Gestačný vak v 5. týždni + mierne špinenie

9. júl 2024

Ahojte zienky. Podľa výpočtov poslednej mrchy som nejaký 5tt. Mrcha mešká 8.deň, testy jasne pozitívne, koľajnice aj podvečer, nie len z ranného moču. Včera večer som postrehla mierne špinenie po toalete na toaletnom papieri. Dnes som bola u gynekológa, spravil mi aj preventívnu prehliadku, stopy po krvácaní už nevidel. Našli sme 4mm gestačný vak, plod zatiaľ nevidel, čiže musime počkať čo uvidíme o dva týždne na kontrole. Označil to ako začínajúcu tehotnosť, ale zatiaľ nič viac, ostatne povedal, že je v poriadku. Vyľakalo ma to spinenie, povedal, že to môže súvisieť ešte s uhniezdovanim, alebo v lete býva organizmus náchylnejší, a prejavuje sa to inak. Nemám žiadne bolesti ako pred menštruáciou, občas pichnutie v oblasti vaječníkov, nic hrozné. Prsia ma jeden deň bolia, jeden deň nie.. Únavu tiež pociťujem. Máte niekto podobnú skúsenosť, a bolo nakoniec všetko v poriadku? Mame za sebou jeden MA, otehotnieť sa nám podarilo tentokrát až po roku, verím, že tento krát všetko dobre dopadne. Ďakujem za Vaše skúsenosti ❤️

snowflakenel
9. júl 2024

Utrogestan, duphaston a klud.
Ja dom krvacala do 10 tt.
3x missed.
Potom 2x tehotenstvo. Aj krvacanie. Drzim palce. Naozaj len oddychuj. 🙂

snazilka_bio_mamka
9. júl 2024

velmi velmi ale velmi skoro si isla. min. 2tyzdne pockat po meskaní a to aj malo hovorim. tiez som
po MA a cakala som do 9tt , bolo pekne vidiet plod aj srdiecko. na 8 dni meskania je to normalny nalez a prave teraz sa rozhoduje ci to tehotenstvo bude ok, uchyti sa a zacne rast alebo telo zisti ze nieco nie je ok a plod vyluci. Drzim palce aby dobre dopadlo vsetko

autor
9. júl 2024

@snowflakenel pýtala som sa ho, či mi nemôže dať nejaké lieky na podporu tehotenstva, resp udržanie plodu. Povedal, že mi nemá predpísať kvôli čomu ešte lieky, keďže plod nevidel 🙄

snazilka_bio_mamka
9. júl 2024

je to logicke, ja som dostala progesteron az
9tt kes videla plod. viem ze nie mne si odpovedala ale ja toto mam cerstvo pred sebou, som v 33tt a fakt nema
zmysel skôr. musis sa nastavit pozitivne, davat si pozor na prechladnutie , prestat fajcit pit a vylucit vsetko negativne vratane myslienok.

autor
9. júl 2024

@snazilka_bio_mamka áno, je to pochopiteľné. Nefajcim, akcie absolvujem taktiez bez alkoholu, papam aspoň femibion pre dostatok vitamínov a kyselinu listovú. Verím, že všetko dobre dopadne, ďakujem 🍀❤️

cookie29
9. júl 2024

no ja neviem, pri IVF sa dava progesteron od vkladu, takze tam ani nie je iste, ci sa embryo uchyti.

V kazdom pripade spinenie treba preverit, takze je normalne ze si isla. gestacny vacok je este maly, ale mohla byt kusok posunuta ovulacia. Treba sa uvolnit (jo ja viem lahko sa povie) a cakat. Mam za sebou viacero MA a tehu po strate je na psychiatriu. Drzim palce

sonnenshein
9. júl 2024

Ahoj, spinila som pri najstarsom aj najmladsej, a pri prostrednej som mala dokonca plnohodnotnu MS. Napriek tomu vsetky 3 tehotenstva absolutne v poriadku, v termine, cez 3kg vsetci traja, nebola potrebna serklaz ani ziadne dalsie udrziavacie zasahy.
Ak je plod v poriadku, neublizi mu to, neboj sa.

snowflakenel
9. júl 2024

Mne dal hned, ked som mu pocedala, ze som mala pozitivny test. Prvy krat tiez nic nevidel, len gest. Vak tusim. Ale lieky mi dal hned, kedze som potracala

nataly228
9. júl 2024

Aj ja som to tak mala, asi nejaký týždeň alebo dva po tom čo mi meškala MS, testy jasné koľajnice, ale ja som ešte dovtedy nebola u lekára (išla som až po tých 2 týždňoch meškania MS). Nastavila som sa tak, že všetko bude v poriadku a je to fakt to jediné, čo môžeš v tak skorej fáze tehotenstva urobiť. A áno, bolo to úplne ok, drobec má pol roka 🙂 Držím palce nech všetko dobre dopadne 🙏🏻

maminkadeticiek
9. júl 2024

Uplne otvorene,fakt nemas este co riesit.

marcela199
9. júl 2024

Ahoj, ja som tiež po MA a nedostala som ziadne lieky ani pri silnom krvacani, mala som len vela oddychovat a som aktualne 31tt, do 12tt som pravidelne krvacala. Podla mojej dr. Tie lieky niesu potrebne lebo pokial je plod slaby tak odijde aj keby ste brali 10x do dna nejake lieky, to iste mi bolo povedane v nemocnici na pohotovosti.

snazilka_bio_mamka
15. júl 2024

ahoj, ako si dopadla? dufam ze mas dobre spravy

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snowflakenel
18. júl 2024

Drzim palce, len sa setei, tieto zaciatky su kriticke 🙂

autor
18. júl 2024

@snazilka_bio_mamka Ahoj, ďakujem za opýtanie ❤ Včera som bola na kontrolnom sone, ale u iného lekára. Gestačný vak narástol na 14mm, videli sme už aj žĺtkový, plod zatiaľ nie, ale povedal sám, že som mohla otehotnieť neskôr, zatiaľ to vyhodnotil ako 6+4tt. Idem opäť o týždeň na kontrolu. Prsia ma bolia tak, že sa mi ani spať nedá, mám každe ráno nevoľnosti, extrémne som náladová, nechutí mi poriadne jesť.. príznakov mám až až 😅 Dúfam, že o týždeň uvidíme plod aj so srdiečkom, nech si môžem trošku vydýchnuť a začať si to užívať 🙏 ❤
Ešte dodám, že potvrdili úspešné uhniezdenie v maternici, tak už len, aby sa drobec aj so srdiečkom ukázal 🙈

autor
18. júl 2024

@snowflakenel ďakujem, snažím sa oddychovať koľko môžem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre