Extrémna únava a nervozita počas tehotenstva

katetuc
12. sep 2023

Ahojte baby.
Máte niekto skúsenosť s extrémnou nervozitou až agresivitou počas tehotenstva? Mňa to veľmi prekvapilo, kedže to prišlo zo dňa na deň, všetko vyšperkované o pocity úzkosti, kedže sa cítim ako úplné monštrum. Táto permanentná podráždenosť ma pripravuje o rozum.
Doma už jedno dieťa mám a to chúďa na to dopláca úplne najviac… máte nejakú radu? Nejakú súcu radu? Nie, že “to treba vydržať” a pod.

ivkav5
12. sep 2023

@katetuc o nervozite viem tiež rozprávať, ale nie veľkej, ale tá únava? Dnes som skoro odpadla od únavy 🙈 úplne taká únava, že ledva oči dokážem udržať otvorené…

nairia
12. sep 2023

@katetuc mas dostatok oddychu a casu pre seba? ja na sebe som vzdy videla, ze akonahle bolo s dietatom narocnejsie obdobie a ja som nemala cas nikde sa resetnut, tak sa to vo mne hromadilo a teda byvala som dost nervozna, podrazdena, vsetko ma sralo 😄

bolarazjedna
12. sep 2023

Tak možno aj ta únava prispieva k nervozite, ak je človek unavený, skôr sa rozčulí, je rozhodný... Skus oddychovať co najviac, napr keď staršie dieťa spí cez deň , tak spi aj ty.
Na nervozitu skus užívať (alebo zvýšiť dávku) magnézia, alebo magne B6.

alexandraas
12. sep 2023

Nervozna nie som,alee zaspala by som aj postojacky😁

katetuc
autor
12. sep 2023

@nairia áno, to je taký nepríjemný “normál”, tiež som to tak mala. Ale toto. Toto desí aj mňa. Normálne že permanentná nasratosť ale v takej ráži, že by som hlavy odtŕhala. Nonstop.

nairia
13. sep 2023

@katetuc to by som asi riesila s doktorom, mozno nejaky vitamin ti chyba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre