Fraxiparine na začiatku tehotenstva

lilien2
26. mar 2021

Ahojte prosim pichala si niektora z vas na začiatku tehotenstva fraxiparine??

slniecko131
26. mar 2021

@lilien2 ja celé tehotenstvo. Chodila som na kontroly, najprv 0.3 a potom 0.4....pomohlo mi to... Ale bola som zavodnena, pribrala som pri synovi 22kg a dcére 30kg.ktovie ci to bolo z toho.

anastazia93
26. mar 2021

Aj ja som pichala na začiatku 0,3 potom mi dali tabletky carsaxu a ku koncu 8,9.mesiaz beriem zase fraxiparine 0,4.

lilien2
autor
26. mar 2021

@slniecko131 a pichala si si to koli riedeniu krvi?? Lebo ja som len v 4tyzdni a mam si to pichat a tehotenstva okrem pichania fraxi boli v pohode neboli rizikove alebo nejake problemi ? Dakujem🙂

lilien2
autor
26. mar 2021

@anastazia93 ahoj takze tiez cele tehotenstvo?

anastazia93
26. mar 2021

@lilien2 tak ja mám trombofiliu a pri 1. Som mala preeklampsiu, tak mi to dala hematologicka. Ako fraxiparine samotný som si pichala na začiatku necelé 2 mesiace, potom ako som písala mi dali tabletky, a teraz ku koncu si picham ti vyššiu dávku.
Ale poznám ďalšie 3 ktoré si pichali celé tehotenstvo

lilien2
autor
26. mar 2021

@anastazia93 dakujem velmi pekne❤takze urcite to neohrozi dieta?

petamich
26. mar 2021

@lilien2 ja si tiez picham od pozitivneho testu momentalne som v 25tt

slniecko131
26. mar 2021

@lilien2 nemusíš sa báť isto neohrozí... Moje deti to zachránilo..

lilien2
autor
26. mar 2021

@petamich dakujem za odpoved 🙂

lilien2
autor
26. mar 2021

@slniecko131 dufam ze aj to moje to zachrani🙂

anastazia93
26. mar 2021

@lilien2 nie určite nie. 🙂 Práveže by malo zachranit. Známa mala 2 potraty, potom jej dali fraxiparine a to zachránilo 3 babatko.
Mimo tehotenstva nič neberiem asi si nepicham. Lenže v tehotenstve hustne krv takže preto.

lilien2
autor
26. mar 2021

@anastazia93 presne to je aj moj pripad 2 potraty uz mam za sebou tak toto 3 dufam ze uz dobre dopadne...a dakujem velmi pekne pomohla mi tvoja odpoved🙂

petamich
26. mar 2021

@lilien2 ja som tiez mala dva potraty a zacali sme to preto riesit dovod a nasli ho na hematologii 🙂 mam nejake lahsie mutacie a v tehotenstve mi hustne krv (co je normalne ale nie takto), co sposobovalo, ze sa drobec neuhniezdil dobre alebo sa tie jemne vlasocnice, co ho vyzivuju upchaju a preto tie potraty, teraz klop klop, uz mame viac ako pol cesty za sebou, velmi ti drzim paste 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

lilien2
autor
26. mar 2021

@petamich ani mne sa vobec neuhniezdil tak dufam ze toto uz pomoze dakujem velmi pekne aj ja tebe nech vsetko dobre dopadne🙂❤

anastazia93
27. mar 2021

Silno držím palce obom 🙏😊

lilien2
autor
28. mar 2021

@anastazia93 dakujem❤🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre