Genitálny herpes na začiatku tehotenstva

lexyna
23. nov 2016

Ahojte, mali ste niektora prvy krat genitalny herpes na uplnom zaciatku tehotenstva? Co vam pomohlo ho vyliecit? Bolo babo v poriadku?

lucinka511
23. nov 2016

@lexyna s tym treba ist ku gyn. Moja sestra mala prvy krat herpes ale nie genitalny ale zoster v 7tt a babo ok tiuez ju strasili ze z toho nic.ale mala je ok uz ma 4roky.. treba to podchytit a nie vyckavat..

erika272
16. dec 2016

ahoj ja som mala genitalne bradavice v tehu ... Musela som maleho rodit cisarskym... Lebo zevraj by sa mohol nakazit keby ze normalne rodim a mohol by mat problemi z dychacimi cestami...Ale je zdravy... Po tehu to hned preslo

lexyna
autor
16. dec 2016

Tak lekarka predpisala masticku a ze keby sa nieco v takom zaciatku stalo, tak priroda to vyriesi sama potratom alebo by sa prestalo vyvijat. Babo sa vyvija pekne dalej, tak ze sa nemusim bat, ze bude v poriadku.

aimee77
16. dec 2016

Genitalny herpes v zaciatku a zavere tehotenstva je nebezpecny..Masticka bez virostatika(acykloviru Herpesinu)?Viremia je v krvi a je moznost prechodu cez fetoplacentarnu barieru..Partner je nosic?Lebo je to a stale bude STD ochorenie a u muzov je klinika nie tak vyrazna..Maloktory sa chcel priznat,ze partnerku podviedol a ma tiez vyrazku..Priroda zial dokaze byt kruta..Z praxe si pamatam pripad,ked vsetko OK a v 5.mesiaci indukovany potrat pre razstep krcnej chrbtice alebo anencephalus....

erika272
16. dec 2016

@aimee77 myslim ze ju nemusite tu vylakavat vsak jej povedala lekarka ze je vsetko ok.. Tak ju zbytocne nestresujte pre boha.....................

erika272
16. dec 2016

Ja mam momentalne zle vyslekdy co mi brali na rakovinu krcka maternice mam P3 co je hranicne,.... Doktor mi dal nato nejaky gel a vsak v lekarnach ho objednat nechcu :O musim ist este raz k nemu nech nieco vymysli ine.... :O

aimee77
16. dec 2016

Nestresujem.Som lekarka infektologicka..Liecba tohto ochorenia patri do kompetencie infektologa alebo dermatologa.Rady typu na modrom koniku pisali,nepatri k mojim oblubenym..Rada poradim cestou IP.Inak apropo mat v 21 rokoch PAP 3 nie je ziadne terno.PAP 3 je prekarcenoza,ktora suvisi s HPV virusom,po 6 mesiacoch ak sa nalez nezlepsi,je indikacia na konizaciu.Staci niekedy jeden partner,ale v nasich mudrych knihach sa vzdy na zaciatku pise,ze HPV virus alebo virus genitalneho herpesu sa tyka promiskuitnych osob..Preto je potrebne vzdy doplnit odbery na hepatitidu B,C,HIV a syfilis.Lebo zvycajne obhajoby pacientov typu,ze mne sa to predsa nemoze stat,koncia pobytom na nasom oddeleni ..

erika272
17. dec 2016

@aimee77 ja som mala pocas tehotenstva bradavice ako som pisala vyssie plus mavam zapali takze to mam asi z toho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre