolo ok .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre