Fraxiparine v tehotenstve

trulinka
17. máj 2023

Ahojte ako zvládate pichanie injekcií? Ja som to už absolvovala pri dvoch tehotenstvách, teraz pri treťom. Pichám si ich sama do stehien a moje nohy už vyzerajú strašne - zatiaľ si ich pichám len cca 2 týždne. Viete nejaký tip, ako si nenarobiť také strašné podliatiny? Ďakujem.

rachel36a
17. máj 2023

@trulinka pichala som celu dobu do brucha...do stehien ma to bolelo a robili sa mi hrce...do brucha ok...

trulinka
autor
17. máj 2023

@rachel36a Ďakujem za odpoveď. To si nejako neviem predstaviť, asi by som sa toho bála keď už je brucho veľké.

nicole003
17. máj 2023

V nemocnici pred porodom mi pichali do ruky. dalsie mesiace som si aj ja pichala do rúk, sice to bolelo ale aspon neboli modriny ani hrcky.

domka222
17. máj 2023

@trulinka a čoho sa bojíš? Však picháš len do kožnej riasy. Do úplného konca som pichala len do brucha

petamich
17. máj 2023

mne do stehna hematologicka zakazala, pichala som do brucha kym sa dala urobit riasa a ked sa uz nedala, tak do bokov ako mas pas nohaviciek alebo mi muz do ruky, tam ale sa mi velme modriny robili

gabika1987gk
18. máj 2023

@trulinka mna najmenej bolelo do ruk, pichal mi manzel. Ale uz ked nebolo kam pichnut tak sme striedali so stehnami, no tam to velmi bolelo.

jarnajar
18. máj 2023

Striedaj oblasti - brucho, ruky, boky, stehná. Vždy som dávala inde. Modrinám a občas hrčiam sa nevyhneš, ale stihne sa to poliečiť. Ak nie si veľmi chudá, tak brucho je super, tam to vôbec nebolí.

liliana8
18. máj 2023

@trulinka Baby,menej modrin a hrc sa robi,ked to pichnete a vstreknete uuuplne pomalicky.Trochu stlacite piest a pockate par sekund a zase...proste obsah 1 inekcie som vytlacala aj minutu-dve.Sice to pocas toho pali,ale modriny sa skoro vobec nerobia. Pichala som cely cas do brucha (do riasy na bokoch).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre