Gynekológ a individuálny študijný plan

23. sep 2021

Dobrý deň, nakoľko som už v treťom trimestri, tehotenstvo je pre mňa stále menej pohodlne, rada by som si vybavila indivuadlny študijný plán. Nakoľko musím dochádzať 45 minút do školy, veľa krát tam je vyučovanie až do večera a to ja fyzicky proste nezvladam. Mám nizky tlak, a takmer cely den sedieť v respiratore je pre mňa čisté peklo. Prejavuje sa u mňa nespavosť, poobede ma chytí únava a som KO. Myslite si že nebude mať doktor mi pre tieto dôvody napísať odporučenie na individuálny študijný plán ? Keďže rizikové tehotenstvo nemám, nechcem tam chodiť zbytočne, majú v ambulancii neskutočne veľa zien, a už ked som si pýtala potvrdenie na tehotenske štipendium tak mu to nebolo úplne po vôli.

klip0
23. sep 2021

Nebolo mu po vôli dat ti papier s pečiatkou ? Iní lekári to dávajú automaticky, neviem čo mu na tom nemá byť po vôli. A áno išla by som tam, alebo to riešila na najbližšej poradni, neviem kedy máš

simca06022011
23. sep 2021

Mas mileho gynekologa.. no ale toto sa musis spytat jeho, ci s tym bude mat problem... nik neviem predpovedat, ako sa bude spravat tvoj lekar. V kazdom pripade, by som si to pekne vypytala a neriesila ze ma vela zien, on nech si to zariadi... Pripadne zatelefonuj vopred a povedz co chces a nech ti to pripravia...

autor
23. sep 2021

@klip0 ako s gynekológom som s nim naozaj veľmi spokojná, ale toto aj mňa trochu zaskočilo, prvý krát keď som si pýtala potvrdenie tak mi povedal že mám tehotenskú knižku, lenže tu mi v škole neuznali a tým pádom ani tehotenske štipendium, povedali mi že to musí byť originál tlačivo o ukončenom 27 týždni tehotenstva, tak som si to išla pýtať a povedal mi na to či nevedia počítať, že jeho toto zdržuje a že ma veľa roboty … poradňu mám až za vyše 2 týždne + kým by mi to schválili v škole by bol další minimálne týždeň

@simca06022011 vola sa sestricke, a pochybujem že by mi ona vedela na toto odpovedať, a mimo poradni tam už naozaj ani nemám chuť ísť, bola som tam teraz v podstate kvôli tomu tehotenskemu štipendiu, už vidím ako sa pozrie na mňa že “zase ja” tam chodím vypytovať tlačiva keď majú veľa roboty

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
23. sep 2021

vsetci chodia vypytovat tlaciva, aj po porode budes chodit potvrdzovat tlaciva.. zvykaj si a neries co si mysli a ako sa pozera... Pekne zavolaj sestricke, povedz jej co potrebujes, ona nie je postihnuta, urcite vie co lekar robi.. a spytaj sa ci to vedia pripravit, alebo mas prist a kedy... atd. A chod. nedaj sa odpinkat 🙂

autor
23. sep 2021

@beata_k tak to je pravda, a nechá si platiť ešte aj za sono, aj fotku takže by mohol byť aj príjemnejší keď niečo chcem 🤷🏻‍♀️

@simca06022011 no skôr si myslím že by som to mala riešiť osobne, ale asi by ma porazilo keby tam vyše hodinu čakám a posle ma domov alebo bude neochotný ako naposledy 🤦🏻‍♀️

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
23. sep 2021

no ked sa nenahlasis a napr. ma objednane zeny, tak kludne mozes cakat.. aj niekolko hodin.

autor
23. sep 2021

@simca060222011 aj za objednanie sa platí, preto sa neobjednavam, nemám ako študentka naozaj peniaze nazvyš..

mariet24
23. sep 2021

A musíš mat oficiálne individuálny plán? Ja keď som bola tehotná dohodla som sa individuálne s vyučujúci mi a akceptovali mi viac absencii bez problémov... Boli veľmi ľudský, samozrejme koľko som mohla toľko som chodila

mpg
23. sep 2021

A keby si sa najprv v škole spýtala, aké potvrdenie k tomu potrebujú alebo ako to riešia.

roztlieskavacka
23. sep 2021

Ja neviem co chceš od nas aby sme ti poradili... vies sama aký je tvoj lekár, my ho nepoznáme.. ked si chces nieco vybaviť tak musíš pre to aj nieco robit

autor
23. sep 2021

@mariet24 na študijnom mi povedali že tehotenstvo nie je choroba, a že mám mať potvrdenie od doktora …
@mpg potrebujem odporučenie od doktora že zo zdravotných dôvodov

kivik07
23. sep 2021

Ahoj, ja tiež riešim rovnakú vec 🙂 ja som pridala ku žiadosti len prvú stranu z tehotenskej knižky a ešte som našla fotku čo som posielala na tehotenské štipendium, tak aj to som tam pridala

evica17
30. sep 2021

@kivik07 aj na nasej skole stacila tehotenska knizka, a ist za kazdym ucitelom zvlast aby clovek vedel ake ulavy dostane, ze niektory akceptovali v pohode, iny rovno povedali, ze je to ich problem ( spoluziacok) a nech si to riesia sami. Konieckoncov asi vzdy zalezi od ucitela, ako to on vezme, ci ti ospravedlni hodiny a tak. Asi by som to riesila iba s nimi, dalsi tyzden co k tomu potrebujes.

kivik07
30. sep 2021

@evica17 tak ja som každému napísala mail, všetci sú úplne super, veľmi zlatí a ochotní, sama som nechápala, takže ja som rada 🙂 a nakoniec nebolo treba tehotenskú knižku, stačilo že som mala odfotené len doklad od doktora, o ukončení 13tt, to čo som podávala aj na štipendium

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre