Gynekologická PN a zubár

jaja8_9
8. dec 2021

Ahojte,
Zajtra som objednaná na preventivku k zubárovi. Som tehotna a teda pn mi vedie moja gyn.
Treba si pýtať nejaké potvrdenie u zubára v prípade kontroly? Alebo si oni potom volajú či som tam reálne bola?
Ďakujem

e1i
8. dec 2021

@jaja8_9 mne vzdy orazili priepustku ked som takto bola. Tiez na PN a zubára som odvolat nemohla.

veronice
8. dec 2021

@jaja8_9 normalne chod k zubarovi a ak nahodou prude kontrola tak vypytas dodatocne od lekara potvrdenie o navsteve... Alebo ako tu uz bolo spomwnute, rovno si vypytaj priepustku.

januska20
9. dec 2021

@jaja8_9 ja som pn od začiatku tehotenstva a bežne všade chodím na kontroly.
V prípade potreby si dodatočne vypýtam potvrdenie.
Je to moja druhá riziková pn a ani pri prvej som kontrolu nemala. Nehovorím,že nechodia,len ja som nemala.
A inak máš vychádzky? Nebude návšteva zubára prebiehať náhodou v čase vychádzok?

jaja8_9
autor
9. dec 2021

@e1i
@veronice
@januska20
Ďakujem dievčatá, áno myslela som priepustku len som nevedela či sa to bezne pýta v takom prípade aby sestrička na mňa nepozerala ako na debila 😃 lebo doteraz som bola len u gynekológa a na hematologii ale tam na hemato mi dali správu takže čas aj dátum tam bol ale zubár správy nedáva aspoň ten môj
Nie bohužiaľ neprebieha mi to v čase vychádzok idem hneď teraz ráno o 8 🙂
Ja som už kontrolu mala , nechcem niečo zbytočne zanedbať

veronice
9. dec 2021

@jaja8_9 a nedava ti zubar aspon pokladnicny doklad? Nam dava vzdy a tam je cas aj datum. Aj to by sa v pripade potreby dalo pouzit

jaja8_9
autor
10. dec 2021

@veronice dáva len keď opravuje zuby alebo niečo robí ale preventivka sa neplatí takže nedá blok
Ale povedala som sestričke a bez problémov vystavila papier o preventivke s časom a dátumom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre