Falošne pozitívne výsledky z trisomy

karolajna1789
25. máj 2021

Ahojte ,Chcela by som sa spýtať či ste sa niektorá nestretla s falošne pozitívnym výsledkom z trisomy.Ja som mala výsledok z NT merania a aj biochemický screening negatívny ,potom sommti pre “pokoj duše” dala urobit trisomy a výsledky že 85% riziko na Edwarda ,moja dr.ma ihneď poslala na genetiku,den pred genetikou mi brali krv na tripple testy ktoré neukázali žiadneho Edwarda ale ukázali DS1:95 😔,mam podstúpiť amnio ,myslieť ze je niaka šanca žeby sa trisomy mýlili ?Čakam dvojičky a vcera som absolvovala morfo ultrazvuk kde dr,našiel niake odchýlky ze dvojmiestny pupocnik a hraničné hodnoty bočných komôr ale vraj to nic nemusí znamenať ,jedno babo povedal ze videl dobre tam nevidi žiadne odchýlky a druhé bolo horsie vidieť ale povedal ze nemusí to nic znamenať .Stretla ste sa niektorá s tym?Dakujem za info

mirka1988
25. máj 2021

Ahoj , mojej sestre hrozil Ed.s. pred 8 rokmi , dala si spraviť trisomy test ( vtedy sa to odosielalo niekam tuším do Činy, tu labaky na to neboli ), zároveň určili aj pohlavie ,vyšlo to negatívne . Pokial viem , tam je istota 99%, preto mi je divne , že by vyšiel na 85 %. Ale keďže sú to dvojičky , možno preto . Strašne moc držím palce , aby to bolo v poriadku a testy sa mýlili ❤️

mamicka2005
25. máj 2021

@karolajna1789 skúsenosť nemáme, ale ja som si dala urobiť test Nifty Pro, stojí 480€ a odber ide do Hong Kongu. Mala som riziko na DS, ale test to vyvrátil. Bola som aspoň kľudná že je všetko ok. Maličký už má 7t. Držím palce

kiki68
25. máj 2021

Pri dvojickach to neukaze ze ktore dieta. Jedine ist do Amnio, ked tam nejake znaky su alebo do morfo. Ale ze k odbornikovi a dobre to pozriet. Nifty nema zmysel, to vy boli vyhodene prachy a aj keby to nieco ukaze, tak to neni ofiko diagnosticka metoda

kiki68
25. máj 2021

@mirka1988 pri dvojickach je iba ta pravdepodobnost. Je to v tych papieroch k nifty pisane. Ten informovany suhlas na par stran.

karolajna1789
autor
25. máj 2021

@mirka1988 ďakujem moc ,toto čakanie je hrozné a dufam ,že amnio to vyvráti lebo potom neviem co budem robit 😔podľa morfo ultrazvuku aj ked robeneho trosku v predstihu dr.Hlavacik povedal že nie su tam niake odchýlky ktoré by vyslovene nasvedčovali ze by mohlo ist o postihnutie ,jedno babo je 18 tt a druhé je 16+5 takze ani nie je medzi nimi veľký rozdiel ktorý by nasvedcoval ze niečo nie je v poriadku ,pri väčšom bejbinku povedal dr. ,že je v poriadku ,menšie sa pozeralo horsie lebo bolo menšie ,tam zistil ze je dvojmiestny pupocnik a hraničné merania bočných komôr 🤷🏼‍♀️O výsledku som informovala svoju dr.tá mi povedala ze to nie su zase az také odchýlky ,ze sa s tym stretáva často aj pri jednoplodovej tehu.Tak mi držte palce nech je to Ok,neviem si predstavit riesit situáciu jedno je zdrave a jedno choré 😔🙏🏼Doma mam už dve detičky

basska_b
25. máj 2021

@karolajna1789 Pri dvojičkách sú tie Trisomy testy menej presné. Za úlohu majú izolovať DNA z krvi matky, takto tam ale majú DNA dvoch detí... počula som o tom, že to je menej presné pri dvojičkách, treba konzultovať možno priamo s Medirexom. Je to stále len štatistika a určitá pravdepodobnosť nastatia.

karolajna1789
autor
25. máj 2021

@basska_b Dakujem za info snáď to aj u nas je tak skreslene 🙏🏼🍀

lucia147852
25. máj 2021

Záleží čo chceš robiť. Pri amnio máš šancu že o obe deti prídeš. Skoro rovnaku ako na ten down. A keby aj zistíš, že jedno dieťa je postihnuté tak čo? Úprimne, pochybujem, že niektoré dieťa bude choré. Kedysi sa matky týmto nezaoberali a mali omnoho menej stresu. Kamoske vyšiel down 1:6 má absolútne zdravé dieťa, akurát mesiace stresu. Bola aj na morfo ultrazvuku a nevidel nič čo by tomu nasvedčovalo. A tak aj bolo.

basska_b
25. máj 2021

@karolajna1789 Viac ti povie morfo sono podľa mňa. Amnio by ti dala 100% odpoveď, ale spája sa s ňou určité riziko. Držím moc palce, nech sú detičky zdravé 🙏

karolajna1789
autor
25. máj 2021

@basska_b
Bola som na morfo a lepšie by bolo vidieť za cca 2 týždne ,len led si predstavím zase 2 týždne čakať 🙏🏼Z amnio budem mat výsledky na základne trizomie uz do 2 dni 🙏🏼,viem že je tam riziko ,no zatiaľ co mam z blízkeho okolia kamosky co podstúpili tak chvalabohu v poriadku ,tak budem v to veriť aj ja 🍀

karolajna1789
autor
25. máj 2021

@lucia147852
No samá genetička povedala že také gulášové výsledky ešte nevidela 🤦🏼‍♀️Trisomy ukázali 85% Edwarda a žiadnu inú trizomiu,tripple test ukázal 1:95 downa a žiadnu inú trizomiu 🙄,tak ja neviem ,vravia na tu amnio že už to nie je ako kedysi ,vraj majú aj to sono uz na inej úrovni ze vidia dobre co robia ,snáď to bude bez komplikácií 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

basska_b
25. máj 2021

@karolajna1789 Inak je tu aj poradňa anonymná genetičky. Napíš tam tú istú otázku, čo povie 😊
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

kiki68
25. máj 2021

@karolajna1789 ja by som isla do amnio. Nepoznam nastastie nikoho, ze by potratila po tom. Dokonca aj isli domov hned po hodinke. Zase to Amnio poskytne najpresnejsie info, ze co sa tam deje. Radsej vediet do coho clovek ide a mat aku taku istotu

katies0410
25. máj 2021

@karolajna1789 veľmi ti držím palce,nech všetko dobre dopadne❤️

karolajna1789
autor
26. máj 2021

@katies0410
Ďakujem moc ♥️

karolajna1789
autor
26. máj 2021

@kiki68
Ano idem zajtra 🙏🏼🍀

kiki68
26. máj 2021

@karolajna1789 drzim palce

karolajna1789
autor
31. máj 2021

@kiki68
Tak už mám amnio za sebou a dnes aj výsledky 🙏🏼Žiaľ u jedneho babenka sa trizomia 18 potvrdila ,druhé podľa všetkého je vraj v poriadku .Je to šok za šokom a co teraz ?!No zatiaľ som sa rozhodla že idem myslieť pozitívne aby to zdrave bábätko napredovalo a pekne sa vyvíjalo.Genetička mi povedala že pri trizomii 18 vo väčšine prípadoch príroda sama rozhodne ,budem v to veriť aj ja ,nech sa stane čo sa má stať 🙏🏼🍀

kiki68
1. jún 2021

@karolajna1789 ano je to pravda, priroda to rozhodne sama. Takze tym padom sa ten test nemylil. Treba mysliet pozitivne, jedno babo bude urcite zdrave a druhe len dufat v zazrak

karolajna1789
autor
1. jún 2021

@kiki68 prosim Ta este keby mas detičky uz 11 a 8 ročné tak by si im to uz povedala aj v tej situácii?lebo uz aj bruško mam a neutajim to 🙏🏼Tak aspon o jednom by si povedala ?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
1. jún 2021

@karolajna1789 ja by som povedala, ze cakas babatka, ale jedno babatko sa asi nema dobre a tam by som primerane veku vysvetlila o co ide. Tak velmi laicky. A ze musia velmi drzat palce, aby to dobre dopadlo a mali ste babatko alebo obidve babatka doma. Je to narocne, kedze sama nevies ako to bude. Ale urcite by som im to vysvetlila. Casto tie deti daju ovela viac sily a podpory ako clovek vobec caka. Hlavne jedno babo je zdrave, cize treba naozaj drzat palce ❤️

karolajna1789
autor
2. jún 2021

@zazvorka87
Neviem este cakam na ostatne výsledky z amnio ,ale obávam sa ,že moc sa robit nedá ,myslela som na tu redukciu ,lebo ten chorý plodik vraj nema veľkú šancu ale redukcie v mojom týždni sa uz bojím 🙏🏼😔

pomarancu
2. jún 2021

@karolajna1789 jasne,ze detom povedz..ja som mala 6r a 3r a cakala dievcatko, s vvch srdiecka..nemalo to byt nic hrozne,este Pocas tehotenstva som im vsetko vysvetlila..ze sestricka sa narodi mensia,ze bude mat dierku V srdiecku,ze ostane V nemocnici a pojde na operaciu..a ked sa narodila a vsetko sa nam rucalo,on infekcii 2 dier velikych atd tak som ich pripravila aj na to,ze sestricka moze neprezit. Mladsiemu to este nedochadzalo, strarsej to bolo velmi lutò,ze ju nemohla mat na rukach,rozlucit sa s nou..

mia1312
16. júl 2021

Ja som mala prvy screening negativny, druhy vyšiel pozitivny. Morfologicky usg v myslave menšia nosova kosticka, otvorena FOA na srdiečku, pozitivny Prenascan na trizomiu 21. Pomer 1:2 na DS. Amnio som odmietla. Prerušenie tehotenstva som odmietla.
Mame krásnu dcérku s potvrdenou diagnozou.

lusanko
12. jan 2022

@karolajna1789 ahoj, ako si dopadla s bábätkami? Tvoj príbeh ma veľmi chytil za srdce.

anjelikdianka
29. apr 2022

@karolajna1789 Ahoj ako si dopadla s detičkami?Mám podobný prípad.Čakám dvojvaječné dvojičky a z Trisomy testu vyšlo ža jeden plod bude mať DS.Ak môžeš prosím ťa napíš správu,ako sa majú detičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre