Gardnerella v tehotenstve

7. jan 2023

Prosím má niekto skúsenosť? Doktor mi robil v 19tt preventívne ster a vyšla gardnerella. Nechápem, nemám žiadny výtok, ani svrbenie, ani pálenie, sprcha normálne každý deň, nerozumiem tomu. Môže to ohroziť nejak tehotenstvo alebo bábätko? Bude zdravé? V stredu idem do poradne, po telefóne mi nič nechcel doktor povedať, len mi dal antibiotika vaginalne. Prosím poraďte, ja som strachom bez seba

anavixy
7. jan 2023

Normalna mikroflora posvy, ked sa nieco z toho premnozi, treba to preliecit, aby nevznikla infekcia, to je cele. Nema to absolutne nijaky suvis s hygienickymi navykmi, jedine tak s castym umyvanim beznym mydlom. Nemas absolutne ziaden dovod na paniku, mas liecbu, problemy nemas…

autor
7. jan 2023

@anavixy ďakujem pekne za odpoveď...no gynekológ v telefóne tak rozprával, akokeby som už mala potratiť 😣 a keď som sa ho normálne opýtala, aké je tam riziko, tak mi nič nechcel povedať... som prvorodička, o jedno bábo sme už prišli, tak mám strach...ďakujem, upokojili ste ma trošku

anavixy
7. jan 2023

No tak to je zvlastny pristup… ak by sa premnozenie neliecilo a vznikla by infekcia tak by to mohol byt problem, ale na to mate liecbu 🙂 takyto nalez je bezny, aj ine druhy bakterii, akurat by som sa informovala o potrebe preliecenia aj partnera (infekcia sa prenasa stykom, takze sa moze po prelieceni vratit od partnera)

autor
7. jan 2023

@anavixy áno aj partner dostal preventívne antibiotiká...neviem doktor mi teraz pripadal super, veľmi som bola spokojná, ale teraz ma hrozne vystrašil...ďakujem vám 😊🙏

anavixy
7. jan 2023

Mozno to len tak blbo znelo v telefone 🙂 tak super, pekny zvysok tehotenstva prajem 🍀

autor
7. jan 2023

@anavixy ďakujem ❤️

juliavolna
5. jún 2023

Ahoj aké si dostala atb vaginálne a čo ti povedal? Ja dnes to iste !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre