Fraxiparine a svrbenie

abcdefgahc
1. máj 2021

Zdravim 😊
Som tehotná a picham si fraxiparine 0,4. Pichala som si aj počas prvého tehotenstva ale len v poslednom trimestri. Tentoraz si picham od začiatku a po vpichnuti mám vždy potom také ako keby guličky a dosť to svrbí. Mala by som to riešiť s hematologičkou alebo to nechať tak ?

nitka1157
1. máj 2021

@abcdefgahc urcite s hematologickou.pravdepodobne reakcia.zmeni ti ho

andreatytler
2. máj 2021

@abcdefgahc Ja som mala alergiu na fraxiparine. Ale boli to cervene vyrazky na bruchu.. tiez to svrbelo. Prestala som ho brat. Nedali mi nic ine, lebo nemali co a nebolo to zase super dolezite... len ako prvencia krvnej zrazeniny tusim.

pupava_lucna
2. máj 2021

@abcdefgahc ahoj, mna tiež tie vpichy hrozne svrbia, ale neriešila som to, no asi to teda najblizsie spomeniem môjmu gynekológovi. Inak mi dal fraxiparine len ako prevenciu zrazenin bez akéhokoľvek hematologickeho vyšetrenia - neviem, či je to v poriadku. Najradšej by som si to nepichala.

ivka21
2. máj 2021

Baby skúste si to pichať do ramena. Ja keď si dám do stehna modrina a hrca a keď si pichnem do ramena tak pohoda nič.

petamich
2. máj 2021

@ivka21 a ja mam zasa hrce a modriny na rukach a na stehnach nie ;) podla mna je to individualne a zalezi aj ako dlho pichas - ja som pichala do brucha a ku koncu uz som mala modriny a hrce obrovske tak som presla na boky...stehna boli super ale hematologicka mi tam zakazala a ruky ma stipu a hrce neskutocne 🙂

mimamik
2. máj 2021

@abcdefgahc ja som mapa v tehotenstve presne tento istý problém....hemagologicka mi vymenila fraxiparine za clexane a úplná pohoda....je to alergia na fraxiiiik

petulka2021
2. máj 2021

Tie guličky sú normálne , treba striedať miesta vpichu a na modriny je skvela Heparoid masť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre