Glukózový test

renif
9. okt 2024

Ahojte mamky a tehulky. Zajtra idem na glukozovy test. Mam starsie dieta, pri ktorom to prebiehalo ze ma poslali dast ci rozok a salamu. Teraz davaju vypit ten sladky roztok. Mavam zaludocne problemy a dost nizky tlak tak, som z toho vystrasena ze sa tam povraciam alebo odpadnem…. Ako ste ho prezivali vy?

kiki68
9. okt 2024

@renif bolo to ok, ten roztok chuti ako lacny dzus. Mne to strasne chutilo. Ako keby pijes nejaky sankvik alebo ako sa ta pomarancova malinovka vola. Neviem co z toho maju ludia taku paniku. A to mne musia brat krv len v lahu.

diewcatqoo
9. okt 2024

Uplne v pohode. Myslim, ze sa z toho robi zbytocny strasiak 🤷‍♀️

lucia13022023
9. okt 2024

Ja som vracala každý boží deň, aj 4x do dňa, sladké som nemohla ani cítiť. Veľmi som sa bála, ale bolo to úplne ok. Chutilo to ako malinová sirupova voda. Ale taka, že polovica hrnčeka sirupu a polovica vody 🤣 sladké to bolo, ale pohoda.

rurutiax
9. okt 2024

Pre mňa to bolo neuveriteľne sladké a to ja milujem sladké, ale toto bolo pre mňa príliš. Pri pití ma z toho nadrapovalo, musela som to piť so zadržaným nosom, aby som to necítila. Potom ma celý deň bolelo brucho z toho. Pre mňa to bol veľmi nepríjemný zážitok. Nemaj ale obavy, určite to zvládneš ako každá iná. 🙂

janci27
9. okt 2024

za mna tiez uplne v pohode. A to nepijem ziadne sladke napoje. Nic strasneho to nebolo

melany_y
9. okt 2024

Ja ti ani nejdem písať radšej ako som to prežívala ja , ale zas každá je iná 🙂 môžeš mať úplne super priebeh

angeli121212
9. okt 2024

@renif ja som mala v prvom tú už hotovu tekutinu s príchuťou malín a pri druhom klasickú uvarenú cukrovú vodu a dokonca tá druha bola pre mňa ešte viac v pohode.. pri prvom mi zistili tehotenskú cukrovku pri druhom nie

renif
autor
9. okt 2024

Dakujem vam za odpovede! Ani sama neviem preco robim paniku. Pocula som ze ked vydkoci cukor v tele tak ze tam baby odpadavaju a asi z toho mam strach… no snad to zvladnem 😅 budem musiet 😁

ksebejka
9. okt 2024

@renif ja som pre nevoľnosti ani pri jednom dieťati na tento test nešla. Nedokázala som v sebe nič udržať, tak sme to ani neskusali. Ale mne pravidelne brali krv a vždy som bola hypoglikemicka

barju
9. okt 2024

@renif mam v živej pamäti ako som odpadla a povracala sa. Tiež mávam nízky tlak. A vracala som 5 mesiacov. Pol hodinu od vypitia ma oblial studený pot, čierno pred očami , podlamujuce sa kolená a nejako ma manžel so sestričkou odtiahli do ordinácie na ležadlo, kde som si pobudla zvyšné 2 hodiny. Odchádzala som odtiaľ s podlamujucimi sa kolenami , nemohla som šoférovať. Doma som ešte 4 hodiny preležala a ešte som znova zvracala. Cukrovka sa nepotvrdila.

t1nusa
9. okt 2024

extra sladké to bolo, mne sa z toho počas pitia robil aj taký nepríjemný povlak na jazyku, ale nebolo to nič strašné, dalo sa to zvládnuť aj to čakanie na odbery 😊

renif
autor
9. okt 2024

@barju presne podobneho sa bojim aj ja. Asi zalezi kto ma ako nastaveny organizmus… zajtra uvidim…

kikusenka1
9. okt 2024

Ja mam tiež nízky tlak a býva mi zle. Kúpila som si glukózu, zamiesala som to do čistej vody a vysťavila som tam polovicu citróna. No poviem vám keby je leto tak už len lad do toho a sadnúť so si pri bazen

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre